Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M2 Note
#51

(2015-10-17, 22:28:24)NoMaD написа:  @imote, провери за настройки в apn - точка достъп на мобилни данни.

Благодаря Smile
Настройх точка за достъп APN в зивисимост от оператора: при мен мтел wap-gprs.mtel.bg и всичко е тОК.

п.с. впечатление от тази нощ: от батерията е изконсумиран само 1% при спряни данни и WIFI  Stolt

M2 Note
Аксесоари
#52

Моя е с 4.5.2 и със пуснати данни wi fi за цяла нощ консумира 2 процента.
#53

Привет на всички. Искам да попитам нещо свързано с Флейма. Понеже се порових и намерих и поръчах един Meizu M2 Note от ибейката. В последствие обаче, зачетох че имало различни версии на фрейма и не всяка ще има бг версия и не е за международния пазар. Вариантът, който аз съм си поръчам е малко по евтин от нормалната цена, но тогава не съм гледал да има I в номера. Този модел, който съм поръчал пише Flyme 054.5.C
Това означава ли, че съм се цакнал безбожно и реално няма да мога да използвам телефона пълноценно? И до какво води тази разлика? До колкото ми споделиха само се изменя присъствието на български език в настройките и не трябва да ъпдействам. Или всъщност какво трябва да направя в този случай Sad

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















#54

(2015-10-19, 13:13:34)kstavrev написа:  Привет на всички. Искам да попитам нещо свързано с Флейма. Понеже се порових и намерих и поръчах един Meizu M2 Note от ибейката. В последствие обаче, зачетох че имало различни версии на фрейма и не всяка ще има бг версия и не е за международния пазар. Вариантът, който аз съм си поръчам е малко по евтин от нормалната цена, но тогава не съм гледал да има I  в номера. Този модел, който съм поръчал пише Flyme 054.5.C
Това означава ли, че съм се цакнал безбожно и реално няма да мога да използвам телефона пълноценно? И до какво води тази разлика? До колкото ми споделиха само се изменя присъствието на български език в настройките и не трябва да ъпдействам. Или всъщност какво трябва да направя в този случай Sad
Здравей,
Схемата е следната: взимаш от ибейката телефона, мяташ му 4.5.4.I и си ти. Колегата kyosev е линкнал по-горе темата с флашването на последния ром. Пиши ако имаш проблеми да помагаме ;-) ..... Лекааа......
Забравих да допиша, че 4.5.4 I си има бг и се ползва пълноценно :-)

M2 Note
#55

Днешната ми партида дойде с U версия на софтуера и с бг език Smile)

   
#56

Нищо ново не казваш колега. До в.4.5.2u има БГ език, но ако ъпдейтнеш към по-нова U-версия и ще го загубиш. I-версията е варианта.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#57

Ще оставя на новите му собтвеници да решат дали да се сменя софтуера ))...освен ако не предпочитат да им го пратя с I версия разбира се ...
#58

(2015-10-19, 20:33:59)imode написа:  Здравей,
Схемата е следната: взимаш от ибейката телефона, мяташ му 4.5.4.I и си ти. Колегата kyosev е линкнал по-горе темата с флашването на последния ром. Пиши ако имаш проблеми да помагаме ;-) ..... Лекааа......
Забравих да допиша, че 4.5.4 I си има бг и се ползва пълноценно :-)
Може би задавам глупав въпрос, но аз ще дръпна програмата от линка на kyosev, но само нея ли инсталвам за I версията или трябва допълнително I версията да я източа от някъде?
(2015-10-19, 20:55:15)kyosev написа:  Нищо ново не казваш колега. До в.4.5.2u има БГ език, но ако ъпдейтнеш към по-нова U-версия и ще го загубиш. I-версията е варианта.

Значи при включването на модела да не ъпдейтвам нищо , а направо да се пробвам да го руутна?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















#59

Здравейте!
Имам 2 въпроса и се надявам да ми отговорите.
1. Кое е менюто, откъдето да инсталирам Flyme 4.5.4 I - телефона е руутнат и имам свалено 4.5.4 I от meizufans.eu. Телефона дойде с 4.5.1u и по него е пълно с китайски менюта и нещо не мога да се оправя.
2. Как става настройката, като кликна 2 пъти по дисплея, да ми възстанови "заспал" телефон ... когато ми го продадахо беше така, но след възстановяване на фабричните настройки нещо не мога да го настроя.
Благодаря предварително.

Meizu M2 Note,  Microsoft 535
#60

Чети emiliobg, чети! По-ниска горе съм дал линк с описание стъпка по стъпка да ъпдейтнеш до flyme 4.5.4I. Не става така просто с няколко клика в някакво меню.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#61

(2015-10-21, 21:41:58)kyosev написа:  Чети emiliobg, чети! По-ниска горе съм дал линк с описание стъпка по стъпка да ъпдейтнеш до flyme 4.5.4I. Не става така просто с няколко клика в някакво меню.

Да, прав си. Започнах да чета и видях, че не е така просто. И все пак мисля да мина с автоматична инсталация 4.5.4А и после 4.5.4I.
Не съм сигурен дали ще стане, ще пиша.

Meizu M2 Note,  Microsoft 535
#62

(2015-10-20, 12:54:12)kstavrev написа:  Може би задавам глупав въпрос, но аз ще дръпна програмата от линка на kyosev, но само нея ли инсталвам за I версията или трябва допълнително I версията да я източа от някъде?

Значи при включването на модела да не ъпдейтвам нищо , а направо да се пробвам да го руутна?
Здравей,
Трябва да отвориш линка и от там стъпка по стъпка, ред по ред всичко да изчетеш и приложиш на практика. Програмките са повечко.... Четене си трябва....ако имаш нужда от подробности сме насреща :-)

M2 Note
#63

Здравейте, и аз се сдобих с телефона преди 2 дни.
Имам следния проблем опитвам се да вляза във Flame профила - направих си регистрация и я активирах, но при логване ми излиза съобщение, че е логнат с друг профил и трябва първо да изляза от него. Моля за идеи... Телефона е нов, а и в профили няма логнат на Flame...
Благодаря предварително!

Samsung Galaxy Tab 2 7" Slim Bean 4.2.2
Samsung Galaxy S3
#64

@tcudimanova Къде си направи профила в сайта или телефона?

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
#65

В телефона...

Samsung Galaxy Tab 2 7" Slim Bean 4.2.2
Samsung Galaxy S3
#66

Нека да се опитам да позная - купила си телефон втора ръка? Преди теб някой си е регистрирал флайми акаунт от този телефон и сега телефона е обвързан с този чужд акаунт, после телефона е форматиран и продаден. Сега на теб не ти разрешава да се регистрираш с друг /твой/ акаунт. Необходимо е да се влезе със стария акаунт и да се отпише от телефона. Как ще го направиш обаче като не е твой - не знам.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#67

(2015-10-22, 19:09:14)kyosev написа:  Нека да се опитам да позная - купила си телефон втора ръка? Преди теб някой си е регистрирал флайми акаунт от този телефон и сега телефона е обвързан с този чужд акаунт, после телефона е форматиран и продаден. Сега на теб не ти разрешава да се регистрираш с друг /твой/ акаунт. Необходимо е да се влезе със стария акаунт и да се отпише от телефона. Как ще го направиш обаче като не е твой - не знам.
Дали да не се опита с един factory data reset, но ще загуят данните в телефона.?!?

M2 Note
#68

Здравейте отново, извинявам се , но пак имам проблем... чета и следвам всяка една стъпка за 4.5.4i от линка, който е даден, но нещо не ми се получава. В една от стъпките ( 5 ) трябва да отворя папка .android, но не я откривам ? повторих стъпка 3 няколко пъти, но без ефект.... Пропуснах да кажа, че избрах метод 1 и съм с windows 10,  ако има значение.
Много ще съм ви благодарна, ако помогнете.
Благодаря предварително.

Samsung Galaxy Tab 2 7" Slim Bean 4.2.2
Samsung Galaxy S3
#69

Съмнявам се с фактори ресет да се оправи - ИМЕЙ кода на телефона е обвързан с друг Флайми акаунт. Това се пази на техните сървъри и формат няма да помогне. Дано се лъжа, ама надали...

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#70

(2015-10-23, 20:01:37)kyosev написа:  Съмнявам се с фактори ресет да се оправи - ИМЕЙ кода на телефона е обвързан с друг Флайми акаунт. Това се пази на техните сървъри и формат няма да помогне. Дано се лъжа, ама надали...
Този проблем е отстранен :Smile
Сега друго ме тормози  Rolleyes Blush Angel

Samsung Galaxy Tab 2 7" Slim Bean 4.2.2
Samsung Galaxy S3
#71

Ами поне кажи как си го оправила! Пускаш един въпрос, някои се напъват да ти помагат, а ти дори не смяташ за нужно да съобщиш, че вече проблема е решен. Да не говорим, че е хубаво и другите да са информирани за решението на споделените проблеми.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#72

Писах на китаеца, от който е купен!
Съответно ми предостави нужнтата информция!
Лека и с по—малко напъни!!!

Samsung Galaxy Tab 2 7" Slim Bean 4.2.2
Samsung Galaxy S3
#73

Сега ако можеш и да споделиш инфото от китаеца Smile))
#74

предоставиха ми user и pass... логнах се и се разлогнах.

Samsung Galaxy Tab 2 7" Slim Bean 4.2.2
Samsung Galaxy S3
#75

Значи телефона не е нов!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)