Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зареждане на батерия
#1

Здравейте, днес си взех G4 и батерията беше празна. Въпросът ми е нужно ли е да се правят цикли 3х12 часови зареждания или е достатъчно да се зареди до 100%. Питам, тъй като служителката във Vivacom ми каза, че вече това не е необходимо. Но реших да се допитам и до вас. Благодаря Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей и добре дошъл във форума.

Не е нужно да правиш каквито и да било цикли или 12 часови зареждания. Много хора, включително и аз ги зареждаме до 100% и ги оставяме най-малко половин час да си седят след това на зарядното, защото макар и малко се дозарежда батерията след като даде сигнал, че е заредена.

Честита придобивка и безаварийно ползване ти пожелавам.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#3

Благодаря за изчерпателния отговор ! Smile
Цитирай
#4

Просто един път в месеца гледай да правиш 1 пълен цикъл - разреждане до 10% и зареждане до край. Телефонът като се зареди и си изключва зарядното - това след ок. 2 часа от празна батерия. После и да седи - файда няма.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#5

Здравейте колеги,
от няколко дни съм с въпросният телефон и като цяло съм доволен с изключение на батерията.
Срещали ли сте някъде в да се продава батерия за G4 с уголемен капацитет, различен от стандартния който идва с телефона>?

Samsung Galaxy Edge G935F; Samsung Galaxy S9 G960F

Цитирай
#6

Извинявай но какъв по точно ти е проблема със батерията, че не издържа 5 дена ли?
Цитирай
#7

Има Smile
Даже доста модели.
http://www.amazon.com/LG-G4-ZeroLemon-Pr...B01181ODJI

LG G4
Цитирай
#8

Събота го купих,батерията имаше заряд,поиграх си с настройките в началото,после заредих и от Събота вечер до сега Понеделник сутрин е на 60%,при положение, че постаоянно ми е в ръцете , смятам че е много добре.

Samsung A52s 5G
Цитирай
#9

Колеги ще ползвам темата, купих нова батерия но тя изкара колкото старата. Зареждам я след час ровене в интернет пада на 60 процента. Какъв може да е проблема, менте батерия или друго.
Цитирай
#10

Може и да е менте. Изчакай няколко цикъла "разряд-заряд" за калибриране на батерията.

 
Цитирай
#11

(2017-11-09, 20:06:09)NoMaD написа:  Може и да е менте. Изчакай няколко цикъла "разряд-заряд" за калибриране на батерията.

Ок, мерси
Цитирай
#12

Никво менте не е. При мен телефона редовно си изкарваше между два и три часа дисплей. Телефона е ламя, тва е положението. За разлика от Г4 със сегашния redmi note 4 правя без ядове 8 часа SOT на ден при абсолютно същото ползване. Правете си сметка.
Цитирай
#13

Да батетията наистина не е нещо впечатляващо, в момента има много по-евтини телефони които карат двойно повече. Моята все пак изкарва ден криво ляво при сериозно ползване на телефона.
А иначе отностно заряда, най-доброто за батерията е упортреба в диапазона 20-80%.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)