Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)
#26

Здравейте,

Искам да си руутна телефона (Sony Xperia M4 Aqua E2303), но не знам как. Пробвах с кинго руут, towelroot, framaroot, но нищо не стана, четох из интернет за някакъв bootloader проверих в телефона и ми пише: "Yes" мога да го отключа, но не знам дали ще помогне. Не съм запознат с "флашване на РОМ" нямам представа какво е това и не знам как се прави. Ако имате идеи моля помогнете!
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте туко що проверих за актуализации и получих една наречена (whats new), изпълних я щ, но не виждам подобрение в прозводителността, както очаквах. :|
Цитирай
#28

Всъщност това, което си получил, няма нищо общо с производителността на телефона.
Това е приложение на Сони, в което показват нови предложения / приложения от тях и евентуално информация за бъдещи актуализации.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#29

Разбрам, а дали намалената производителност и лагването е резултат от новият ъпдейт(появиха се след него), или проблемът ми е по задълбочен. На места чета, че от сони намалят производителността на ядрата, за да се справят с греенето, но чак пък такива неща, малко се поухлепват.
Цитирай
#30

Щом като се е появил проблемът със забавянето след актуализацията, вероятно е от софтуера.
Други потребители, също имат оплаквания от подобни проблеми след ъпдейта.
Пробвал ли си връщане на фабрични настройки от менюто на телефона или поправка с програмата на Сони Pc Companion?
Ако няма резултат, ще се наложи чакане на друга актуализация или стъпка връщане назад към предишна компилация на софтуера, използвайки програмата Flashtool и предварително свален конкретен фърмуер за твоето устройство на компютъра.
За това обаче е необходимо повече четене на информацията от важните теми в раздела на Сони

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#31

Опитах и двата избора, но не поправих проблема, а за връщане към предишна компилация не бях чувал, сигорно си е доста четене и играчка, не искам да рискувам, ще почакам бъдещата актуализация па дано дойде скоро. Smile И исках да попитам дали от сони са дали определена дата за пускане на следващата версия.
Цитирай
#32

Някъде четох, че може направо Android 6.0 да дойде ама ще трябва да се чака.
Цитирай
#33

Четох някъде,че нашия модел не е сред тези,които ще получат андроид 6,но може и да е партенка

http://en.yibada.com/articles/56244/2015...ompact.htm

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#34

Когато публикувате подобна информация, би било добре да се добави и източника откъдето сте я видяли, за да не се кара не слухове и предположения.
Въпреки, че това отново биха били догадки, докато производителя не пусне официална си информация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#35

Колеги, знаете ли от какво се получават тези рестартирания на телефона или така наречените в менюто "инциденти със системата" ? Онази вечер при цъкане на бутона за вкл/изкл. се рестартира, при тръгването реших да го отключа и айде пак рестарт. Започна и да не ми разчита приложенията от картата памет, която е оригиналната от експерия арк с и след доста опити да я демонтирам, накрая директно я извадих, рестартирах телефона, след което я сложих и тръгна, но приложенията просто си седят като че ли съм извадил картата. Инсталирах ги наново и се оправи ама въпроса ми е защо го направи ?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#36

В www.amazon.de за нашия SONY Xperia M4 Aqua пълно с caseove, 400 страници само за тоя модел, а тука по наште сайтове  няма и 1 страница.
Цитирай
#37

Преди малко получих ъпдейт 371 мб, някой друг? [Изображение: 34fb7dd016d457a596d359777c311965.jpg]
Цитирай
#38

@plamen_k Тва първи update ли ти е или втори
Цитирай
#39

Първи от както съм взел телефона
Цитирай
#40

Значи сега ще загрява по-малко, но и ядрата ще намалеят, споко няма да имаш проблем, като дойде Android 5.1.1 ли 6.0 ли всичко трябва да е Тип Топ.
Цитирай
#41

За сега не забелязвам проблеми, дори ми се струва малко по-бърз.
Цитирай
#42
Photo 


  1.   При мен дойде първи ъпдейт на 30.08 виждам че има разлика, но моя е от Франция 16 gb памет.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#43

Да, има разлика. Ти си с E2333, а той е с E2303 Wink

Демек...с различни телефони сте.
Цитирай
#44

Някой може ли да ми даде малко информация за синхронизирането на контактите с Gmail? Отивам в Контакти->Настройки->Акаунти и синхронизиране->Google и там ми показва, че последното актуализиране е извършено съвсем скоро. Имам отметки на всички опции, включително и на контактите, но като вляза в Gmail после имам само 1 контакт ?! Интересното е, че този един контакт го бях добавил първо във Viber и от там в указателя на телефона. Може би затова само той се синхронизира с Gmail.
Къде бъркам?  Rolleyes
EDIT: Пробвах и с изтриване на данните на приложението Gmail и пак не иска... Undecided
Цитирай
#45

(2015-08-28, 22:19:33)Nilak254 написа:  Здравейте,

Искам да си руутна телефона (Sony Xperia M4 Aqua E2303), но не знам как. Пробвах с кинго руут, towelroot, framaroot, но нищо не стана, четох из интернет за някакъв bootloader проверих в телефона и ми пише: "Yes" мога да го отключа, но не знам дали ще помогне. Не съм запознат с "флашване на РОМ" нямам представа какво е това и не знам как се прави. Ако имате идеи моля помогнете!

Някой да помогне.
Цитирай
#46

(2015-09-03, 13:39:05)ASimov написа:  Някой може ли да ми даде малко информация за синхронизирането на контактите с Gmail? Отивам в Контакти->Настройки->Акаунти и синхронизиране->Google и там ми показва, че последното актуализиране е извършено съвсем скоро. Имам отметки на всички опции, включително и на контактите, но като вляза в Gmail после имам само 1 контакт ?! Интересното е, че този един контакт го бях добавил първо във Viber и от там в указателя на телефона. Може би затова само той се синхронизира с Gmail.
Къде бъркам?  Rolleyes
EDIT: Пробвах и с изтриване на данните на приложението Gmail и пак не иска... Undecided

Не става така, както си мислиш.

Трябва първо да вкараш телефоните в Google. После новите тлефони като ги добавяш, избираш не да се пазат в телефона, а в Google акаунта.

Как да качиш настоящите телефони в Google.

Отваряш телефонната книга. Натискаш трите точки и избираш експортиране на контактите в картата памет. После пак на трите точки даваш импортиране от картата памет. Ще те пита къде да ги импортира. Ти избираш в Google акаунта. Междувременно можеш още след експортирането да ги изтриеш от паметта на телефона, за да не се дублират.

Nilak254, не можеш да го руутнеш още.
Цитирай
#47

@GH0STFACE Благодаря ти, за подробното обяснение. Работата стана!
Ако може и още малко разяснение: При добавянето на нов контакт и избиране на запаметяване в Google account телефона прави копие в акаунта в Google + копие в паметта на телефона или само в акаунта? В смисъл как номерата са достъпни на апарата, дори когато няма връзка с интернет? Нещо не мога да си го обясня.
Цитирай
#48

Здравейте
Простете невежеството ми,но има ли начин да спра или изключа функцията "отхвърляне на обаждане чрез смс"?
Устройството е SONI XPERIA M4 AQUA.
Благодаря Ви
Цитирай
#49

(2015-09-03, 15:58:42)ASimov написа:  @GH0STFACE Благодаря ти, за подробното обяснение. Работата стана!
Ако може и още малко разяснение: При добавянето на нов контакт и избиране на запаметяване в Google account телефона прави копие в акаунта в Google + копие в паметта на телефона или само в акаунта? В смисъл как номерата са достъпни на апарата, дори когато няма връзка с интернет? Нещо не мога да си го обясня.

Въпреки, че телефоните се намират само в Google акаунта при синхронизация те се свалят и се пазят на телефона. Така че спокойно, дори и да нямаш нет пак ще ги виждаш. Ако си премахнеш Google акаунта от телефона и контактите ще се махнат (но ще си седят в акаунта за по-нататъшна употреба)

(2015-09-03, 16:37:01)holi_jolie написа:  Здравейте
Простете невежеството ми,но има ли начин да спра или изключа функцията "отхвърляне на обаждане чрез смс"?
Устройството е SONI XPERIA M4 AQUA.
Благодаря Ви

Не можеш да премахнеш тази функция. Можеш да свалиш друг Caller screen от play store и да замениш този на Sony с него.
Цитирай
#50

Да ви попитам дали знаете, какво се случва с гаранцията ми, ако флашна телефона с флаштуул.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)