Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Невъзможност за местене на приложения на картата (руутнат телефо?
#1

Все си мисля, че тази тема не може да не е разисквана тук, но колкото и да търсих не намирам нищо. Та проблема по същество - след поредния (да кажем 3-ти) фактори ресет, който направих на минито тия дни, понеже нещо се беше сбозавило, се появи следния проблем, който странно преди това го нямаше. След ресета и рестор на бекъпа с настройките и файловете, разбира се го и руутнах - ползвам едно и също приложение за целта, а именно towelroot. So far, so good. Обаче, като отидох в Settings -> Apps установих, че нито едно от инсталираните приложения не може да бъде преместено на картата (Move to SD card седи сив, неактивен), а преди можеше! Както и да е, след съответното ровене, намерих това и го приложих - на практика обаче, нищо не се промени. Все още не мога. Телефона е със стоковия ром и не е ъпдейтнат до Близалката (не ми е симпатична). Android version: 4.4.2, Software version: V10d-EUR-XX. Някакви идеи какво следва да направя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Други програми могат ли да пишат по sd картата? Може връщането на бекъпа да е омазало нещо, пробвай как е без да си го възстановил.
И един въпрос - при руутване с towelroot има ли начин след това да се премахне руута?
Цитирай
#3

Здравей,

Ще пробвам по твоя начин (и аз си мислех че може да е нещо по бекъпа, ама просто се случи в момент в който нямах компютър и това беше най-бързия възможен начин).

А иначе - може да. Влизаш в SuperSu, отиваш на Settings, скролваш надолу почти до края и там имаш Full unroot (виж прикачения файл).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)