Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M1 Note - модификации, ъпдейти и root

Да ви кажа след 3-4 дни ползване 5.1.9 много бързо взе да ми пада батерията след средата, вмисал докато я видя 35% и след 1 час стоене взимам тела изключен - няма ток. Калибрирах я с програма ама пак е така? Някой по този проблем?
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

(2016-09-15, 13:10:25)Ghost4o написа:  Да ви кажа след 3-4 дни ползване 5.1.9 много бързо взе да ми пада батерията след средата, вмисал докато я видя 35% и след 1 час стоене взимам тела изключен - няма ток. Калибрирах я с програма ама пак е така? Някой по този проблем?

При мен има някакво по-бързо падане на батерията под 45%, но за такива "скорости" както казвате, и дума не може да става.  Примерно за около 5часа, с четене в НЕТ-а около 30мин. пада до към 20%.
Цитирай

5.1.10 Сложих и пак е зле батерията. Зареждам го на 100% и ми пише всеки път остават ви 10 часа и 20 мин и точно след това време тела се изключва без значение дали тия 10 часа стои на масата или ръчкам го. Батерията може да е на 30% и се изключва че няма ток! Баси тъпото, чакам ъпдейт!
Цитирай

Има нов Flyme 5.1.11.0G.Някой пробва ли го и оправен ли е проблема с батерията ? Имало нова опция за пръстов отпечатък. Мога ли да ъпдейтна от Flyme OS 4.2.0.5I директно на този ? 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Htc Wildfire,Sony Xperia Tipo,Sony Xperia Go,Lenovo A680,Meizu M1 Note и Lenovo Vibe S1 Lite

Цитирай

За моженето, би трябвало да няма проблем. А за падането на батерията...пробвайте да направите пълен ъпдейт и след това хард резет. Ако се правят само ъпдейти с надграждане прави пролем после, я батерията пада бързо я проблем с резолюцията...
Цитирай

А тази версия има ли цял Български езиков пакет ,понеже четох тук че някой нямали бил частичен ?

Htc Wildfire,Sony Xperia Tipo,Sony Xperia Go,Lenovo A680,Meizu M1 Note и Lenovo Vibe S1 Lite

Цитирай

5.1.11.0G е на 99.9% преведена на Бг.
Цитирай

Направих backup.Инсталирах го има Български,върви много по-бързо от преди и батерията си държи.Google Play го подкарах със новото им приложение hot apps.

Цитирай

Супер. Само един съвет. Като въстановяваш бекъпа, не въстановявай системните настройки. а всичко останало няма проблем.
Макар визията на 5-та да не ми харесва, колкото на 4-та, просто е светлинни години напред от към батерия и лекота на работа. Успех с телефончето.
Цитирай

Не съм задавъл да се трият потребителските данни.Само номерата ми изтриха ама аз си имам backup от super backup : sms & contacts.

Цитирай

Да ясно. И та как е флайм 5 според теб?
Цитирай

Много по-добре от 4-ката.С nova launcher заприлиича на почти стоков андроид 5.Хоум бутона може да се използва като копче за назад ,което е по-удобно отколкото софтуерен бутон,като звъни няма да вибрира първо,камерата е една идея по-добра според мен , ползва по-малко рам , хоум бутона не се побърква вече няма да вибрира няколко пъти при едно докосване , свързва се по-бързо към wi-fi мрежи.Само един минус според мен спрямо стоков андроид. не могат да се изключат системните приложения без руут.

Цитирай

Искрено се радвам,че ти харесва. Аз също смятам,че е в пъти по-добре от 4-та. А за руут, не се занимавам с това и не ме касае дали може или не Smile
Цитирай

Аз го използвам колкото да премахна системните приложения ,който не ми трябват.

Цитирай

Намерих няколко проблема на Flyme 5.1.11.0G - като задам парола на някой приложения , те се отключват с всякаква 4 цифрена комбинация а не с тази която съм посочил аз,сега уж се оправи,по някой път показва че галерията е празна отварям я на ново и снимките са там,иначе всичко останало си работи перфектно.Даже има опция за разделяне на екрана на две. [Изображение: 8382416de44c4f4c6dffa3e7116e3f4b.jpg]

Цитирай

От няколко дни ми присветва екрана по някой път и като се рестартира излиза бял екран ,зарежда flyme и пише рестартиране на системата и всичко тръгва както преди и интернета като е изключен стой на H ,като го рестартирам втори път се оправя.Като изключих анимацийте и работи тръгна ,но от време на време пак ми присветва екрана.Някой с подобен проблем ? Хард ресет ли трябва да правя или да чакам ъпдейт ?

Изпратено от моят m1 note с помощта на Tapatalk

Цитирай

Проблемът ми изчезна след смяна на дисплея и тъча.Има нов Flyme 5.1.12.0G.
http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=6&type=1

Изпратено от моят m1 note с помощта на Tapatalk

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)