Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със силата на звука
#1

Здравейте. Взех си телефона от гаранция пред 2-3 дни заради проблем с жълто петно. Казах ми, че това не се покривало от гаранцията, но както и да е след дълги скандали и караници ми го оправиха гаранционно. Казаха, че се получавало когато телефона се оставил на слънце за 10-15 мин, което направо си е смешно като оправдание. Един куп пари за телефон дето се прецаква от слънцето - казах им просто тия работи да не се говорят на мене. А като цяло петното стана, защото правих няколко клипа със забавен ладър и ми изписа, че темп на телефона се е покачила и е прегрял и на следващия ден се появи петното.
Сега проблема, който имам след като го взех от гаранционния ремонт, е че при разговор се чува адски слабо през слушалката. Трябва да го притискам супер силно към ухото си, за да чувам отсрещния какво ми говори, а съм сигурен, че преди сервиза не беше така. Съмнявам се да не би да е и от последния ъпдейт, който направих, защото след като го взех преди да сложа СИМ картата направих ъпдейт до 5.1.1. Някой имал ли е този проблем?


Цитирай
Аксесоари
#2

Дори и да няма някой такъв проблем пробвай да върнеш предната версия, за да елиминираш евентуално софтуерна причина.
Цитирай
#3

Пробвай с друг ром.
Цитирай
#4

С коя програма да го върна към стара версия - FlashTool? И откъде примерно да изтегля по-стара версия на андроида?


Цитирай
#5

Това е тема с компилация на официалните български фърмуери за Xperia Z3.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65928

Тук е темата с информация за сваляне и употребата на програмата Флаштул.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=67292

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Благодаря! А при евентуално сваляне на версията към предишна нужно ли е да се ресетва телефона и да се изтриват всички приложения? И също проблем ли е, че телефона ми се води D6653, вместо качените ftf файлове за D6603?


Цитирай
#7

Добре е, че поясняваш за различния модел.
Всъщност бих ти препоръчал да си свалиш фърмуер за конкретния модел D6653, за да се избегнат бъдещи недоразумения.
Може да се свалят файлове за направата на FTF файл пчрез програмата Xperifirm, а след това да се компилират във FTF.
Важно е да се знае, че ако се свалят файлове през нея, то е необходимо да се махне отметката за "Автоматично разархивиране".
На въпроса за това дали е необходимо да се ресетва телефона след това, не, не нужно,  защото реално ще имаш напълно нов фърмуер на телефона си.
Всичко от телефона ще бъде изтрито, копирай си някъде информацията.
При наличие на сд карта, тя остава непокътната.

П.п. Тук може да погледнеш за готови фърмуери за твоят модел, в конкретната секция.
http://forum.xda-developers.com/z3/gener...s-t2886061

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Благодаря за помощта. Единственото, което ме спира, е че всички приложения ще се изтрият. А имам доста и почти всички се ползват и съм ги подредил по папки. Очаква ли се да излиза нова актуализация скоро, за да видя проблема дали ще се оправи, защото е много изнервящо с този тих звук по време на разговор? Или да си прежаля приложенията и да ги инсталирам след това наново?
Вчера пробвах samsung s4 на един приятел и неговата слушалка направо гърми по време на разговор, а при мене трябва да си вградя телефона в ухото, за да чуя какво ми се говори.


Цитирай
#9

Няма как да се потвърди дали и кога ще има актуализация.
Ако си убеден, че проблема не го е имало в предишната версия, както ти предложи колегата GHOSTFACE, премини към тази, с която си бил преди това.
Така ще се изключи една възможност за хардуерен проблем или софтуерен.
Приеми кое ти е с приоритет и прецени какво да предприемеш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Като чета, и ме съмнява да е софтуерен проблем! Ако е така, и аз трябва да го имам този проблем!
Съмнява ме, че така са го осрали от сервиза (горките вие, че се занимавате с идиоти) и явно не са закачили говорителя правилно... Или са го засегнали.
К

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#11

Здравейте. Да използвам темата.
Горният говорител, взе да се чува много слабо и гъгни. Чудя се да го давам ли да го видят, защото е в гаранция или аз мога да направя нещо. Телефона не е изтърван и мокрен.
Дайте съвет.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай
#12

Моите и двата бяха така, бях го дал на ремонт за смяна на екрана и ги смениха и двата. Не мисля, че можеш да направиш нещо, говорителите са доста лоши.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#13

То до преди два дена си беше добре. Долният си свири перфектно. Чудя се дали да не го изплакна с малко вода само говоритела, че жената ей сега ми съобщи, че е разливано кафе.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай
#14

И при мен силата на звука е влудяваща последния месец. Интересното е, че само по време на разговор е така, пусна ли музика или разговор на високоговорител няма такъв проблем. Мокрил съм го веднъж и то не напълно потапяне, а само пръски от басейн (без хлор във водата!) Дали говорителите (само на тих режим) са изгоряли?
Цитирай
#15

@IYI щом е заливан с кафе, много е възможно да се е позалепил вътре. Измий го с вода, ако си сигурен във водоустойчивостта на телефона и го остави да изсъхне хубаво.

Поздрави.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#16

@h4ll0w3d, Под "говорителите (само на тих режим)", визираш говорителчето в слушалката предполагам.
Ако не работи въобще, направи му тест в сервизното меню и виж там дали работи,  ако не, обърни ае към сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

(2016-08-09, 21:00:40)Monipeev написа:  @h4ll0w3d, Под "говорителите (само на тих режим)", визираш говорителчето в слушалката предполагам.
Ако не работи въобще, направи му тест в сервизното меню и виж там дали работи,  ако не, обърни ае към сервиз.

Чак сега осъзнавам, колко неточно съм се изразил. Направих му тестовете:
1) Ear speaker 
2) Loudspeaker
При вторият установих, че горният говорител (слушалката) издава много по-тих звук, отколкото долният (до микрофона). Днес бях в готовност да го дам за ремонт, но на трите места, в които ходих, не ми дадоха оборотен телефон, а такъв ми е абсолютно необходим към този момент, та реших да ровя отново информация от интернет и сам да се правя на майстор, ама нейсе... 
Няма да стане без ремонт, ясна е работата.
Цитирай
#18

При мен е точно същият проблем

Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай
#19

@h4ll0w3d, В първият си пост, споменаваш за проблем при разговор, при който се използва именно 1) Ear speaker.
Ако той работи, но констатираш разлика в силата между двата говорителя (за музика) да ги наречем, това вече е друго.
Иначе при мен също има разлика в силата при тестовете между двата говорителя,  но не е фрапантна и вероятно при мен поне е само до софтуера, поне при 5.1.1 не бе така.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

Монипеев, звука ми по време на разговор е много слаб. Теста с Ear speaker го направих, но той (звука) беше много по-силен преди, определено.
Разликата в двата говорителя е налице, както обясних по-горе. При тест 2) Loudspeaker - закривайки с пръст горния (слушалка) почти не променя цялостното звучене на звука. Закриване с пръст долния (микрофон) води до осезаемо заглушаване. Казваш, че "това вече е друго". Какво може да е?

Поздрави.

П.С. дано се изразявам достатъчно ясно.
Цитирай
#21

Свързвам разликата само със софтуера, която при пускане на дадена песен например, може да се усети най-добре.
По време на песента заглушавам горния, почти няма разлика в силата на звука,  след това заглушавам само долния говорител и силата на музиката почти спира.
Следващ опит, набирам номер, като го оставям на високоговорители. Е, горния го няма никакъв, а долния работи чудесно.
Ако това имаш в предвид и ти,  не мисля, че е хардуерен проблем,  а е липса на коректна стойност във системния файл при версия на Андроид 6 и при Вас, освен ако не зададено умишлено така от разработчиците на софтуера, който отговаря за силата ма звука през говорителите. Без руут няма как да се промени.
Както отбелязах, поне при нас това не бе така до 5.1.1, а сега виждам е казус при съседни модели,  предполагам с еднаква версия на Андроид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Разбрах какво имаш предвид, но как си обясняваш силата на звука по време на разговор без опцията високоговорител - изключително слаба? Това е нещото, което ме тревожи най-много, когато съм на сравнително шумно място (навън на булеварда например).
Цитирай
#23

Абе аз върнах 5.1 с flashtool ама сега дава, процеси дето спират и не мога да избера език и да продължа нататък.
Лошото, че на компаньона вече е ъпдейтван с 6 и няма как да го поправя за 5.1. Друг вариант има ли, да го стартирам?

Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай
#24

Има, във Флаштул избираш Wipe Apps_Log и UserData и флашваш отново.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#25

Сега ще го пробвам. А мтела ще разберат ли, че съм си играл с флаштула, защото бях с теленорски софт

Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)