Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia M4 Aqua, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia M4 Aqua
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Колекция на български фърмуери за Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Разкодиране на Xperia телефони
Как се разглабя Xperia M4 Aqua / Disassembly guide
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)



FAQ

Аксесоари за M4 Aqua
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно камерата на Xperia M4 Aqua
Дискусия относно дефекти в Xperia M4 Aqua
Дискусия относно живота на батерията на Xperia M4 Aqua
Дискусия относно игри за Xperia M4 Aqua
Дискусия относно водоустойчивост Xperia M4 Aqua
Дискусия относно wi-fi на Xperia M4 Aqua
Навигации за Xperia M4 Aqua
Екрана постоянно ми светва сам или тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана
Как да разберем какво точно ни точи батерията
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой да знае дали ще получим андроид 6.0?

Sony
Make.Believe
M4 Aqua
Цитирай
#3

Дано по-скоро да е
Аз още са чуда като дойде да му върна ли фабричните настройки след актуализацията, щото след като ги върна всичко се изтрива.С тоя back up май ще дойде много работа.
Цитирай
#4

Пробвай без да връщаш, но забележиш ли някакъв проблем, преди да започнеш да се оплакваш тук, направи repair в PC Companion и тогава ще му мислим.

@edinstwen1997, никой производител още не е обявил кои телефони ще получават дунапреновия бонбон
Цитирай
#5

Тя да дойде тогава ще му мислим ама не ми са занимава с тия фабрични настройки.
Цитирай
#6

По-добре да се занимаваш отколкото телефона ти да има бъгове. И забележи, говоря ти за repair, не за фабрични настройки.
Цитирай
#7

@GH0STFACE ясно ми е че е по-добре ама не разбирам колкото тебе и това ми е първия телефон на SONY и като знам че може да го прецакам предпочитам да не права нищо

Отделен въпрос тука както пишех и шрифта и иконите се смалиха как да го оправа, интересно че е така само в тоя сайт в никой друг сайт не е така.
Цитирай
#8

Е то, при ресет и repair с официалната програма от Sony няма как да прецакаш нещо.

Ако си с хром цъкаш на лупата и после reset

[Изображение: 8310590v.png]

И много офтопик излезе.
Цитирай
#9

@GH0STFACE мерси, иконите и шрифта, го оправих
значи като дойде актуализацията ще направа това - няма да  са занимавам с back up връщам фабричните настройки изтрива се всичко OK пак си изтеглям приложенията и си записвам номерата в оказатела
Така става ли както мисла да направа, щото това дето го казваш ти OK ама нито знам кво да права с repair нито с програмата на SONY
Мерси все пак че помогна
Цитирай
#10

Лол въобще не е сложен backup up няма смисъл всичко пак да теглиш с записваш направи backup.То туй е толкова лесно.
Цитирай
#11

Repair се прави ето така:

1. Visit this link:
http://www.sonymobile.com/us/tools/pc-companion/
Click on Download PC companion
2.Run the software
After the installation the first screen will show you the PC Companion Startup Guide which gives you a brief explanation on the main modules of PC companion (Support Zone, Xperia Transfer, Contact setup and Media Go) Keep clicking next.
3.Now you will see the screen with the different modules.
Select Support Zone> Click Start.  The program will download the module.
Then click on start on Phone/Tablet Software update and then click on the Rapair link.

А контактите си ги вкарвай не в телефона а в google акаунта. Така винаги ще са ти бекъпнати в gmail-a и когато си въведеш акаунта в което и да е андроид устройство ще си ги имаш на него.
Цитирай
#12

Хард ресет (връщане на фабрични настройки) след ъпдейт, е препоръчително да се прави на всеки андроид телефон. Това първият андроид телефон ли ти е?
Цитирай
#13

3-ти с Android ми е, но ми е 1-ви на SONY
Цитирай
#14

Здравейте , след новия ъпдейт 2.99 телефонът заработи бавно, понякога дори забива. Забавя когато отваря някое приложение , линк, дири при птключване . Не знам какво целят Сони, но се надявам скоро да пуснат ъпдейт, който да оправи грешките. Та да попитам има ли други с моят проблем ?
Цитирай
#15

И при мен е така след последния ъпдейт,но какво да се прави ще се чака друг
п.с колко часа екран правите?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#16

Аз около 4.30 - 5 като постоянно е с включен мобилен, освен когато ползвам ви-фи, тогава го изключвам, локейшъна ми е изключен.
Цитирай
#17

На мене батерията си ми кара точно 2 дена. Имам 5 приложения и досега несъм имал лаг и телефона го ползвам нормално. Ама дано да дойде нов update скоро.
Цитирай
#18

Здравейте,

Аз имам телефона горе долу от както беше обявен. Взех го от Виваком с план. Като цяло съм доволен, като изключим малкото му вътрешна памет. Но се примирих с това ... здраве да е. Има обаче един много дразнещ проблем с call log-a. 
По неясни за мен причини след като приключа някой разговор ми остава в лог като Withheld number. Опитах се да хвана някаква причина , която да води до това държане на телефона, но не можах да хвана някаква логика на това защо се случва. Някой от вас сблъсквал ли се е подобно държане на телефона и има ли идея как бих могъл да го оправя. Най-интересно е че не се случва винаги а на случаен принцип. 
Иначе като цяло телефона е приличен ... батерията се държи добре, малко лесно се драска, но вероятно като излезе новият Некус 5, ще го сменям. Има прекалено много малки дразнещи нещица. Взех го защото Галакси Нексуса ми почна да несмогва на новите лакоми версии на приложенията, но след 3 и половина години ползване, почти не беше мръднал, а никога не съм му слагал калъф или кейс. Този за 2 месеца му изскочиха няколко драскотини на диспеля а гърба му е доста надраскан. Не съм много доволен от изработката.

Google Galaxy Nexus / Android 4.3
Google Nexus 7 (2013) / Android 5.0.1
Цитирай
#19

Здравейте, имам тела горе долу от седмица. Всичко ми харесва в него , до тук спрямо старото Галакси 2 виждам два недостатъка , цветовете на дисплея не са наситени. Другият недостатък че е доста по голям - ще го преживея. Четох в 4рда за настройки на нюанса на цветовете , пробвах го, но няма видима разлика. Дали при всички е така или само аз имам такъв проблем ? Благодаря !

В.
Цитирай
#20

Вероятно визираш опция за настройките на бялото,  а не като цяло настройка за яркостта на цветовете.
Ако се опитваш да правиш сравнение с цветовете на Самсумг, които са доста по- пресилени и донякъде изкуствени, то за това и ти се струват не толкова наситени на Сони телефона.
Цветовете на Xperia-та са достатъчно реални,  като това може да се види в момент на гледане на някоя цветна снимка на дисплея, сравнена заедно с това на друга IPS матрица, защо не и монитор,  а не с AMOLED или SAMOLED матрица.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

Дали скоро ще дойде такачаканят ъпдейт, та да се свърши с лагването...
Цитирай
#22

@valkooooo Дисплея на SONYto е много добър, на Samsung цветовете са малко наситени и нереални. Kато влезеш в настройки > Дисплей > Адаптивна яркост > Изключваш я, и дисплея става N1 на SONYto.
@iam няма да се бави много сигурно ще е началото на другия месец според мене.
Цитирай
#23

Някой има ли информация, дали на БГ пазарът има налични апарати M4 с 16 Гб вградена памет?
От всичкият ми ресърч досега по операторите и големите магазини, се предлага само 8 Гб вариант.
Ще съм благодарен за всякакво инфо!

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#24

Попринцип 16GB версия е с 2 SIM карти, а тая с 8GB е с 1 SIM карта. Виж по сайтовете трябва да го има.
Цитирай
#25

Има в онлайн магазините
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)