Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XPERIA™ Z4 Tablet LTE - Първи впечатления
#1

Здравейте колеги,
от вчера съм горд собственик на SONY Xperia Z4 Tablet LTE 32гб черен. 
Какво ме впечатли са размера, дизайна, батерията, лекотата и бързината му. След като го хванеш в ръце е толкова лек. Гърбър е матиран и е много приятен на досокване. 6.1мм дибелина не се усещат. 393гр е но за размера си, е много лек. Материалите които са използвали на гърбът е пластмаса, но много добре матирана и е леко гравирана, както казах приятна на докосване. Страничките рамки ми се струва, че и те са пластмасови. Но таблета изглежда стабилен при напъване. Има слот за памет.
Екрана на това чудовище е 2560x1600pxs, 299 пиксела на инч, които придават толкова реално всяко едно приложение което отвориш. Браузване е красота да четеш буквите, цяла си играя с него (почивен ден имам  Smile ). На пълня яркост се вижда без проблеми на пряка светлина, може да видите на една от снимките по-долу. Съжалявам за отпечатъците. Екрана се вижда на 170 градусов ъгъл без проблем. Използва X-Reality.
Подредбата на пикселите е ето такава:
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/so...na_001.jpg
Звукът е задоволително силен от двата стерео говорители на страничките рамки. Приятно за гледане на филм!
Камерата, не е кой знае какво, но на мен това ми най-малкия проблем на таблета. Имам телефона за тази цел.
И разбира се 2-3 думи за блестящо написания от Сони софтуер за таблета. Таблета не мъчи на нито една задача която му задам да прави. "Моментално гладко" и зареждане на всяко едно приложение. Притежателите на Сони продукти знаят за какво говоря.
Да си призная не съм го натоварвал и затова нямам наблюдения около загрявания на процесора. Таблета е с Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810. Тепърва ще пиша за и игрите как е.
Водоустойчивоста не съм я тествал, поради простата причина, че АКО му стане нещо, ще трябва да го връщам, а не съм му се нарадвал още.  Smile  
Откакто използвам Сони продукти ми е удоволствие да говоря за тях. Особено тази година са крачки пред някой производители.
Прилагам около няколко снимки + screenshot-ти от самия таблет. Сложил съм черния wallpaper защото седи много добре.

Батерията за първо зареждане падна от 100% до 32% (в момента) от 8am... в момента има 4ч 18m на дисплей. Като се има в предвит, прегледах целия форум, гледах на Сони пресконференцията, и 3 епизода от Gotham 1080p по 45 всеки, и още браузване. 
Ето и снимките.
Първата снимка е от камерата на таблета, за да придобиете представа как е.

[Изображение: DSC_0003.jpg] [Изображение: DSC_0098.jpg] [Изображение: DSC_0099.jpg] [Изображение: DSC_0100.jpg]


[Изображение: DSC_0102.jpg] [Изображение: DSC_0103.jpg] [Изображение: DSC_0104.jpg] [Изображение: DSC_0105.jpg]



[Изображение: DSC_0106.jpg] [Изображение: DSC_0107.jpg] [Изображение: Screenshot_2015_09_02_22_23_47.png] [Изображение: Screenshot_2015_09_03_09_03_55.png]



[Изображение: Screenshot_2015_09_03_12_23_25.png] [Изображение: Screenshot_2015_09_03_15_20_37.png] [Изображение: Screenshot_2015_09_03_15_21_03.png] [Изображение: Screenshot_2015_09_03_15_22_05.png]



[Изображение: Screenshot_2015_09_03_15_22_25.png] [Изображение: Screenshot_2015_09_03_15_23_20.png] [Изображение: Screenshot_2015_09_03_15_23_37.png] [Изображение: Screenshot_2015_09_03_15_25_59.png]

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво. Хубаво ревю си направил.

П.С. Това фабричната клавиатура ли е? Супер е, че са я направили split.

И както казах в другата тема... направо ти завиждам Big Grin
Цитирай
#3

Ауууу, вярно е с клавиатурката!  Lol И аз започвам да завиждам! То си е направо лаптоп. В България клавиатурата не се продава.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

О, клавиатурата колеги е Swiftkey. За. Да няма обърквации. И има функция да се раздели за таблет. За мен е удобно. Даже в момента си пиша с нея.
Питайте ако имате въпроси.

Аз съм цял ден на него.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#5

xn3k, не бе, това не е сони клавиатурата, а е лаптопа на човека. Big Grin Няма хардуерна клавиатура. Аз питах за софтуерната дали е фабричната.

Иване и аз като имах таблет преди да се счупи ползвах swiftkey точно заради сплит клавиатурата. Викам си да не би и фабричната да са я направили с тази функция.
Цитирай
#6

Офффф, вярно, че това е лаптоп!  Bu Прочетох "клавиатура" и глупавата ми картуна веднага направи асоциация с оригиналната, която адски ме кефи.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#7

Аз го имам повече от месец и съм доволен преди имах самсунг но този е лек като играчка. Хубав дисплей , звук и батерия. Работи мн гладко и е хубаво че няма значение как е обърнат - освен образа обръща и звука на говорителите което е удобно. Екрана има опция да светва с двойно почукване. Единствено камерата е доста зле, на нивото на китайски телефон от преди 3 години особено на тъмно, но това за мене не е важно аз с таблета не снимам но е лошо за устройство с такива претенций.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#8

И аз се колебаех межди Z4 и Tab S на корейците. Много ревюта гледах, аз си клонях към Z4. Като че ли този таблет ми е по Premium на изработка. Не намирам видео за разглобяването му. А и живота на батерията е важен.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#9

Не съм чувал до сега някой таблет да има претенция и приоритет камерата му да е на топ ниво.
Цитирай
#10

Батерията е добре . Издържа колкото на samsung galaxy note 10,1 2014. А относно камерата споделям горното мнение че за таблет не е приоритет но на новия самсунг и на айпада е доста по добра. Аз ползвам таблети от както започнаха да ги произвеждат и досега не съм направил нито една снимка с тях.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#11

То е супер неудобно да снимаш с тази 10 инчова тетрадка.
Батерията съм доволен много.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#12

Добър е таблета,имам го от 20 дена. Нямам забележки. Само ме озадачава,че като свържа USB флашка трябва всеки път да я активирам от настройки. При телефона ми Xperia Z2 това го няма,разпознава я веднага и е активна.

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
#13

Telstra са обявили ъпдейт до 6.0 за Z4 Tablet за 04-ти Януари. http://www.xperiablog.net/2015/10/16/mar...s-telstra/

Дали за другите небрандирани устройства ъпдейта може да дойде и по-рано? Да видим.
Цитирай
#14

Хо-хо-хо прочетох я тази новина и ме зарадва.
В момента е с 5.0.2, ако отидат директно на 6 перфе...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#15

Утре е 4ти Януари, ще ги видим тез убавци какво ще направят Wink

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#16

И аз мисля да взимам този таблет, утре го поръчвам, преглеждах какво ли не, но този няма аналог за това, което ми трябва.
Цитирай
#17

Вземай го. Страхотен е. Но все още няма Marshmallow, четох че Март Smile
Какво ти трябва, че търсиш аналог?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#18

Последно, с коя ОС е в момента (към 07.03.2016 год.) ?
Цитирай
#19

Днес започна ъпдейта на таблета до 6.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

Чакам с нетърпение вече. Иначе е с 5.0.2 в момента.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#21

А има ли Sony сайт както Samsung - http://www.sammobile.com/firmwares/  да се показва за кои страни излиза нова ОС за определен техен продукт ?
Цитирай
#22

https://xpericheck.com/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#23

Колеги направо съм потресен... Моя таблет НЕЩЕ и НЕЩЕ и НЕЩЕ да се ъпдейтне до 6.0 Всеки път ми казва че съм с най-новата версия при Software Update, Xperia Companio същата работа...
FlashTool не става, защото ТЪПИЯ ми Самсунг таблет (Samsung XE700T1C), клавиатурата се прецака и сега само с виртуалната, а тя не работи когато искам да ЗАБРАНЯ проверката на неподписани драйвъри (Нямам F7), и не мога да инсталирам необходимите файлове за FlashTool.
Направо се нервя без причина, ама тъй тъпо да са го измислили...

Интересно, че когато свържа таблета с Windows 10 таблета, и за миг ми казва че има нов ъпдейт и веднага след това казва че няма... Прозорчето с Install просто изчезва.
Други варианти?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#24

Лаптоп или настолен компютър ?
Цитирай
#25

Таблет, и може да се ползва като лаптоп с клавиатурата, която не работи вече.
Имам windows 10 на него и си ми е като лаптор.
Samsung Ativ Smart PC Pro 700T е модела...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)