Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]-.¸¸.·´¯ Методи за отключване на блокиран телефон с п?

Привет, група !
Имам zuk z2 pro
Отключих bootloader-a, но не съм рутвал !
Във TWRP маркирах "system" без да искам и изтрих операционната система.
Опитах да флашна custom rom изписва ми
zip signature verification failed
Какво мога да направя ?
Цитирай
Аксесоари

(2020-07-27, 13:38:06)kristian9101 написа:  Привет, група !
Имам zuk z2 pro
Отключих bootloader-a, но не съм рутвал !
Във TWRP маркирах "system" без да искам и изтрих операционната система.
Опитах да флашна custom rom изписва ми
zip signature verification failed
Какво мога да направя ?

най вероятно рома не е за твоя телефон

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай

Свали отново рома или свали друг ром. Може да се наложи да направиш format data и тогава вече пак да опитащ инсталиране на custom ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Здравейте,  баща ми е скапал Хуауей телефон, като е прекъснал актуализации, черен екран. Веднъж някога успях да върна фабрични  настройки, като влязох в тайното меню, но сега, следвайки указания тук, направо отиде на последното редче и бутона за звук не повлиява  постигането до желания резултат, седи на FBP Lock. Не че е важен този апарат, вече му купихме таблет, от любов към спорта ми се иска да успея... Но и въобще - дали и в сервиз има смисъл да ходи при тази ситуация?
Цитирай
Information 

Здравейте можели някой да ми помогне да отключа самсунгGT- E 1270.Леля ми се върна от Гърция и си купи карта на теленор но като се включи тела иска код.Когато няма карта в телефона не иска ПИН,но когато сложа картата се появява текст с искане за пин.Аз предполагам че е заключен от гръцки оператор.Телефона е много стар модел. Моля да ми помогнете ако има начин де.Благодаря ви предварително


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Сим картата има пин код. Въведете го, след това може да се премахне искането му от менюто.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай

Здравеите Lenovo k6 note,взех го с проблем с платката за зареждане,имаше фигура ,с продавача се разбрах да изтрия всичко,направих wipe data и reboot,включих го следвам стъпките,намира wi-fi,пропускам сим,стигам до пощата въвеждам моята и не я приема има ли нещо което не спазвам.
Цитирай

(2022-04-09, 08:15:23)stashekm написа:  Джентълмени как да почистя recovery файловете от телефона си-искам да се върна назад към XEO XCOVER 4s,не ме дава  през всички варианти!!!!!За да се зговнят съвсем нещата ме прати на виетнамскотото обновление което скочи чак на G398FNXXSFCVC4.Помагайте моля!


Последната XEO (Полша) е G398FNXXSECVB2 с bootloader Е, а последната XXV (Виетнам) е G398FNXXSFCVC4 и няма как с ODIN да се върне към по-старт bootloader. Още повече, че с flash не се сменя регион, тъй като XEO и XXV са от един и същи CSC. Може с Samkey (платено) да се смени от XXV на XEO.

Каква е причината да искате да смение региона? на Виетнаски имате екстри като call recording и samsung pay, който ги няма в XEO.

Ако причината е да влезете в Recovery при Android 11 и 12 трябва да им включен USB кабел към компютър или зарядно с QC, или USB-C слушалки и при restart на телефона държите натиснати бутоните POWER и VOL+
Друг вариант за recovery менюто e през adb (трябва да е включенo "developer" менюто и да е разрешен "Via USB"), командата от компютъра е:
adb reboot revovery

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • sapiora, stashekm
Цитирай

(2022-04-09, 08:55:51)Чо написа:  Последната XEO (Полша) е G398FNXXSECVB2 с bootloader Е, а последната XXV (Виетнам) е G398FNXXSFCVC4 и няма как с ODIN да се върне към по-старт bootloader. Още повече, че с flash не се сменя регион, тъй като XEO и XXV са от един и същи CSC. Може с Samkey (платено) да се смени от XXV на XEO.

Каква е причината да искате да смение региона? на Виетнаски имате екстри като call recording и samsung pay, който ги няма в XEO.

Ако причината е да влезете в Recovery при Android 11 и 12 трябва да им включен USB кабел към компютър или зарядно с QC, или USB-C слушалки и при restart на телефона държите натиснати бутоните POWER и VOL+
Друг вариант за recovery менюто e през adb (трябва да е включенo "developer" менюто и да е разрешен "Via USB"), командата от компютъра е:
adb reboot revovery

Много благодаря за feedback-a.В случая сега е буквално модерно заради разправията в Украйна,но вярваш или не мен ме притиска Майкрософт-аз съм официален бета тестер доживот на на тяхната операционна система и аз съм навързан през водеща матрица,бъдещатата също,но те искат и да закача  и телефона!!!СЕга ще действат колега и ще видим как какво ще стане.Реално просто след манипулацията през adb и плюскам бг версията нали?Не искам да те мъча да ми го описваш точка по точка,аз не съм ламе,но виж тази сутрин явно бях изглупял,защото след рой псувни трябва просто да оставя руутнатия ми телефон да си остане на виетнамския район!Руут-а нали няма да окепази нещата-не виждам как или защо?КОмандата я давам през cmd като админ нали?
Цитирай

(2022-04-09, 17:08:34)stashekm написа:  Много благодаря за feedback-a.В случая сега е буквално модерно заради разправията в Украйна,но вярваш или не мен ме притиска Майкрософт-аз съм официален бета тестер доживот на на тяхната операционна система и аз съм навързан през водеща матрица,бъдещатата също,но те искат и да закача  и телефона!!!СЕга ще действат колега и ще видим как какво ще стане.Реално просто след манипулацията през adb и плюскам бг версията нали?Не искам да те мъча да ми го описваш точка по точка,аз не съм ламе,но виж тази сутрин явно бях изглупял,защото след рой псувни трябва просто да оставя руутнатия ми телефон да си остане на виетнамския район!Руут-а нали няма да окепази нещата-не виждам как или защо?КОмандата я давам през cmd като админ нали?

Не разбрах каква е причината и какво се очаква да се случи, но с flash през ODIN НЯМА да се смени региона.

Може със Samkey.

Ако се root-не веднъж knox става 0x1 и после няма връщане на 0x0.
Няма да работят доста от security приложенията, банкови, *Pay, някои игри, ... 

Ако вече e root-нат инсталирането на нова stock версия - root-а ще изчезне, но knox ще си остане 0x1.

adb се стартира през cmd, трябва да имате adb (инфо)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • stashekm
Цитирай

благодаря за метода,но не стана....Майкрософт веднага се разписка,че дори почти заплашително писмо касаещо правата ми на тестер получих буквално 1 час след тези наистина лесни "гимнастики"...сървърите им ли ги засичат,но там са 7 часа назад ,тия обикновено неделяи понеделник не бачкат или не си дават зор техната!!!!Явно имат някакви договорености с Корея или нещо общо свързано с "прословутия " будещ проект на Линукс(който не би трябвало да има нищо общо със смартфоните) или закъсняващата пролетна матрица им бърка в здравето! КАТО КАПАК Samkey е платена програма-абе няма ли някъде да я намеря кракната.Дори рашките не я барат?
Цитирай

(2022-04-10, 08:46:33)stashekm написа:  благодаря за метода,но не стана....Майкрософт веднага се разписка,че дори почти заплашително писмо касаещо правата ми на тестер получих буквално 1 час след тези наистина лесни "гимнастики"...сървърите им ли ги засичат,но там са 7 часа назад ,тия обикновено неделяи понеделник не бачкат или не си дават зор техната!!!!Явно имат някакви договорености с Корея или нещо общо свързано с "прословутия " будещ проект на Линукс(който не би трябвало да има нищо общо със смартфоните) или закъсняващата пролетна матрица им бърка в здравето! КАТО КАПАК Samkey е платена програма-абе няма ли някъде да я намеря кракната.Дори рашките не я барат?

Няма как да е кракнта, защото за смянта взима информация от тефона и се изпраща до сървър на Samkey, който я обработва и с върнатите данни се сменят параметри на телефона. 1 кредит взима за всяка смяна от акаунта създаден на Samkey сървъра.

Beta tester сте на Microsoft и искат телефона Ви (от преди 3 години) да е от регион, който е оригинален за телефона?, от европейска стана е?, не е root-нат?

Root-нат ли Ви телефона? Ако да - по скоро това е проблема, отколкото какъв е CSC региона му.

Кое по-точно се е "разпискал", (нещо screenshot/екранна снимка), че телефона Ви не е XEO регион, че се опитвате ползвате програмата Samkey или че е root-нат телефона?

Общо взето правим някакви догадки на информацията, която ни споделяте и няма как да сме полезни (поне аз) Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Compare, jhoro, stashekm
Цитирай

(2022-04-10, 12:08:05)Чо написа:  Няма как да е кракнта, защото за смянта взима информация от тефона и се изпраща до сървър на Samkey, който я обработва и с върната данни се сменят параметри на телефона. 1 кредит взима за всяка смяна от акаунта създаден на Samkey сървъра.

Beta tester сте на Microsoft и искат телефона Ви (от преди 3 години) да е от регион, който е оригинален за телефона?, от европейска стана е?, не е root-нат?

Root-нат ли Ви телефона? Ако да - по скоро това е проблема, отколкото какъв е CSC региона му.

Кое по-точно се е "разпискал", (нещо screenshot/екранна снимка), че телефона Ви не е XEO регион, че се опитвате ползвате програмата Samkey или че е root-нат телефона?

Общо взето правим някакви догадки на информацията, която ни споделяте и няма как да сме полезни (поне аз) Smile

Рутнах го разбира се и ракарах боклуците от телефона!!!!!!!Но Майкрософт имат договор и с Гугъл и с всичко.което "шава" сега в нашия ИНТЕРНЕТ СВЯТ.....предполагам,че и вие а постоянно получавате известия от Гъгъл за подобряване на сигурността и подобни "шменти-камели".Да се разкара рута е е леснотия-Австралия,Нова Зеландия,Сингапур и Виетнам вече скочиха на CV4,аз направо го праснах,но ри без рут.И иначе ДА...засичат ме през IP адреса ония шматки,умишлено го направих динамичен,но тук!!!! В БГ ....А1 да си ядат ушите,ония от техническия отдел са толкова нескопосани,че дори шлюзовете на сървърите им се дънят постоянно,а подмяната на динамичен адрес исисквала минимум 24 часа-представяш ли?Аз им "крекнах" като им  казах,че Северна Корея без проблем ще се разхожда в базата им данни,но подариха ми 10 000 мегабайта все едно съм ги искал с обяснението,че имам 14 дена да ги ползвам,аз им теглих една майна и престанах да се разправям!Аз съм поляк с бг майка,но завърших MIT..набор 75-пред очите ми се родиха и соц мрежите и сериозните търсачки и то от елементарни алгоритми!!!скриншот  няма да пускам-то си е писмо ,но миго върнаха все пак тъпкано заради договора им с фейса-ония ме блокираха с с обяснението,че се съмняват в моето ID и ме помолиха пак да им пратя копие на паспорта си със снимката и прочие салати!От тестерите по света долу горе 80% вече сме минавали и през тия периодичи проверки,нещо което преди го нямаше!А иначе сървъра на самкей лесно се хаква ,дори от първокурсник в Европа,това ми каза един стар колега,с който се чух,но НЕМАМ НЕРВИ ИЛИ МЕРАК ЗА ТИЯ ГИМНАСТИКИ-ВЕЧЕ ОДЪРТЯХ Smile.Карай....сложих австралийския,но и той си почва с виетнамския език Smile Wink Smile
Цитирай

Попадна ми тази статия,може да е полезна на някой.

Лесен начин за заобикаляне на паролата в Android смартфоните

Цитат:Достатъчно е след зареждането на изцяло изтощен смартфон да се постави някаква SIM карта която има ПИН код, три пъти да се въведе грешен PIN код за нея, след това SIM картата да се деблокира с помощта на PUK кода и готово – телефонът е отключен.
Цялата статия

Huawei P30
Цитирай

(2020-11-05, 19:27:08)Rosko12 написа:  Здравейте можели някой да ми помогне да отключа самсунгGT- E 1270.Леля ми се върна от Гърция и си купи карта на теленор но като се включи тела иска код.Когато няма карта в телефона не иска ПИН,но когато сложа картата се появява текст с искане за пин.Аз предполагам че е заключен от гръцки оператор.Телефона е много стар модел. Моля да ми помогнете ако има начин де.Благодаря ви предварително

Пробвай да сложиш сим картата в друг телефон ако и там ти иска пин код значи сим картата си има пин... ако беше от оператора ще ше да изписва нещо друго

(2022-11-15, 18:26:49)DoryanY написа:  Попадна ми тази статия,може да е полезна на някой.

Лесен начин за заобикаляне на паролата в Android смартфоните

Цялата статия

хубаха идея може да се пробва и с това тогава ще се види ефекта  Smile
Цитирай

Все още не разбирам какво имаш предвид

skysmotor.co.uk продава следните продукти онлайн: стъпков двигател със затворен контурстъпков двигател тип "палачинка", серво мотори, планетарна скоростна кутия и могат да бъдат закупени онлайн, ако е необходимо.

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)