Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)
#51

Нищо не се случва.
Цитирай
Аксесоари
#52

Тоест запазва се.
Цитирай
#53

Да, правилно си разбрал.
Цитирай
#54

Как да го руутна тоя телефон ... Пробвах какво ли не - не стана. Трябва ли да си отключа буутлоадера за да стане успешно руутването ?
Цитирай
#55

Има специална тема, дали я прочете?
Цитирай
#56

Да,трябва първо да го отключиш и след това руут.
UNLOCK BOOTLOADER
[/url]Root
[url=http://forum.xda-developers.com/m4-aqua/general/recovery-twrp-command-line-t3198973]Звучи малко сложно, но с малко повече внимание и четене всичко се получава.
Успех.
Цитирай
#57

Ами не мога да го отключа буутлоадера, защото в сайта на сони все още нашият модел телефон (m4) го няма.
Цитирай
#58

Привет!
След почти 2 месеца в кутията след покупка (никак не ми се занимаваше да прехвърлям всичко от XP-то), сега си включих телефона, и започвам да го товаря с приложения.
Има ли как да спра вибрацията при натискане на долните три бутона?
И още - доста четох за навигациите, и продължавам - коя е най-добра за модела? Предстои ми пътуване в чужбина, естествено без интернет, и искам за градовете да имам гпс, който да работи без нет, и да ми върши работа.
Цитирай
#59

@SobieskiVanilla, по първия въпрос, Настройки / Звуци / Други Звуци - Изключваш "Вибрация при допир".
По втория въпрос, има цял раздел за GPS, като повечето от предложенията там, работят именно без изискване за интернет / тоест са с Оффлайн режим/. Моля да се обърнеш към съответният раздел за това.
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=57

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#60

(2015-09-13, 12:39:42)Nilak254 написа:  Ами не мога да го отключа буутлоадера, защото в сайта на сони все още нашият модел телефон (m4) го няма.

Аз лично посочих Xperia M, но доколкото четох който и модел да се избере след като си напишеш IMEA ти дава един и същ код.
Цитирай
#61

Утре ще пробвам и ще напиша резултата.
Цитирай
#62

Опита да отключа буутлоадера беше неуспешен. Направих всичко както трябва, както пише в сайта на сони, но когато стигна финалната стъпка и трябва да въведа кода за отключване ми изписва: FAILED (remote: Command not allowed). Пробвах с Flashtool, но пак ми изписва същата грешка. Някакви идеи как да го оправя?
Цитирай
#63

Ти повери ли преди това, дали статуса на Bootloadera ти е (Bootloader unlock allowed: Yes)?
Цитирай
#64

дали има вече ROOT рабоещ за M4 AQUA , ще потвърди ли някой ? за да купя телефона
Цитирай
#65

Има работещ сигурен руут за отключен BL.
Цитирай
#66

Мерси за бързият отговор, вече търся оферта да купя телефона ,  а дали всеки телефон AQUA 4 който намеря където и да го намеря може да му се отключи бот лоадера?   Да не стане така да го купя и да се окаже заключен
Цитирай
#67

Не всеки. Ще го провериш преди да го купиш. Прочети първия абзац на тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid218813
Цитирай
#68

(2015-09-15, 12:17:10)GH0STFACE написа:  Ти повери ли преди това, дали статуса на Bootloadera ти е (Bootloader unlock allowed: Yes)?

Да, пише ми че е позволено да го отключа (Bootloader unlock allowed: Yes).
Цитирай
#69

Да споделя една тънкост която открих случайно, когато е включена опцията "защита от My Xperia" при набирането на кода *#*#7378423#*#* излиза Bootloader unlock allowed: No. След като се изключи "защита от My Xperia" нещата си идват на място и си пише вече Bootloader unlock allowed: Yes.
Цитирай
#70

@vitero, това го бях прочел в блога на Сони:
http://www.xperiablog.net/2015/07/08/ena...r-devices/
Има обаче една подробност.
Идеята на тази възможност е,  да се активира "Моята Експерия" и това да не позволи неоторизиран достъп до системата,  което да създаде възможност за напълно изтриване на вашата информация и данни.
Отбелязано е също така, че при деактивиране на My Xperia, статуса се променя към възможно отключване на буутлоудър, но ако след това бъде наистина отключен и активирана отново опцията My Xperia, това би довело устройството до брик.
Имайте едно на ум, преди да преминете към съответните стъпки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#71

това е ценна информация но дали ще позволи да се ROOT- не телефона ако е включена опцията "защита от My Xperia"
Цитирай
#72

На този етап, поне аз не попадам на информация, която да потвърди невъзможност за руут, при активирана опция My Xperia.
Вероятно ако има проблем с руут, то той не е следствие от защитата на Сони.
ТУК присъства информация с евентуален метод за руут, като се изисква само активиране на Юсб отстраняване на грешки  и инсталирани драйвери.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#73

(2015-09-15, 11:02:12)Nilak254 написа:  Опита да отключа буутлоадера беше неуспешен. Направих всичко както трябва, както пише в сайта на сони, но когато стигна финалната стъпка и трябва да въведа кода за отключване ми изписва:  FAILED (remote: Command not allowed). Пробвах с Flashtool, но пак ми изписва същата грешка. Някакви идеи как да го оправя?

Ползвай това ръководство и Flashtool ver. 0.9.18.4.
Цитирай
#74

Утре ще го пробвам и ще напиша резултата.

Опита отново беше неуспешен.Но си мисля, че нещо съм объркал и за това не стана. Направих така:
Изтеглих си по-стара версия на флаштуул-а (0.9.18.4) и направих както си пише, влязох в папката mydevices създадох папка и я прейменувах като моя IMEI код и вътре(в папката) създадох текстов файл на име ulcode, и вътре поставих отключващия код, който ми дадоха от сайта на сони: fastboot -i 0x0fce oem unlock 0xBCCA603731BA1247.Влязох във флаштуула дадох BLU и отново ми изписа същата грешка "remote:Command not allowed" и до там.
Да не би да не съм разбрал нещо, защото в линка който ми даде пишеше да найменувам папката с моят device code, а аз нямам представа какъв е този device code помислих си, че иска IMEI кода и за това направих папката с такова име.
Някакви идеи по проблема ?
Цитирай
#75

Здравейте, при мен проблема е следния .Когато ме търсят по - някога се включва опцията отговор със съобщение и изпраща примерно ( на път съм ) без дори да съм разбрал ,че някой ме търси и след като изпрати съобщението започва да набира някой от последните абонати с които съм говорил, дали мога по някакъв начин да го оправя това. Другото което забелязах , като взех телефона ми пишеше ,че разполагам със 3 гб свободно място , след като инсталирах само вайбър , който е около 100 мгб , мястото което ми остана беше около 2,3 гб ,около 700 мгб изчезнаха.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)