Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

без % батерия
#1

Здравейте, отскоро имам moto G първо поколение и апарата не показва заряда на батерията в проценти. С Lollipop 5.0.2 е и би трябвало в самата иконка да показва освен като запълненост на иконката, така също и в проценти заряда на батерията. Смених лаунчера с този на NOVA, но резултата е същия. Трябва ли нещо да се калибрира  батерията и как?
Цитирай
Аксесоари
#2

https://play.google.com/store/apps/detai...cent&hl=en
Цитирай
#3

благодаря за отговора, но приложението не решава генерално проблема. въпрос на настройка ли е самият телефон да си показва процентна на оставащия заряд на батерията? Забелязах, че и нивото на сигнала не го вади в чертички, а в запълнен равнобедрен триъгълник, който странично се изпразва в зависимост от силата на сигнала?
Цитирай
#4

Няма настройка за това , просто така са решили да се показват нещата . С приложението по-горе успешно се добавят проценти в иконата на батерията . За смяна на иконите на батерията и сигнала варианта ти е единствено руут

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#5

при root не губя ли гаранцията на телефона? иначе подаденото от колегата приложение го инсталирах и показва процентите. Пробвах и с battery doctor и сега се чудя кое от двете да оставя?!
Цитирай
#6

Губиш гаранцията да . Ползвай Battery Percent Enable за да показва процентите в иконката . Тея доктори никаква работа не вършат , даже обратното .

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#7

Съгласен съм за "докторите и клийнърите". Оставих само процентите. Имам и друг въпрос- наличен ли е ъпдейт на 5.1? Четох в някаква обява, че се продаваше moto g (1) с андроид 5.1?
Цитирай
#8

Официален ъпдейт в момента има само  до 5.0.2 . Скоро започват тестове на 5.1 . А ако искаш 5.1 вариант е Cyanogen Mod 12.1 ,който аз лично твърдо препоръчвам пред оригиналния софтуер , но това вече е отделен въпрос а и губиш гаранцията

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#9

5.1 имат G1,които са с LTE.
Цитирай
#10

Друг вариант да си с 5.1 е да флашнеш Google Play Edition (GPE) рома. Аз така направих и съм с 5.1 ... Вярно, че нямаш радио, галерия и вместо приложението за съобщенията трябва да ползваш hangouts. Абе с две думи чист андроид.

Ако те интересува това е темата http://forum.xda-developers.com/moto-g/g...r-t3075522
Цитирай
#11

А други разлики между 5.0.2 и 5.1? Иконите в горната лента оправени ли са и има ли % в батерията?
Цитирай
#12

Проценти за батерията няма. Струва ми се че телефона работи една идея по гладко. Субективен фактор
Цитирай
#13

Ясно, благодаря за отговора. А при moto G2 също ли няма % на заряда на батерията и иконите за wifi и сила на сигнала пак ли изглеждат по същия начин?
Цитирай
#14

Абе колега , дори и при третото поколение мото и при всички мотота процент на батерията няма . Това е чист изглед на андроид . Просто процент няма , програмата по-горе е решението без руут , иначе варианти бол

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)