Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Update camera firmware in image
#1

Update camera firmware in image

Не се сетих за друго заглавие на темата Smile

За тези на който камерата по една или друга причина е спряла да работи, (например флашването на GAOSP-NIGHTLY-06132011-signed) решението е следното:
Трябва да флашнете този firmware „I7500XEIG1” Android(1,5) . Ще се инсталира на руски.
След флашването с Один:
Рестартирайте;
Изчакайте;
Отворете: dialler
Напишете този сервизен код: * # * # 34971539 # * # *
Изберете: update camera firmware in image
Изчакайте да се появи след приблизително 3-4-5 минути: firmware update success
Натиснете – ОК
Излезте от dialler
Изключете и Включете телефона
Честито, няма да ходите до сервиза! Smile

Сега след като камерата отново работи флашвате I7500XEJC6 с вградено RECOVERY и сте готови за нови подвизи.

Забележка:
Не е необходимо да изтривате или премахвате каквото и да било от sdcard.

I7500XEIG1
Цитирай
Аксесоари
#2

За съжаление след като приложих описаното в темата http://Update camera firmware in image дисплеят след малко изписа "firmware update failed", като това не се промени и след 7 минути. Камерата не работи и с тази версия. :capitulation:

Подробности от евентуално значение и въпроси:

[justify]Камерата и фенерчето (т.е. светкавицата) изчезнаха след като флашнах ROM BG-rado_2.3.4_final(06.07.2012). По-късно флашнах CM6~Froyo~st34Mod~BG~02.09.2012. Тези дни успях да изтегля firmware „I7500XEIG1” Android(1.5) и реших да го инсталирам, за да си върна камерата.

Въпросът ми е:

Когато при стоков Android(1.5) се флашва firmware JC6 с интегриран Recovery 6.1 се прави:
„1. factory data reset (settings / sd card / factory data reset);
2 След рестарта се уверете, че телефона не е в режим mass storage only (settings /about phone / additional settings и махате отметката);”

А в случая при ROM CM6~Froyo~st34Mod~BG~02.09.2012 флашвам firmware „I7500XEIG1” в следната последователност:

1. factory data reset (пак от settings ... factory data reset) на ROM CM6~Froyo~st34Mod~BG~02.09.2012);
Не го направих чрез Wipe data / factory reset от RECOVERY 6.6.2, защото се притесних как ще изключа телефона (power off) след това действие, а това вероятно може да е от значение за последвалия „firmware update failed”.

При ROM CM6~Froyo~st34Mod~BG~02.09.2012 стъпка „2.” не е приложима и не е по начина, описан по-горе.

3. Уверих се, че е активиран режим usb debugging (settings / application / development);

4. power off;

5. Включих USB кабела към компютъра и стартирах програмата Odin;

6. Активирах телефона в режим download (volume down + ok + power);
7. В полето OPS поставих файла: Orion.ops;

8. В полето BOOT поставих файла: I7500XEIG1-BOOTLOADER-CL38370-REV5;

9. В полето PHONE поставих файла: I7500XEIG1-PHONE-CL38370-REV5;

10. В полето PDA поставих: I7500XEIG1-PDA-CL38370-REV5;

11. В поле CSC поставих: I7500SERIG1-CSC-CLCL38370-SER; При флашване на firmware JC6 с интегриран Recovery 6.1 това поле остава празно.

12. Start;

Та въпросът ми е: Има ли грешка в моите действия и къде?

След като „firmware update failed” флашнах наново firmware JC6 с интегриран Recovery 6.1 и оттам при стартиране на режим recovery (звук надолу и двете слушалки) се зарежда директно RECOVERY 6.6.2, което много улеснява Nandroid restore.[/justify]

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#3

За съжаление при мен не се получи нито с I7500XEIG1, нито с РОМ-а на MoDaCo. Не стана и с I7500XEIH2. Когато след като изписа "firmware update failed" избрах get camera firmware version се появи съобщение CurrentVer:A9A9 и под него RecentVerBig GrinBB6 :unknw: :capitulation:

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#4

krassiy, май единственото спасение, ще е да го занесеш на сервиз.

Има работещ начин за възстановяване на firmware на камерата, направих запитване до сервиз и потвърдиха, но категорично отказаха да споделят информация!
Цитирай
#5

st34 написа:krassiy, май единственото спасение, ще е да го занесеш на сервиз.

Има работещ начин за възстановяване на firmware на камерата, направих запитване до сервиз и потвърдиха, но категорично отказаха да споделят информация!

Ето как изглеждат през програмата MyPhoneExplorer версиите и датите на инсталиране на приложенията и по точно на камерата (заедно със светкавицата) и от друга страна фенерчето (което ползва светкавицата). Малко странно изглежда цифрата 1 за версия на камерата. Което ме накара да мисля да не би проблемът да е и е хардуеърен.
В случая телефонът е с РОМ CM6~Froyo~st34Mod~BG~7.08.2012 (а не с st34Mod~BG~02.09.2012 както пише в долния край, за което си има обяснение). Когато телефонът е с РОМ 2.3.4, в MyPhoneExplorer изглежда аналогично, като версията и размерът на приложението камера е съответно друг.

А къде се намира този сервиз? Наблизо край мен има малък сервиз, ще питам там, но ако не се справи ще трябва да търся другаде.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#6

Съвсем нормално е размерът и версиите на приложенията да е различен, става въпрос за 2.2.1 и 2.3.4.
Двете версии на Android използват различни ядра, различни СМ и т.н. ... :unknw: няма как информацията която виждаш да е една и съща. Почти всичко в ОС е различно с изключение на
драйвърите.

За проложение Камера получаваш такава информация, защото в случая самото приложение не се разпознава от телефона.

И едно уточнение, при модифираните от мен приложения в който са нанесени визуални промени (подменени икони) и добавен български език размерът на .арк също е променен - това зависи от размера на иконите които съм използвал и от размера и броя на файловете за езика.

Имаш ЛС!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)