Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)

Благодаря!
Флаштул-а не го разпознава и това е...инсталирани са драйвърите ... надявам се Smile
Цитирай
Аксесоари

Това за коя стъпка точно говориш?
Цитирай

Искам да му отключа буутлоудъра първо
Цитирай

С последния флаштуул ли си? Всички драйвери инсталирани ли са?
Цитирай

Инсталирвах ги но не го разпознава. Вчера се изнервих и затрих всички програми и днес ги почнах пак. Интересното е, че вчера го засичаше Smile
На Мак-а ми е качен уиндоус през буут камп ама това не би трябвало да има значение...
Флаш тула е 0.9.19.8

пп... брех, разпозна го Big Grin

[Изображение: IMG_2761.jpg]

Ghost, please bro...удри едно рамо че нервички не ми останаха Big Grin
Цитирай

А в момента на колко ядра върви, нали бяха ограничени заради прегряването? Защото принципно за мен ядрата в един телефон са доста по-важни...И понеже се интересувам от телефона основно за гейминг, големите игри (fifa 15/16, asphalt 8, blitz brigade, need for speed, real racing) местят ли се в СД картата? Не знам на нашите оператори ли не им се занимава да продават 16 гб версията, или Сони не са ни предвидили като пазар, но и в двата случая си е..гавра Big Grin

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай
Sad 

Добре...отключи се.
Сега руут...пълна мъгла...
Цитирай

@pe6o666 по-лесната част ти е останала Smile
Цитирай

Лесна баце ама като съм забравил как се бачка с тъпото уиндоус... Big Grin
Цитирай

Одеве го купих с преподписване от Мтел. Паметта, която имах на разположение с изтриване на плейстейшън приложението , парти не знам си какво си, и всякакви програмки, които подлежаха на деинсталиране, получих едва 2.7 ГБ...За съжаление не мога да аргументирам твърдението си със снимка, но пък и няма защо да ви лъжа. Дразни ме фактът, че ядрата са така жестоко порязани, искам да ми грее като печка със 8, отколкото да е незабележим по-хладен, но с 4..Ще очакваме ли скоро включването на всички ядра комплект?

Извинявам се много за двойния пост, но друг въпрос, който ме измъчва 2 часа вече е, как да изключа коригирането на правописа? В език и въвеждане бутонът с тази опция е сив и казва, че няма инсталирани приложения за проверка на правописа..

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай
Thumbs Up 

Днес най-после пристигна от сервиза на Теленор, подменена основна платка и заден капак, поставен от тях заден протектор (преди това нямаше), работи добре не загрява,качена последната версия на андроида, забелязвам няколко нови икони.2часа вече го ръчкам не забелязвам никакъв проблем. Thanks Теленор Сервиз.
Цитирай

Имам налични 400 мегабайта във вътрешната памет на устройството, защо не ми дава да свалям дори и приложения от 1 мегабайт...

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

има някакъв проблем със сървърите на Гугъл,при мен изписва грешка/PRC-S-7:AEC-0 PCVI-4012-3325E/наложи се вайбъра да го тегля през хроме и да го инсталирам ръчно.Каквото и да инсталирам през магазина дава тази грешка!?

П.С. Странно? през таблета, тъпо китайче sencor element 7, магазина работи и качва приложения?през XPERIA-та не ще???изписва ! и гореспоменатото съобщение с добавка проблем в сървъра???

П.С.2 след като върви на таблета, реших да пусна връщане на фабрични настройки,след рестарта -всичко върви.
Цитирай

Освободих доста място, сега имам налични 1.3 гб, а не може да ми свали blitz brigade, която е за 800 мб...Пробвах и през Хрома да я сваля, пак не става. При мен проблемът явно не е в сървърите на Гугъл, а в тела...Доста странно и досадно..Някой ако има идея как да го оправя, да казва... С xperia j съм оставал и с по-малко от 100 мб и никакъв проблем...Big Grin

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

Здравейте!
Подариха ми този телефон и днес отидох да си взема новата карта (нано) и си пуснах телефона с карта за пръв път. Всичко си беше ок - при включването ми показа някакво интро за модела, което не изгледах до края. После тръгнах да си правя персоналните настройки, които телефона автоматично те кара да правиш и на стъпка 6/7 телефона се рестартира незнайно защо. След като се включи пак ми пусна интрото, което пак не излгедах. Като пуснах телефона беше с включен блутуут, изключих го и при рестарта на телефона блутуута пак си беше включен. Понеже беше с английски език влязох и го смених на български, след което пак пощраках нещо и за момент го изключих за да видя при заключен екран как е... но още с натискането на бутона за заключване за части от секундата ми показа часовника и пак ми пусна интрото. След като го спрях телефона сам си беше върнал английския език, блутуута пак си беше включен и все едно не бях пипал нищо... Просто не знам какво да правя. Падна батерията и го пуснах на зарядно. По едно време поиска някакъв ъпдейт на софтуера. Стартирах инсталацията надявайки се, че ще се оправи, като се актуализира, но уви всичко пак си беше същото... дори направих дисплея да гасне и телефона да се заключва след 1 минута, но като го изгася и тръгне интрото и после пусна телефона, дори тази настройка се връща на фабричните 15 секунди. Къде може да е проблема?! Не е възможно да съм такъв карък! Телефона ми е подарък. Закупен е от Технополис, гаранционен е, но не ми се ще от първия ден да го нося там. Има ли вариант да е нещо защото му е първото ползване или пък, че е на зарядно в момента? От какво може да е, и как може да се оправи?!
Мерси предварително!!!
Цитирай

Ако не си направил хард ресет- направи и виж как е.


Цитирай

@GuardianDevil, Предлагам да опиташ също и с изчистване на кеша от Настройки / Място за съхранение / Кликване върху кеш информация и потвърждаване за изтриването й.

@DaMp370, Опитайте с преинсталиране на софтуера с програмата на Сони за компютър, Pc Companion.
Ако след това резултатите са същите,  възползвайте се от гаранцията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да, това го направих 10 поредни пъти и не стана...Останаха ми 300-400 мб, от 3 гб налични, и не мога да си ги използвам и тях...Смях в залата!

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

@GuardianDevil, ако не намериш друго решение, с хард ресет би трябвало да се оправи
Цитирай

@Monipeev има ли опасност ако стане нещо после да не ми признаят гаранцията?

Иначе снощи направих нещо и някакси го оправих. Вече не ми излизаше това тъпо интро. Свалих го от зарядното, после си поиграх с него и остана на около 60%. Сутринта се събуждам и гледам интрото си върви, а телефона ми иска ПИН... като го включих батерията беше на 40%, значи цяла нощ си вървяло това интро.... Сега намерих в Меню - Настройки - Защита - Администратори на устройството и там имаше Retail Demo с тикче. Махнах го, поразцъках малко и като го заключих... пак тръгна тъпото интро! Влязох Приложения и това Retail Demo го имаше само на Всички, отворих го от там и му дадох принудително спиране и сега няма проблеми... въпроса е, че не ми дава да го изтрия и не знам ако рестартирам телефона дали няма пак да се появи... 
Цитирай

@DaMp370, Няма как да не ти признаят гаранцията ако се стигне до сервиз, защото преинсталацията на софтуера е направена с официалната програма на Сони.
Защо не провериш за опция деактивиране на това приложение в Настройки / Приложения / Всички - Намираш конкретното и цъкваш върху дестилиране, ако има тази опция въобще.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ами това е, че мога само да го спра принудително, не мога да го деактивирам, и не знам ако рестартирам телефона дали няма да тръгне пак само. Как мога да го изтрия?

ЕДИТ: При рестарт на телефона приложението Retail Demo се стартира автоматично и проблема продължава! Някой имал ли е такъв проблем с това нещо?
Цитирай

@DaMp370, Ако не си преминал през преинсталиране на софтуера с Pc Companion, за да се види ще има ли ефекта,  който се очаква, то може да се пробва и друго, но продължавам да препоръчвам преинсталирането.
Има доста случаи на потребители с този проблем при различните модели на Xperia, които са последвани от мнения на потребители,  за това, че съответното устройството може да е предназначено именно само като устройство за презентации и за това да не може да му се изключи  демо видеото.
Не твърдя, че си попаднал на такова устройство, но може да опиташ да въведеш следния код през клавиатурата за набиране, който по описание активира или деактивира демонстрацията.
*#*#73556673#*#*

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Хард ресетът не помогна, на 400 мб свободни пак казва, че няма място, дори и за 50 мб приложение...Някой ако може да помогне-да казва, защото ми свършват нервите...Благодаря предварително.

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

(2015-10-11, 16:09:35)Monipeev написа:  @DaMp370, Ако не си преминал през преинсталиране на софтуера с Pc Companion, за да се види ще има ли ефекта,  който се очаква, то може да се пробва и друго, но продължавам да препоръчвам преинсталирането.
Има доста случаи на потребители с този проблем при различните модели на Xperia, които са последвани от мнения на потребители,  за това, че съответното устройството може да е предназначено именно само като устройство за презентации и за това да не може да му се изключи  демо видеото.
Не твърдя, че си попаднал на такова устройство, но може да опиташ да въведеш следния код през клавиатурата за набиране, който по описание активира или деактивира демонстрацията.
*#*#73556673#*#*

Не съм преинсталирал още софтуера, но мисля, че натам отиват нещата. Иначе сега няма проблем с това интро, спрял съм го принудително и не се показва, но ако се рестартира телефона излиза пак... Иначе имам друг проблем, който гледам, че се появява и при други потребители... Онзи ден имах свободни над 3 гб на устройството. От тези автоматични актуализации в момента имам около 1.5 гб, като не съм качвал абсолютно нищо. Единствено ъпдейта на софтуера ме попита дали да се ъпдейтне и единия беше около 350 мб и след това ми изкара още един ъпдейт около 150 мб. От там нататък всичко е автоматични актуализации на приложения, които дори не ми трябват, не ползвам и не искам на телефона си. Проблем ли е ако спра автоматичните актуализации на приложенията? Така ще ми излизат ли ъпдейтите на софтуера? Просто ми се струва абсурдно за един ден телефона ми да си заема над 50% от свободната памет само от актуализации на приложения.

ЕДИТ: А ако наистина са ми продали такова устройство предназначено за мостра това как може да бъде установено и такова устройство подлежи ли на замяна? Телефона си изглежда абсолютно нов, няма следи от това да е бил мостра.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)