Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Подготовка на таблет HUAWEI T1-701u
#1

Купих си таблет Huawei Media Pad T1 - 701 u . Кога да зареждам батерията за 1 път и кога след това ?От къде мога да намеря оргинален протектор за екрана ? Благодаря за отговорите .
Цитирай
Аксесоари
#2

Понеже все някой , трябваше да отвори темата за нашия модел -на теб ти давам едно плюсче. Зареждаш веднъж 12ч .Държиш , до пълно изтощаване и пак 12ч.Желателно е , зареждането да се прави при изгасен таблет. Вероятно вече си го направил . Протектори и калъфи търсиш в ибей. Навигациите , които вървят превъзходно на таблета са : GARMIN ; Sygic ; Navigon ; Here . За съжаление , любимото ми IGO Primo , не се връзва със спътниците и съответно не става за нашия таблет. Поне аз , не успях да го подкарам. Ще съм благодарен , ако някой е успял, за да сподели , как го е излъгал. Мога по-нататък , да кача и малко теми , за по-добър изглед , ако някой пожелае. Това от мен. Ще се радвам , ако някой , нещо е попрочел и разбрал относно руут-ване и отключване , да сподели .

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#3

Да и аз забелязах че има проблем при iGO. Но не съм се занимавал повече.

'g'SM-G955F
Цитирай
#4

Рутва се с King Root
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry31440598

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай
#5

Някой иска ли да преведе това :

http://www.lollipopupdate.xyz/tag/huawei...m-download

и заедно да се опитаме да подкараме лолипопа на нашите таблетчета ?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#6

Аз по-принцип не съм с оригиналния Firmware. С някаква по-нова версия китайска. Обновяването на тези таблети е много лесно. Рома се инсталира от самия таблет. Слага се в специална папка в SD картата и се рестартира. И инсталацията автоматочно започва. След като завърши трябва да се извади картата и тогава чак се рестартира таблета. И като зареди андроида слагате картата и изтривате или премествате РОМ-а защото след рестарт пак ще започне да се инсталира на ново.
Но до колкото разбирам за да сложиш 5.0 е по друг начин и сега не ми се експериментира. А и лапето си играе на таблета. Но това е полезна информация и ще го пробвам някой ден.

'g'SM-G955F
Цитирай
#7

С този фирмуеър , пак ли не тръгва IGO  ?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#8

(2015-09-13, 11:21:00)eko_05 написа:  С този фирмуеър , пак ли не тръгва IGO  ?
Не. Не намира сателити.
От тук го теглих: http://www.needrom.com/download/huawei-t1-701u/ даже има по-нова версия 006
Предупреждавам че тези ромове са с много китайски или не знам какви точно приложения. И по-трудно се настройват за работа.

'g'SM-G955F
Цитирай
#9

Каква е разликата , между оригиналния и този ром?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#10

Ами не намирам голяма разлика като система. Няма вградени теми. Няма никакви мелодии. Няма Google play инсталиран, но може да се инсталира от друг китайски магазин. Абе труден е за въвеждане в нормално и разбираемо състояние. Има български език но както казах който не знае какво прави да не ги слага тези.

'g'SM-G955F
Цитирай
#11

Един вид по изчистен от стоковия от магазина ли, щом няма Гугъл Плей?

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай
#12

Ами правен си е за китайците. Сложих си новата версия 006. И логото при стартиране вече е друго. Не е MediaPad....ами пише honor. От 2 дена е и за сега се държи много добре. Но предимно лапето си играе с него и нямам кой знае какви наблюдения. Има 2-3 китайски бози които се деинсталират. Някои ги забранявам защото не дава да се деинсталират. Ако питате мен не си ги слагайте тези ромове. Няма да намерите нещо по-добро. Но който иска за спорта да се занимава...


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).

'g'SM-G955F
Цитирай
#13

Лично моята идея беше ( и за това дадох линк за другия сайт и ром ) , да се намери примерно решение за IGO Primo , чрез смяна на ром , както и някакъв ъпдейт , за по-добра работа на устройството и още някой такива ,дребни проблемчета. Ако има някой , на който му се занимава- нека опита и после , нека сподели. аз ще го направя, но не мисля ,че ще е скоро...Все не намирам време за това а идеята на темата е , да се покажат нови и свежи разработки на ромове,модове ,кернели, навигации, приложения ,проблеми с таблета и евентуални решения !

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#14

Разбира се че трябва да се пусне тема за този таблет . Итуицията ми подсказва че таблета е много добър . Таблета беше зареден на 60-70 % .Сега е на 18 % . Кога да почна да го зареждам ?
Цитирай
#15

И аз си го взех и за сега съм доволен.Навигация коя бихте препоръчали,че ми пасва идеално на "барчето" в колата?За батерията от години няма значение "първото" зареждане.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#16

За навигация прочети #2 пост.

'g'SM-G955F
Цитирай
#17

Ахам.Сложих HERЕ през гугъл плей,но другите сигурно искат гимнастики.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#18

HERE , също иска гимнастики. Трябва ти кракната версия, която има в темата GPS/HERE

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#19

eko_05 намери ли нещо интересно за таблета? Някакви ромове пробвал ли си?

'g'SM-G955F
Цитирай
#20

Само теми. Нещо все не ми остава време тези дни. Ползвам го само да печеля виртуални пари за пейпала и заради тези приложения не мога да го преинсталирам ,че ще ми сложат бан. Някой не е ли пробвал ромовете от линковете , които постнах ?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#21

Аз не можах да изтегля нищо от твоите линкове.

'g'SM-G955F
Цитирай
#22

Искат регистрации Ванка. Чел съм само отзивите за ромовете ,че хората са доволни . В единия от ромовете е подобрена gsm връзката. Не виждам , какво има да се подобрява. Таблета работи перфектно , като телефон. Вероятно са пипали радиото или кернела. В другия , се покачва версията на лолипоп , но иска попълване на една анкета , в която се изисква и телефонния ти номер. Аз не искам да рискувам да го давам ,че може да стане фал. Ако някои има желание, можем да го потърсим в другите форуми...

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#23

Няма форма за регистрация. Ако ми покажеш кой ром искаш да се пробва и как да го изтегля ще опитам. Но според мен тази страница е фалшива. Коментарите стоят публикувани от около 18 часа. А аз съм ги чел много отдавна.

'g'SM-G955F
Цитирай
#24

Тогава , ще потърся ромове в другите форуми....!


Порових се доста . Не намерих нищо адекватно .Явно не сме много интересни , за да се занимава някой с писане на ромчета за нашата таблетка !

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#25

Някой да е успял да инсталира ъпдейта, който излезе? При мен спира на 28%... Правих Factory reset, unroot-нах даже и не ще, и не ще...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)