Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

нов потребител на к910
#1

Здравейте, днес си закупих това леново от човек в олх (малко рисковано). Преди да започна да го ползвам ми се иска да му върна фабричните настройки, обаче не съм сигурен дали няма да разбутам нещо, защото според мен телефона е руутван и е със сменян ром (намерих папка clockworkmod). Чудя се дали няма да изчезнат и google приложенията ако му върна фабричните настройки.
Друг проблем е, че задното капаче за батерията е малко разхлабено има ли начин да се стегне да не шава или трябва ново да търся? Някой знае ли къде в Пловдив мога да намеря сервиз, където да ми сменят евентуално батерията и да си купя скрийн протектор и калъф?
Освен това забелязах, че доста загрява това от какво може да се получи?
Благодаря ви предварително и ако някой иска може да ми пише на лично да ме въведе малко :Д

едит: още един въпрос: откъде се оправя шрифта? (в notification-ите буквите излизат с доста разстояние помежду им, а във приложението за съобщения излизат с доста едър шрифт)

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
Аксесоари
#2

За връщането на фабричните влез в рековърито и дай вайп систем. Ако не разбра какво ти написах спри да четеш и започни от важните теми в началото на раздела. Да, ще ти изчезнат гугъл аповете. Капака го притисни да легне добре и да захапят щипките. Ако са строшени ще ти трябва нов от Китай. Аз пазарувам от Алиекспрес, там можеш да си вземеш и вземеш какъвто ти калъф и протектор хареса. Съветвам те да си вземеш закалено стъкло. В Пловдив няма нищо никъде. Загряването е възможно да е от силно осветен екран или някое приложение което товари много професора. За шрифта виж в моята тема Tips and triks в този раздел. Телефона работи добре с ЦМ 11 и 12.1 RC23, не ти препоръчвам последния RC25
Цитирай
#3

За мен по-удачния вариант е цм11. Не съм доволен от 12-ката, лакома за ток, така и не успях да подкарам като хората proximity sensor. Омръзна ми в режим на разговор да свети дисплея и да ми топли ухото .... а и като допълнителни екстри стартирането на разни приложения, понеже тъча/дисплея е активен и като движиш телефона все се задейства нещо.

OnePlus 3T
Цитирай
#4

а от алиекспрес за колко време пристигат батериите горе долу? и някой има ли налична да си купя, защото нямам регистрация там, а и не ми се чака ососбено.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#5

20 - 30 дни ....в зависимост колко бързо го прати търговеца
Цитирай
#6

Че какво и е на батерията на твоя та искаш да я сменяш? Регистрацията в Али е за по-малко от три мин. Принципа е като в Ибей - гледаш търговеца да е с висок рейтинг и положителни фиидбекове на стоката която купуваш.
Подкрепям didipov за СМ11, по-щадящ е с батерията и по-лек.
Цитирай
#7

а сега като започнах да го ползвам забелязах, че при разговор ми прекъсва (спирам да чувам другия човек) след като говоря около 30-на секунди. оправя се след като задържа и продължа разговора. това има ли оправяне според вас?
едит: като цъкна да включа и спра високоговорителя се оправя и след изввестно време пак спира

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#8

Пробвай последният ром от needrom на baralajbi.Читав е и няма фрапиращи бъгове

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#9

оправи се май като го рестартирах този проблем.
още един въпрос ми изникна :Д когато телефона е заключен доста често не получавам съобщения по messenger и viber. Има ли решение за това?
едит: силиконовият калъф намаля драстично wi-fi (от 4 на 1 черта) и малко обхвата на картата. някой има ли подобен проблем и има ли решение освен да го нося без гръб?

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#10

Никъде не си споменал с какъв ром си?

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#11

По-скоро има значение как си хванал телефона, а не с какъв гръб е. Аз ползвам прозрачен твърд гръб, мекия силиконов не ме кефи никак, прави телефона по-дебел. Не съм имал прекъсвания при разговор.
Цитирай
#12

всъщност не знам с какъв ром съм къде се вижда?

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#13

Настройки>Всичко за телефона>Инфо за устройството

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#14

и аз там гледах, но не пише нищо.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#15

В номер на версията какво пише?

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#16

Тоя телефон 99% е отварян от някой некадърник и не го е затворил както трябва, от там са ти проблемиъе с обхватите, не от калъфа. Или нещо е прецакал друго, щом и капака не се затватя ... по принцип на тоя телефон капака не се сваля.
Цитирай
#17

И аз така.мисля...

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#18

VIBEUI2.0 пише. Къде в Пловдив мога да го занеса да го погледнат, защото в нито един магазин от тези, в които бях не го бяха даже чували модела?

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#19

Дори да е отварян капака няма драма, просто трябва да се притисне. Е вече ако го е отварял някой некъдърник е друга бира.    
Spi7_Fire ако искаш отскочи до Тракия в понеделник да сравним обхватите с моя и да видим какви драми имаш с него.
Цитирай
#20

OFFTOPIC: малко встрани от темата, но @Crazy_hatteR ще дадеш ли линк за този прозрачен кейс, че моя на NILLKIN много странно се сцепи от долната страна и май съм за нов..
Иначе на места в който обхвата е много зле, по разни села и планини, като си махна моя кейс (nillkin frosted shield) и обхвата ми се вдига с едно деление.
Цитирай
#21

Няма грижи - http://www.aliexpress.com/item/lenovo-VI...5,201409_3 това е най-евтината, сега съм с Имак, но не виждам разлика с тази на линка. Тези дни ще поръчам и мога да взема още 1-2 отгоре, така че ако някой от региона иска - да пише тук. Търговия няма да въртя, но и искам сериозно отношение. Доставката е между 15 и 35 дни.
Цитирай
#22

И моят Нилкин се сцепи долу отляво като го гледам в гръб без да съм го изпускал или подобни и аз съм от Пловдив даже и живея в Тракия  Big Grin  поръчай ми и на мене даже може да се видим да ти го платя незнам как ще ги събера тези 1,77$  Tongue

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#23

Понеже са някакви доста твърди и стегнати и тръгне ли се цепи, моя го изпуснах 1 път по сериозно, след това при едно от свалянията го видях че е тръгнал
Цитирай
#24

здравейте отново, все още не съм си сменил ром-а, защото не съм имал време. последните 2-3 дена батерията ми пада доста бързо, досега държеше около 4:30 часа In use, но сега издържа около 2-3 със същото ползване, а миналия ден за секунди от 30% падна на 9% докато го включа на зарядното. Знаете ли от какво може да е това? Не съм записвал някакви нови приложения.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#25

И моя по някога прави така но по един път мисля че има писано по тази тема.Ако имаш рут аз периодично ползвам програма за калибрация на батерията но мисля че повечето андроит устройства го правят този номер не е страшно.

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)