Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M2 Note
#1
Bug 

Бях обещал да драсна едно мнение, пък и за да си имаме тема за апарата, та сега имам малко време и натрупани впечатления.
Първо, относно покупката - само да не е от xiaomiforsale - изпратиха ми го с U-версия на софта, демек за китайски оператор, и съответно имах доста премеждия, докато го подкарам нормално, но затова по-натам.

Като цяло телефончето на пръв поглед изглежда доста евтино(поне белия вариант), но много удобен и лек. Дупките за говорителя и микрофона доста грозно се замацват. Звука в слушалката и говорителя е супер, даже ми идва силен. Камерата е доста прилична за телефон, а ръчния режим беше приятна изненада за мен. Сензорния бутон ме притесняваше, но се оказа доста удобна и приятна функция - палиш, гасиш, бек бутон, хоум бутон - всичко в едно. Това е и първия ми досег с Флайм, и въпреки че има какво да се желае, всичко е лесно и удобно за намиране и боравене и не ми е минавало през ума да сменям лончъра, защото принципно не понасям да си нямам апп-трей.

За ОС-а - след малко четене и нервиране, разбрах, че не мога да му сложа I версия, та се примирих с А, въпреки че все пак има как и частично да се инсталира I, за сега ще остана така. Ако някой го интересува - има линкове в темата за покупка на Меизу телефони. Единствения сериозен бъг към момента, е спорадичното "източване" на батерията. За сега не съм установил при какви условия се случва при мен, но от изчетеното, се дължи на wakelock свъран с wifi-а, та надеждата е да го оправят с ъпдейт. Когато го няма дрейн-а, батерията държи учудващо много - за 12 часа, с доста ръчкане, интернет, доста разговори и т.н. е смукнал само  28%. С дрейна дърпа по 1-2% на час в пълен покой.

За сега толкова, надям се да се заформи дискусия...
Аксесоари
#2

Мейзу правят страхотни машинки и този модел не прави изключение Smile) Мен ми допадат добрата камера и хубавия дисплей Smile) Изчистения вин на Флайма също ми допада ))
#3

Имам телефона от седмица. Отзивите ми са повече от положителни. Много добър дисплей. Батерията в зависимост от натоварването изкарва между 1-3 дена. GPS—а хваща доста бързо и лесно. Закупих го от експансис.бг. За 5 дни дойде и е с адроид 5.1,версия на флейм ос 4.5.1 I . Обаче.....и моя тел.и на жената имат един и същ проблем. На 2g при пълен обхват всичко е ок. Но само с една черричка да падне обхвата и отсреща се чува силно бръмчене и трудно ме чуват,а в моя говорител звък леко си намаля силат и самият глас става леко металически. На 3g няма никакв проблеми. От сайта ми признават гранцият и проблема и сега чакам отговор как ще се процедира нататък. Ако имате въпроси питайте,каквото мога ще помагам. Лека вечер!


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
#4

Дисплея как е , одбре ли се вижда , батерията колко е товариш и колко исържа точно. Примерно ровичкане в нета , музика - най основните неща .Батерията вади ли се или е неподвижна . Какво има в кутията като аксесоари и най важното цената .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
#5

За комплекти и цена, си зависи от доставчика, има гугъл. Екрана е пушка, за батерията има мнения по-горе.
#6

3 седмици ползвам телефона, никакви забележки към батерията, приятна изненада, проблем имах докато се оправя и кача гугълските неща. Иначе много красива сглобка и форма, макар и малко евтина да изглежда пласмасата но и не може да се сравнява с флагманите. Камерата опредено ми се се струва по—слаба от на стария ми LG G2, но при пусната светкавица стават прилични снимки. Имам проблем с нотификациите от месинджър, вайбър и уотсап — не ми излизат а като отворя съответната програма и се сеща че са ми писали... другото доста често има кофти връзка, казват ми че не ме чуват и връзкта се разпада..., аз също не чувам понякога, това са проблемите при мен, освен размера(5.5 ме дразни, голям ми е, няма да му свикна въпреки времето което си дадах) каня се да го продам, не ми се ръчка да го оправям, вярвам че има начин и предвид цената мисля ще го оженя бързо.
#7

След последния ъпдейт до 4.5.4А, батерията се държи с едно 80% по-добре, ама самия ъпдейт ми създаде доста главоболия и се наложи ресет на телефона да правя...
#8

другите колеги, имате ли проблем с бръжденето?
@shotokanarai още ли седи при теб този проблем?
#9

Цял ден нямах проблем с 3г то, но нещо местих от падащото меню сменях от 4г на 3г и сега мобилния го няма.
Някакви идеи?
#10

@the_scouser да ти кажа,как се развиха при мен нещата. Бръмченето го има,но най-интересното е,че след като му сложих един кейс то намаля. В смисъл,че шреди кейса на места,където нямадобър обхват отсреща само бучи и не ме разбират.След кейса пак бръмчеше,но не много силно и ме разбираха хората,какво говоря. Също така забелязах,че като снимам клипове към звука на клипа се записва също бръмчене.Все едно си сложил тел. до радио и дава смущения. Другата връзка ,която установих е,че в момента в която започне отсреща бръмчене и в моята слушалка се сменяше гласът. Ставаше по-тих и металически.Когато отсреща няма бръмчене,специално питах хората има или няма,гласът в моята слушалка беше силен и плътен. Върнах телефона на търговеца,който щял да го тества и ако според него наистина има проблем си го праща в Китай на производителя да го ремонтира или прави,каквото иска. Тази седмица трябва да получа отговор от търговеца,защото според неговите условия след като е получил телефона до 10 дни трябва ми отговори,какво е положението с него и как ще се процедира нататък.
При ново инфо ще пиша,как се развиват нещата.
Лек ден на всичкиSmile

п.п. значи аз закупих 2 телефона ,разликата им в имей на телефоните беше само няколко цифри. и двата телефона правят тези проблеми,но моят в малко по-силна степен изразен и в случая,и двата са върнати за ремонт
#11

Две седмици ползване на телефона без оплаквания. Закупен от България международната версия. Страхотен дисплей, добра батерия, много бързо свикнах и с мултифункционалния бутон. Нямам оплаквания и от Флайм-а -  в момента съм с версия 4.5.4I. За парите си просто е без конкуренция.

Xiaomi Mi9T
#12

Мдам, след последния ъпдейт и аз съм много очарован от телефона, при все че е А версия...
#13

Здравейте. Купих на жената meizu m2 note от алиекспрес, телефона дойде бързо и изгелждаше че всико работи нормално но от първия ден започна да забива. Os Android 5.1 Flyme OS 4.5.3A Телефона постояно  замръзва на заключен екран и иска рестарт. също забива на youtube и като цяло работи ужасно, забива и крашва обо взето навсякъде.  Към андроида има десетина вградени програми за оптимизация и други глупости които му ядат оперативната памет и не могат да  бъдат истрити. та въпроса ми е може ли да се смени андроида като цяло, да се сложи нещо европеско което да няма китайски вградени апове и други такива?
[Изображение: 12096412_10153505335171273_2596174677968...e=5615DF91]
#14

Вградените неща се трият лесно ...слагаш руут програма ...дърпаш титаниум и делийтваш ))
#15

Страшен съвет. Ъпдейтни го до 4.5.4А и направи ресет. Инсталираш наново гугълските истории от аппстора и си ти. Недей да бързаш да триеш китайските глупости, които не могат да се деинсталират, че заради такива дето ги бях "замразил", изглеждащи излишни, брах ядове.
#16

Абе хора, що се занимавате с U и А версии? Слагайте 4.5.4I - всичко си е песен направо. Малко по-завъртяно се флашва, но не е толкова сложно!
П.П. ето линк как точно става:
https://meizufans.eu/forum/topic/2599/gu...land-meizu

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#17

Ми на мене ми се стори излишна играчка, особено като се имат предвид разликите между А и I и честотата на ъпдейтите. А-то си се държи доста добре.
#18

благодаря Ви за изчерпателните и точни отговори. Понеже съм малко индианец, може ли да ви помоля да ми сложите линк от къде да го дръпна въпросното А и туторал как да го инсталирам. относно спора ви А или I ili U трябва ми най-дуракоустойчивата версия, тази с най-малко възможности за грешки и бъгове. и най-простата за ползване. като за блондинка  Angel
#19

и още един индиански въпрос. казаха ми че всеки  производител си доразработва андроида за своя телефон и че е специфичен и че ако сменям трябва да сложа конкретен андоид който е съвместим с този модел на меизу. вярно ли е?
#20

Ако си включиш уайфая и цъкнеш на програмата за ъпдейт, би трябвало да ти излезе че имаш ъпдейт, теглиш, инсталираш, правиш фактори ресет, от аппстора после теглиш гугъл инсталър, триеш всичко китайско, което позволява и си щракаш с пръсти. На тези телефони могат да се слагат само официални версии от меизу. Иска се и търпение при процедурите.
А версията се различава от I, само по няколко китайски приложения, които не пречат, и по това, че трябва сам да си инсталираш маркета и др. гугълски приложения.
#21

Вер.А също няма БГ език и локализация. За второто може да се ползва и приложение от сорта на More Locale. Мен друго не изразни в А версията - няма възможност за избор на TTS, въпреки че имам инсталирани Google TTS, Pico TTS и Vocalizer, не мога да избера кой да се ползва /и за това има начин с едно приложение, но за мен си е бъг/. Аз лично имах и грижи с инсталирането на ГАПС. Гугъл плей не зареждаше списъка с приложенията ми. Накрая го сборих, ама как - не разбрах.
В заключение, I версията определено е моя избор.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#22

не мога да намеря програмата за ъпдейт. може ли да ми дадете линк към тема където има информация кое къде е и как става и също да ми дадете линкове за работещи ромове и как точно да се инсталират стъпка по стъпка. благодаря ви предварително. много се надявам на вас в сайта, защото всички "майстори" в града ми отказаха.
#23

Пич, те това на картинката е програмата. Не може да я нямаш.
.jpg uploadfromtaptalk1444401285880.jpg Размер: 14.24 KB  Сваляния: 35
#24

Ами значи толкова са „майстори” майсторите в твоя град. Аз ти дадох линк за ъпдейт до 4.5.4i версията, т.е. най-новата интернационална, която я има в телефоните за европейския пазар. Понеже телефона ти оригинално е U версия (за китайския пазар), има куп китайски приложения и най-важното за нас (и лошо) - заключен буутлоудер. Но пък цената е по-ниска ;-) Та това не позволява да си сложим по най-лесния начин с няколко клика желаната международна i- версия, а само китайските А и U. Е, все-пак начин има ако следваш стъпките от предния ми линк. Там е описано максимално ясно и подробно, а и е изпробвано и работи на 100%.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#25

Ако се сложи микро сд карта в единия, в другия слот поддържа ли 3Г мрежа?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)