Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto G3 (2015)
#51

Най-вероятно другата година ще се усетят,че не е лошо да го вкарат насам!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари
#52

А как се справя с рама?
Предполагам, че при нормална всекидневна употреба бива?

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#53

Ми аз лично четох, че OS заема около 300мб, което ти дава около 700 свободни. В общи линии това е горе-долу същото количество като нормален телефон с 1.5ГБ, най-вероятно и повече от китайските шмекерии с 2GB.
Цитирай
#54

Според мен апарата трябва да е с поне 2 гб рам, затова си поръчах такъв от амазон франция. грам френски не знам, но с гугъл певодач успях, платих с виза на експрес банк, и ми го доставиха с ЮПС, с доставката ми излезе около 490 лева. Апарата е чудесен, единствено камерата търпи известна критика при автофокуса.
Цитирай
#55

Подкрепям колегата за 2гъби рам.1 е малко.
Или всички премълчавате,или само на мен ми прави впечетление.
Най-грозните дупки за говорители.Не мога да не го отбележа просто.Сиво,много крехко найлонче на горната и мега финна мрежичка на долната дупка.Няма по-грозно нещо.Какво им пречеше на дизайнерите да сложат по една финна мрежичка пред тия найлончета?Освен това събират много прах.Точно тези неметални неща явно намагнетизират ли не знам и аз какво точно се случва,но много прах събират тия 2 дупки.Не си мислете да ме оборвате тук.Знам как за 2 дена на работа се понапълваше прах в тия въпросните дупки и след това като реформирах нещата и няма и помен вече.
Да изкажа и аз мнение за самия телефон.
Като цяло ми харесва.Базата ми за сравнение е старото ми телефонче(алкател айдъл)и на щерката асус зенфон 2(малкия).Добре работи,батерията се държи добре,може-би самия телефон да си харчи по-малко ток.В тубата малко прекаляват с това,че батерията държала мнооого време.
Веднага го рутнах и му сложих къстъм ром и си се държи добре.Причината за рома е някои глезотийки.Примерно сега съм си преместил часовника в средата,прередил съм си иконките в notification drawer-a (не знам как е точно на бг),сложил съм да ми показва трафика и съм сложил едно бутонче,с което затварям всички отворени неща.Имам възможност за блокиране на номера.Мисля че сток рома нямаше.Сигорно пропускам нещо,но като цяло това ромче ми дава някои улеснения.Шрифта също съм сменил,но той може и само с рут да се смени.Все пак така като тема шрифта може да се сменя за секунди и без рестарт и опасност да не запали телефона.(имал съм такива случаи).С Resurrection Remix rom 5.1.1 (от подписа) съм,ако на някой му е интересно.
Нова Лончер си ползвам,заради оптимизацията на всичко.До сега не съм видял сток лончер,който да се напасне на вкуса ми за подредби и възможности.Готин бърз достъп до гугъл на сток лончера,но замина.
Пробвах няколко теми-много готино и различно и добре е малко разнообразие,но се оказа че смучат бая рам.Та в този ред на мисли с 2гб рам може-би да няма проблеми.
Екрана е прекрасен според мен.Направил съм си бързо бутонче.На 15% си ми стои и ако ми трябва по-ярко-на 60% осветеност.Не ползвам авто осветяване.Харесвам неярки екрани и цветове.Има възможност за настройка на цвета,но за мен е добре.
Малко лош ми се струва звука от слушалката.Говоритела няма значение,не държа на него.Чува се,за друго не ми трябва.
Мисля че може да е по-лек и по-тънък.
Камерата е добре за телефон.За тия с по-претенциите-ми купете си фотоапарат Smile.Клиповете стават също задоволително.Няма стабилизация като на Х серията промерно,но е добре.Нямам карта по-голяма от 32гб да пробвам,но това е малко.Тук също е индивидуално,но аз си слушкам музика и 30гб за всичко са малко.
Мина ми мерака за игрите.Пробвах повечето"готини" налични и горе долу е добре.Определено не е геймърски,но е задоволително положението.Не грее много.На зарядно и в ръцете на някоя игра всички греят разбира се.
Добре (да подчертая-не супер,не прекрасно) реагира телефончето .Най-готиното е пускането на фенерчето.Много удобно и бързо и лесно.
Можеше да е с горила 4 вместо с 3,но и така е добре.
Мога да постна някои шотчета ако някой нещо му е интересно Smile.

Xiaomi user
Цитирай
#56

Колега,
Как реформира нещата с дупките и прахта в тях ако не е тайна?
Цитирай
#57

Сложих метална мрежичка от електрическа самобръсначка Браун. Не знам как точно се казва това. Плетката не е каквато поръчах, но пак е добре. 
[Изображение: IMG_20160108_093839.jpg]
[Изображение: IMG_20160108_093848.jpg]
[Изображение: IMG_20160108_093854.jpg]
[Изображение: IMG_20160108_093909.jpg]
На снимките нещо не изглежда добре. На живо е доста по-готино. Wink Решетчиците са си лъскави.

Xiaomi user
Цитирай
#58

Това си е за раздела -визуални модове и тунинг Smile шегувам се.
Много яко е станало. Разясни стъпка по стъпка как се прави.
Цитирай
#59

Те стъпките са лесни, въпроса е там че този модел се отваря отпред. Няма болчета като на G2..И даже и много да внимаваш как разлепваш екрана, оригиналното лепило трябва да се смени. А това никак не е желателно. То е някакво каучуково, много добре лепи и обхваща навсякъде-не пропуска вода. Забравяш и за 'водоустойчивиявия' телефон Wink.
Аз в никакъв случай не съжалявам.
Иначе аз ползвах сушуар да го нагрея. После с перца за китара го разлепих. Тая мрежичка поръчах от ибей. 10-тина долара, реже се с ножица, понеже е много фина и тънка. Махнах (разлепих) старите найлонче и мрежичка от тези металните като ограничители(които също лесно се разлепват от стъклото) и като пъзел после по обратния ред. Лепих с момент канокотит, посредством клечка за зъби, за да нанасям по малко лепило. Лепилото също може да се махне като люспа после, тоест няма нищо фатално. Един приятел ми даде двойно лепещо за дисплея(че с това се занимава) и си облепих екрана с него, като бях махнал съвсем старото лепило.
Отклоних се от темата, но мисълта ми беше, че не ми харесват оригиналните и за това си поиграх.
В youtube има много клипчета с подмяна на дисплей за по-ясна представа. То ако на телефона му стане нещо трябва да се влезе през парадния вход в него, тоест да се свали дисплея, та тогава това дето го направих аз може да стане като бонус с ремонта примерно.

Xiaomi user
Цитирай
#60
Smile 

След ровене по бг сайтове и питане в магазини, най-накрая Амазон-ците ми свършиха работа     Мото Г3 - 16гб. с 2 рам.

Moto G8 Power
Цитирай
#61

След над две години с оригиналната Moto G, почвам да се замислям за актуалната. Не че имам някакъв проблем със старата, но новото си е ново.. Гледах сравнение в едно клипче всички варианти на телефона от най-стария до най-новия и разлика между 8 и 16-гб версията нямаше и ако имаше, то бе абсолютно незабележимо в реална среда.. Който си е купил да каже де..

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай
#62

Здравейте, аз съм с мото х плей та искам да попитам нещо свързано с контактите. Първо не иска да работи с контактите от сим картата трябва да ги прехвърля в телефона и тогава. Второ телефона изобщо не намира контактите от сим картата трябваше да сваля приложения да че да ги изкара на яве. Трето нито мога да блокирам даден номер да не ми звъни нито пък смс да ми праща което е най фрапиращо поне за мен. При вас така ли е колеги и какво може да се направи по въпроса???
Цитирай
#63

По точно сега установих, че когато се отписвам и вписвам във фейсбок изчезват част или всички контакти, някой има ли идея???
Цитирай
#64

(2016-01-06, 19:21:26)niki_letov написа:  Подкрепям колегата за 2гъби рам.1 е малко.

Може ли да кажеш какви са стойностите на Low Memory Killer? Или да дадеш screenshot.
Цитирай
#65

Здравейте!

Живо ме интересува колко кара батерията? Не ползвам активно интернет и приложения за комуникация, а основно разговарям - нета ми е за малко, за справки. Колко ще кара с такова ползване?

Nokia 6310i ~ 7 денонощия в режим "изчакване". Nokia N95 - все още кърти мивки.
Цитирай
#66

Колега, всичко е много относително. На моя -Постоянно включен интернет - вайбър, браузване в нета и много разговори от 50 мин. до 1:30 часа на ден - вечерта батериата ми е на 25 -30% което ме устройва.
Цитирай
#67

При мен, ако не си цъкам игрички, ден и половина без проблем.

Moto G8 Power
Цитирай
#68

Нали имаше една манипулация, при която паметта на sd картата си сменя мястото с вътрешната памет? Възможно ли е това и вариант ли е за 8-гигабайтовата версия?
Цитирай
#69

Хора, трябва ми бърз и точен отговор: При проверка на IMEI на Moto G3 от Amazon ми показва това:

http://store.picbg.net/pubpic/90/CD/6472...b690cd.png

Какво ще кажете, нормално ли е да не ми показва снимката на телефота, ала бала и т.н. ..? Има ли някой с Moto G3, който да си провери IMEI и да каже какво му показва и нормално ли е да показва тази оскъдна информация за този?
Цитирай
#70

Да така се показва.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#71

Изпревариха ме, взеха го вече май, хах.
Цитирай
#72

(2016-01-13, 15:58:49)lubs написа:  След над две години с оригиналната Moto G, почвам да се замислям за актуалната. Не че имам някакъв проблем със старата, но новото си е ново.. Гледах сравнение в едно клипче всички варианти на телефона от най-стария до най-новия и разлика между 8 и 16-гб версията нямаше и ако имаше, то бе абсолютно незабележимо в реална среда.. Който си е купил да каже де..

Може и да изглежда че няма разлика,ама тоя тест с пускане и прескачане на приложенията нищо не значи.Играя Holy Knight тука от 3,4 седмици и на пръв поглед играта не е тежка.Ако ми звънне някой си ми звъни телефона-няма проблем-вдигам,приказвам,затварям и след разговора играта се е затворила,при положение че е пусната само тя във фонов режим.Както и да е-стартирам си я и продължавам,но ако при същата ситуация реша да затворя и минимизирам играта и да се обадя аз.... гледай за какво зацикляне става дума.Без да преувеличавам до може-би 7-10 секунди ми трябват за да направя това.После играта пак се е затворила естествено.Убеден съм че при 2гб.рам няма да има нищо такова.
Като оставим тая пуста игра,с другите  с които съм пробвал не съм имал ядове.
Иначе 1 гб за нормално ползване-музикален плеяр и през това време ровене из нета,фейсо,поща и т.н. са си достатъчни.

Цитат:newb

Може ли да кажеш какви са стойностите на Low Memory Killer? Или да дадеш screenshot.
Колега не знам за какво става дума.Надявам се не иде реч за някакви таск килъри.На драго сърце ще снимам каквото искаш,само да обясниш по-точно Smile

Цитат:OptimismНали имаше една манипулация, при която паметта на sd картата си сменя мястото с вътрешната памет? Възможно ли е това и вариант ли е за 8-гигабайтовата версия?
Лично аз не зная за смяна на местата на паметта.Направил съм си системен дял 5гб на картата(беше 10,но мисля че няма смисъл и я намалих) и с Link2sd си линквам каквото трябва.Единственния недостатък,който мисля че съществува е че трябва да имаш свободно място на самия телефон за инсталирането на даденото нещо,и след това да се линкне на картата.2-2,5гб спокойно мога да освободя ако ми трябва нещо такова за инсталиране.За по-голямо не съм се замислял,не ми е и трябвало.Някои кракнати игри не искат да разчетата датата сложена на sd картата и за това се налага да си се тегли по нормалния начин.
С въпросната Link2sd се линква почто всичко и ако нямаш място на създадения дял може да линкваш просто на картата.Този метод е за всички рутнати телефони разбира се.За не рутнати не знам да има начин.



Някой ъпна ли се на 6.0 вече да сподели как се държи телефончето?Днес видях че имало официален ъпдейт за мото г3ген.Като нововъведения не може да ме впечетли(изгледах някакво клипче на новите неща в you tube) ,като работа на самия софт ме вълнува как е.Има някакъв СМ13  пуснат,та ще взема да го пробвам тия дни ако остане време,но нали са първи опити и тепърва ще се чистят бъгове.

Xiaomi user
Цитирай
#73

Да, за вградения таск килър. Ето с това приложение Kernel Adiutor от хамбургер менюто избери Low Memory Killer. Тези стойности ме интересуват.
Цитирай
#74

Я виж  това линкче колега.Не знам какво точно да гледам.Надявам се правилното съм хванал.

Xiaomi user
Цитирай
#75

Благодаря. Точно това исках да видя. Виждам писал си за музика+браузване, че нямаш проблем. Все пак да попитам и ако може да пробваш следното: музика + браузване на някой по-тежък сайт като xda/forum, windowscentral/forum, или и двата едновременно за поне 7-8 минути. При тази ситуация при мен музиката спира. Въпроса е дали и при теб е така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)