Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със силата на звука
#26

Е ако го занесеш в мтел с друг софтуер различен от техният, вероятно ще разберат. За това ако се наложи да се носи към сервиз, преди това сложи мтелски софтуер, стига устройство да е в състояние за флашване разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#27

Направих го аз. Сега само да пробвам говорителя с 5.1 и ако е същата работа отива в сервиза.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Дааааа и с 5.1.1 е същата работа. ще го нося в сервиза.
Цитирай
#28

Как се отваря сервизното меню да тествам моите говорители.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#29

@Petkov, Част от възможностите за тестване са достъпни и от Настройки/ Всичко за телефона/ Диагностика/ Тест
Другия подробен вариант, е с набиране на *#*#7378423#*#* през клавиатурата за телефонни номера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#30

При мен се чува звука но е по-слаб от нормално и с влошено качество, телефона не е мокрен. Дали е софтуерен проблем.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#31

Абе моя отиде в сервиза. Ще разберем защо е така.
При мен не беше софтуерен проблем. От 5.0 - 6.0.1 проблема е на лице и затова го пратих в сервиза.

Sent from my C2105 using Tapatalk
Цитирай
#32

Колеги понеже предния път като ходи телефончето на сервиз ми го върнаха оправено, но в протокола от сервиза пишеше че телефона е работил перфектно и не е правен ремонт. Как да докажа че наистина има проблем и тогава да иде в сервиза. Искам протокол в който е описан ремонт понеже ще ми е четвърти и мога да претендирам за подмяна или връщане на пари.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#33

Незнам. Аз все още имам същия проблем и ме заболява ухото да си натискам телефона докато говоря с някого, за да мога да го чуя. И понеже телефонът ми беше в гаранция и го пратих в сервиз (заради жълто петно на дисплея и тих звук от слушалката). Но след нашите толкова добри и компетентни "специалисти-техници", на които най-искрено им поздравявам майките до девето коляно и обратно, телефона вече нито е водоустойчив, нито е с гаранция, нито е оправен.
Първо имах доста голямо жълто петно от лявата страна на дисплея и го върнах по гаранция, защото ставаше все по-голямо и по-голямо. Да не говорим, че се мъчиха да ме изкарат виновен, че съм го бил мокрил (въпреки, че си има сертификат и гаранцията го покрива), че съм го бил изтръвал, че съм го бил оставял на много силно слънце (пълна простотия) и какво ли още не само и само да не ми признаят гаранцията. След дълги разправии по телефона най-накрая решиха да го оправят за тяхна сметка (въпреки, че това трябваше да стане без разправии). След като ми върнаха телефона, налагаше ми се да замина в Германия след около 1 седмица и телефонът ми трябваше. В момента, в който получих телефона си видях, че панела в горния ляв край е отчекнат и надран от жестоко натискане с отверка с цел да се махне задния капак. Веднага звъннах по телефона и ми казаха, че не можело да бъде и нямало какво да направят. От тогава ми беше ясно какво ще става и че гаранция намям вече (защото опасенията ми се потвърдиха по-късно). След известен период от време отново се случи същата процедура и отново заради жълто петно на дисплея. Но както си и мислех ми отхвърлиха гаранцията с причината, че по панела имало външни наранявания. Един вид съм го изтървал, а това беше именно нараняването от "специалистите-техници", на които отново поздравявам майките им до девето коляно и обратно. След като ми отказаха гаранцията след куп разправии се стигна до сделката, че аз ще платя половината ремонт за подмяна на стъклото, а те другата половина (пълна цигания).. Но това не беше всичко. След като получих отново телефона си - той вече не беше воден. С просто око се виждаше как дисплея не е плътно затворен и от всяка една страна има пролука, през която излиза въздух и съответно ще влиза вода. Теста за налягането го потвърди. Предполагам, че втория път въобще не са сменяли лепенката под дисплея и дори и при натиск, дисплея не може да залепне и винаги стои тази пролука.
За това сега мисля да го отворя основно целия телефон (не ми се мисли какви боклуци може да намеря вътре), да го разколачя, изчистя основно, да му сменя лепенките отпред и отзад и да го затворя. Също така след получаването на телефона си втория път, камерата прави странен проблем. Някой път не може да фокусира нито надалеко нито на близко. Трябва да чукна 5-6 пъти с пръст гърба на телефона и тогава се оправя фокуса. Смятам и това да видя. Съмнява ме, че нещо кабела не е закачен както трябва или прави проблеми.
Та мисълта ми е, че не си ли го оправиш сам, просто не очаквай телефона ти вече да е същия както преди.
Естествено ако е в гаранция, връщайте го към гаранционния сервиз, но след като го вземете оглеждайте и НАЙ-МАЛКАТА възможна драскотинка, която са направили, защото следващия път това може да е претекст за отхвърляне на гаранцията. След получаване от сервиз, тествайте телефона ОСНОВНО все едно си го купувате за втори път.
Май стана малко дълъг пост, но просто се сетих за компетентните свръх-сръчни и квалифицирани "техници" в България, на които отново поздравявам майките им до девето коляно и обратно. Ако някой от тях чете това, може да се почувства поздравен и да предаде поздрави на майка си.


Цитирай
#34

За съжаление явно все още има такива хора, но сподели ако можеш къде се е случило това. Ако е операторски сервиз, още по-лошо. Все пак да знаем и ние къде да не ходим...

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#35

Моя утре се прибира, ще видим какво са сътворили.

Sent from my C2105 using Tapatalk
Цитирай
#36

Телефона е закупен от GSMElite в София. Уж гаранцията важи към тях, но като се обадих да ги питам къде са го давали за сервиз след няколко последователни подпитвания ми намекнаха с доста несигурен тон, че уж във Виваком. Но мен изобщо ме съмнява да са го давали изобщо някъде, а са поръчали най-евтиния китайски боклук за дисплей и просто са го сменили в малкото си гаражче. Не искат да ми покажат протокола, с който е отхвърлена гаранцията, не искат да ми дадат касов бон за ремонт на дисплея, не искат да ми кажат кой точно сервиз е извършил ремонта на телефона. Изобщо типична българска далаверка. Така, че имайте си едно на ум откъде си купувате телефоните. И някой път, за да спестите 50-100 лв после ги изхабявате двойно и тройно в нерви и разправии. Типично за тарикатите.


Цитирай
#37

Моя телефон се прибра. Отиде за смяна на горен говорител. Върна се с сменен дисплей, горен говорител, страничен панел, 4 ръбчета защото едното беше сцепено. Като гледам само гърбът е мой. Доволен съм.

Send from my Xperia Z3 using Tapatalk
Цитирай
#38

Искам да попитам, има ли начин да си усиля звука на звънене на телефона на макс, а звука на нотификацийте ми да бъде на минимум? Ноте 4 имаше такива настройки, а тук не ги виждам и ми е странно.
Цитирай
#39

Никой ли не знае или просто няма начин?
Цитирай
#40

Всъщност мисля, че няма директен начин.
Възможностите са:
Регулиране на звук звънене и известия.
Регулиране на звук музика / медия
Регулиране на звук аларма.
Не знам външно приложение как биха стояли нещата, но едва ли.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#41

Моя вчера се върна след втора замяна на говорителя, вечерта го сложих да се зарежда на магнитното зарядно и проблем не зарежда само пресветна, въртях натисках какво ли не правих не тръгва да зарежда. Днес го оставих пак за сервиз, като предния път като ходи за говорител пак имах същия проблем със порта за магнитно зареждане, като тогава го оправиха и писаха в протокола че не е извършен ремонт, телефона работи перфектно. Реално сега телефона отиде за пети път на сервиз, какви претенции мога предявя ако пак ми върнат протокол че телефона не е ремонтиран и работи перфектно след като не е така.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#42

Здравейте, имам май някакъв проблем и се чуде дали може да е софтуерно или са ми се прецакали говорителчетата, защото се чува слабо в сравнение с на един фр тела който е същия моя направо е тих.
Цитирай
#43

20 лв струваше смяната на говорителя в Плевен и сега се чува отлично.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#44

Колеги взех си втора ръка Z3 но имам проблем с силата на звънене и по принцип с всички звукове са доста слаби .Питането ми е кои е най лесния начин за оправяне на проблема само рут, слагане на рековъри или връщане на по- стара версия сега съм с 6.0.1 23.5.A.1.291
Цитирай
#45

Здравей.
Моя проблем със звука го отстраних, като го руутнах и си сложих мод за звука с помоща на Monipeev и Ghost. Да ти кажа честно сега телефона е друг с такъв звук. Ако имаш интерес ще ти обесня.

Изпратено от моят D6603 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#46

Ок Благодаря писах ти на личен дано се оправят нещата с този мод.
Цитирай
#47

Довечера като се прибера ще опиша тук стъпка по стъпка, защото в момента където съм, интернета е ужасен и едвам влизам тук.

Изпратено от моят D6603 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

Ок когато ти е възможно пиши .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)