Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]-.¸¸.·´¯ Методи за отключване на блокиран телефон с п?
#1

[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]

Поради непрекъснатите запитвания за проблеми със заключени телефони, заради блокиран код или шаблон реших, че една тема, която обхваща методите за решение ще е полезна. Поне няма да се налага да се обяснява всичко по няколко пъти. Опитах да съберa всички решения, които малко или много работят. Ако знаете още методи, които са тествани, може да споделите в темата и ще ги добавя.


Методи за отключване на апарат при блокиран код / шаблон


След като блокирате телефона ще ви попита за вашия Gmail акаунт


1) Ако си знаете Gmail акаунта, може да го въведете

2) Ако това не помогна поради някаква причина, може да пробвате да си инсталирате приложение от РС-то. За целта си отваряте един браузър и след това влизате в https://play.google.com/store и се логвате с Gmail акаунта. Изберете си някакво безплатно приложение и го инсталирайте. След това следете внимателно телефона и не го оставяйте да изгасне. Възможно е за момент да успеете да го отключите без код. ВАЖНО е след това веднага да влезнете в менюто за настройки на дисплея и да направите времето за загасване на максимум. След това отивате в настройките за заключване на екрана и си махате паролата, ако се сетите каква е.

3) Ако имате акаунт в сайт като http://www.samsungdive.com/DiveMain.do, може да си отключите телефона от там. Това е най-бързия и безболезнен начин.


[Изображение: Samsung%20Dive%20Unlock%20Screen.png]

4) Може да върнете фабрични настройки през рековъри. За целта трябва да прочетете по кой начин се влиза в рековъри на вашия телефон. Ако не знаете как да немeрите информация за това, може да посетите тази тема. Обърнете внимание, че връщането на фабрични настройки ще изтрие всичко от телефона!!!



[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Luba6ky за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря :cheers: ,
Слагам си го в маркерите веднага. Всеки ден имам такива при мен. Шервам и да се оправя, че като ми застанат на главата, едва ли не Оператора е виновен за това, че са си заправили пароли на мейли и т.н.
Имах за кратко Sony Xperia U, при него просто като махнех сим картата си вървеше. Сложа ли я и заключваше.
Но това може и да е било някаква друга настройка.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#3

С Galaxy nexus съм и един приятел без да иска го блокира знам си google акаунта но немога да вляза в настроиките и да си пусна wifi 3g нямам знам си и патерна но не се подава за да го напиша пробвах с всичко горепосочено но не става телефона направи recovery изтри всичко но продалжава да иска акаунта и е блокиран моля за помощ...
Цитирай
#4

Преинсталирай го.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#5

как ????
Цитирай
#6

Ми как ...
Имаш раздел за твоя модел телефон и там е обяснено как.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Luba6ky за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#7

в recovery трябвало да има hard drive reset но не ми показва нищо такова дали е защото е блокиран и показва само андроидче с червена удивителна ??
Цитирай
#8

Нали каза, че си правил ресет през рековъри или не съм те разбрал?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#9

цъкам му recovery и се подава андроидче с удивителна и след тва телефона се вклучи и до там
Цитирай
#10

Явно само преинсталация ще помогне.
Друго не се сещам.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#11

ок мерси много Smile
Цитирай
#12

От скоро опцията за отключване на заключен екран мисля я има като за всички,които използват AirDroid v2 не съм много сигурен обаче.Някой по запознат колега от форума да сподели дали е вярно
Цитирай
#13

Здравейте!
Дъщеря ни блокира телефона на съпругата и сега само може да приема обаждания.
Проблема е следния: Имаше въведено заключване на екрана с точки и да се прави фигура. Дъщерята е правила доста погрешни опити и е блокирал. Може само да приема обаждания, но не и да се направи, или види нещо друго от менюто.Сега иска имейл адрес за възстановяване. Проблема е, че не се помни какъв точно имейл и парола са въведени в началото при закупуването на телефона Sad
Има ли начин да се оправи?
Благодаря на отзовалите се!

spusak написа:Сега развитието е следното: открихме имейла, но без паролата. Сменихме паролата чрез алтернативния имейл. Влизаме в имейла чрез компютъра, но телефона не възприема паролата. Да не би да помни старата парола? Най-вероятно е така, защото телефона е офлайн...
Съвети за разрешаване?


Ура! Rock Успяхме да вкл. мобилния интернет и с помощта на 3 точка от първия пост проблема е разрешен. Благодарности на автора! :bow: :bow: :bow:

Моля, не пускай поредни мнения!
Цитирай
#14

Ето още един метод за отключване, с [highlight=#FFFF00]ADB shell.[/highlight]
За да използвате този метод трябва да имате [highlight=#FFFF00]руут.[/highlight] Хубавото е, че не губите никакви данни както с factory reset.

Свързвате устройството с компютъра, стартирате ADB и пишете (ред по ред):
Цитат:adb start-server
adb shell
su
rm /data/system/locksettings.db
rm /data/system/locksttings.db-wal (тук може да ви даде че няма такъв файл, не е проблем)
rm /data/system/locksettings.db-shm
exit
exit
adb reboot
adb kill-server

Ето и видео как става:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=TlxixmkjDyE[/video]
Цитирай
#15

А ако телефонът ми е "huawei ideos u8150" и recovery-то му е прецакано ? Какво да правя ?
Цитирай
#16

Преинсталираш.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#17

Как по точно да го преинсталирам като не мога да вляза в "recovery" менюто ??
Цитирай
#18

За huawei ideos u8150 може да разгледаш в неговия раздел.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#19

Аз също имам същия проблем сега, но не знам как ми е Gmail-а!Искам да попитам, дали може да се регистрирам в google от лаптопа, а после да вляза с новата регистрация в телефона ?
Цитирай
#20

Bibito0 написа:Аз също имам същия проблем сега, но не знам как ми е Gmail-а!Искам да попитам, дали може да се регистрирам в google от лаптопа, а после да вляза с новата регистрация в телефона ?

Не, няма да стане понеже трябва да въведеш Google акаунта, с който е бил телефона, а не някой друг.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#21

Значи проблема ми е следният .. вчера пристигнах в гърция и си сложих гръцка карта и нямам обхват ..званяхме и казаха че нямам проблем..а докато бях в БГ щом излезна от моя град пак ми се губи обхват Smile Smile
Цитирай
#22

нестава показва ми това
Цитирай
#23

Кой метод пробва и каква грешка ти дава? Ако не се оправя - връщай фабрични настройки. С какъв телефон си?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#24

Отключване на телефон Samsung GT-S5300 без да се губи нищо от файловете освен свалените приложения.
При изключен телефон се натискат едновременно "Vol Up + Home + Power" бутони и се задържат за няколко секунди, докато се появи меню за recovery. С Vol Down се слиза до factory data reset и се потвърждава с Home бутона. Телефона автоматично ще се рестартира и се връща в състояние на фабрични настройки.
Цитирай
#25

То при всички Самсунязи е така. Smile

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)