Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M1 Note - модификации, ъпдейти и root
#26

здравейте, преди няколко дена сложих flyme 5.5.12.9 deily on meizu m1 note и работи супер с едно изключение.
не поддържа гугъл магазин. реших да върна и да сложа пак 4.5.7i и естествено не стана Smile. сега нямам телефон. някакви предложения как мога да го стартирам отново??? вързан съм към компа и се опитвам да го recovery, но има малко място и не побира почти нищо. Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#27

(2016-03-02, 20:05:25)aladin585 написа:  здравейте, преди няколко дена сложих flyme 5.5.12.9 deily on meizu m1 note и работи супер с едно изключение.
не поддържа гугъл магазин. реших да върна и да сложа пак 4.5.7i и естествено не стана Smile. сега нямам телефон. някакви предложения как мога да го стартирам отново??? вързан съм към компа и се опитвам да го recovery, но има малко място и не побира почти нищо. Благодаря предварително

Не знам, но моя се окоти... Sad. А можеш ли да каеш как влизаш в рековерито и колко време задържаш бутоните Smile
Цитирай
#28

Flyme 5.1.5.0G Официално и стабилна версия http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=6&type=1
Някой вече с отзиви?
Цитирай
#29
Sad 

Инсталирах го на M2 Note, държи се добре обаче превода е трагедия. Някъде менютата са на Англииски , а другаде са празни и незнаеш какво избираш. Аз ще го ползвам на Англииски, но ако някой държи на Българския да изчака.

Xiaomi Mi9T
Цитирай
#30

M1 Note - много "ток гори" при мен поне - за 4 часа без да ползвам телефона от 100 до 80%. Не мога да инсталирам/обновявам приложения с мобилен интернет - изписва ми "Waiting for network... " Mного често лагва. Два пъти не успях да го отключа - само светна централния бутон и няма никой... оправя се с принудително изключване и последващо включване.
Не знам защо при някои потребители всичко е ОК, а при някои не. Преинсталирал съм го два пъти, с изчистване на данните, но проблемите остават. Харесва ми много липсата на каквито и да "китайщини" и Флейм акаунт, но вероятно ще се върна на 4.5.7I ако до седмица не излезе нещо ново.
Цитирай
#31

Вчера качих flyme 5.1.6.0 G,но не мога вляза в Root permission.
Някой да имал този проблем и каква може да е причината?
Цитирай
#32

Друг някой да е слагал Flyme 5.1.6.0G и да каже как се държи тела, разбрахме, че с Flyme 5.1.5.0G има проблеми но 15 дни по късно излезна по новия?
Цитирай
#33

И аз чакам отзиви и се чудя дали да го слагам. Харесват ми направените оптимизации и най вече възможността да се слага директно различен рингтон на двете сим карти.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#34

Така не можах да си редактирам мнението и пиша ново.
От вчера съм с 5.1.6 Г. Засега всичко върви нормално. Интерфейса е по-различен. Ползвам менюто на английски, защото на български на места липсва превод. Телефонът звъни по-силно, може да се добавя рингтон за всяка карта. Музиката от плеъра се чува по-силно. Липсва баркод скенера. Има теми. Има флейм акаунт. Може да се пускат песни директно от папка. В настройките където показва работещите приложения липсва най отдолу колко е използваната и колко е свободната рам. За батерията още нямам отзиви, но ми се струва че нормално пада.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#35

Съсипаха го с този ъпдейт. Нямам мобилни данни, не знам защо, половината превод на БГ липсва...
Иначе работи стабилно, но....
Цитирай
#36

Още заключения след по дълго позлване, как е батерията?
Цитирай
#37

Батерията е добре.....но без мобилни данни, за мен лично телефонът е неизползваем. Прибран е в шкафа, до като не прочета тук че има нов ъпдейт.
Цитирай
#38

Здравейте, за мобилните данни четох на друго място, че се въвеждали настройките ръчно и се променяла някаква настройка APN/VPN търсих но не можах да намеря къде точно го видях за да копирам точно текста. Как инсталирахте ъпдейта - с предварително зададени фабрични настройки или без? Пробвахте ли да го инсталирате наново на чисто?

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#39

И аз имах проблем с мобилните данни ,но на МХ 4. Пробвах какво ли не и накрая се принудих да се върна на предишната версия. Рядко срещан проблем, но го има явно само при определени модели.
Цитирай
#40

(2015-09-04, 15:22:51)harimari007 написа:  Здравейте.Едни от малкото недостатъци при покупката на нов Meizu M1 Note са средният звук в слушалката и сравнително под средното ниво на говорителя,дори усилени до край.
Хубавото е,че и двете могат да се усилят от инженерното меню на МТК.
Линковете са към руски форум,ако не разбирате руски преведете с гугъл.
Карайте подред,има спойлери със снимки.

ВАЖНО!!! Не пипайте нищо друго в инженерното меню,освен описаното в темите.

За слушалката- http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry40494609
пост 6658,ако не отвори точно там

За говорителя- http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry41075240
пост 8930,ако не отвори точно там

За влизане в инж.меню освен кода *#*#3646633#*#* който се пише в дайлера ,може да се използват и някои програми -
https://play.google.com/store/apps/detai...eerStarter
или
https://play.google.com/store/apps/detai...sengrunner
има и др. вършат същото.

С този код *#*#4636#*#* може да видите по скрити данни на апарата.
ВАЖНО!!! Не променяйте нищо което не разбирате.
   На посочените от Вас номера на постовете, не можах да видя коментарите за които става въпрос тук! Дали е възможно да дадете малко по-вече информация относно допълнителни  настройки на звука, моля!
Цитирай
#41

Аз пробвах това, звука се усили, но след няколко дни го ресетнах, защото по време на разговор много често отсрещната страна не ме чуваше.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#42
Sad 

(2016-03-02, 20:05:25)aladin585 написа:  здравейте, преди няколко дена сложих flyme 5.5.12.9 deily on meizu m1 note и работи супер с едно изключение.
не поддържа гугъл магазин. реших да върна и да сложа пак 4.5.7i и естествено не стана Smile. сега нямам телефон. някакви предложения как мога да го стартирам отново??? вързан съм към компа и се опитвам да го recovery, но има малко място и не побира почти нищо. Благодаря предварително
мммдааа....  за съжаление и аз имам същия проблем..  моля Ви,който може да помогне...  не става не търпя нещо да не ми е наред... аа без плей маркет нищо не става..  и незнам какво още да правя, сменявах профили, пароли писахх... какво ли не и не и не ще...  Sad
Цитирай
#43

Има нов ъпдейт някой с мнения Flyme 5.1.8.0G ?
Цитирай
#44

Здравейтее Smile

С последната А версия съм, засега нищо интересно. Няколко пъти ми крашна музиката и това е.
Чудя се дали аз нещо не съм уцелил с камера на телефона или при всички е така ... Нямам една добре фокусирана снимка или клипче. :/

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай
#45

Как се държи батерията с новия ъпдейт? Мобилните данни ОК ли са?
Цитирай
#46

Ghost4o,

За батерията не мога да преценя, защото по цял ден цъкам некви работи и се зареждам до 2 пъти на ден. Мобилните данни са ок при мен, честно казано мисля, че операторите правят нещо. Жена ми има същия проблем с мобилните данни, въпреки че е със Самсунг С5

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай
#47

(2016-08-26, 21:19:37)Varvarin написа:  Ghost4o,

За батерията не мога да преценя, защото по цял ден цъкам некви работи и се зареждам до 2 пъти на ден. Мобилните данни са ок при мен, честно казано мисля, че операторите правят нещо. Жена ми има същия проблем с мобилните данни, въпреки че е със Самсунг С5

Здравейте отново,

Ами да ви кажа честно след последния ъпдейт телефона не върви добре, почти всичко забива и се чупи - апликациите, които най-често отварям и се чупят са facebook, messenger, playstore( с който дори нямам връзка), minion rush(сече) и т.н. ...

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай
#48

Има излезнал Flyme 5.1.9.0G от тези дни, отзиви ?
Цитирай
#49

2ри ден съм с 5.1.9.0G много добре върви всичко засега Smile Батерията е супер при мен Smile
Цитирай
#50

Здравейте,

Също съм 5.1.9 вече повече от седмица, всичко е ток!
Иначе проблема, който имах(всичко ми бозеше) се оправи след един фактори рисет.

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)