Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M2 - мнения?
#1

Добър ви ден,

Някак си много ми хвана окото този телефон - Meizu M2 (да не се бърка с Meizu M2 Note!), обаче никъде не намирам информация за него. Случайно някой от вас да си го е купил вече и да има впечатления?
Цитирай
Аксесоари
#2

@imthedevil, кратко ревю за него тук : http://nixanbal.com/meizu-m2-ima-hd-disp...-okolo-100

 
Цитирай
#3

Да, това го знам. Обаче то не е е ревю, а по-скоро кратко представяне. Никаква информация в детайли не дава.
Цитирай
#4

Ами то общо взето няма голяма разлика с Ноут варианта май...малко по-слаб дисплей HD , и по малък екран - другото е същото )))

https://youtu.be/7p9BTYPbx-g

https://youtu.be/SiM81hNxvwY

https://youtu.be/K_LmkGuHQFY

https://youtu.be/iaokZY948i0
Цитирай
#5

Това звучи добре - дано и камерата му да е като Note-а (че аз съм силно ориентиран и държа на качеството на снимките). Принципния въпроса е - дали има нейде у БГ място от което да може да се купи? Първоначално си мислех да е от Xiaomiforsale, ама като чета разни основно негативни изказвания за тях ми се отщява...
Цитирай
#6

А ноте 2 не ти ли допада повече ...или държиш на мини версията ?
Цитирай
#7

Ами всичко над 5 инча вече ми идва прекалено голямо и неудобно. В някои случаи и 5 инча ми се струва голям и неудобен.
Цитирай
#8

Ами по принцип в мини версията , няма голяма разлика с Ноута )) и според мен ще ти пасне ...Ако пък искаш 4.7 инча - можеш да разгледаш и Xiaomi Redmi 2 (pro) - също много добро телефонче ))
Цитирай
#9

Чакай сега, M2 е 5 инча, докато M2 Note е 5.5 инча. Разликата не е малка. А на мен мисълта ми беше, че диагонал 5 инча ми е ок. Всичко над него вече почва да става неудобно за боравене.
Цитирай
#10

Идеята ми беше ,че единствената разлика е в големината на дисплея Smile)друга съществена няма ...щом ти е по-удобен мини то - вземай го , няма да съжаляваш - добър телефон е
Цитирай
#11

А операционната система как е. В смисъл може ли да се смени с друга, има ли редовно ъпдейти, как е.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#12

ОС-а бива, не може да се сменя.
Цитирай
#13

Изчерпателен отговор. Някакви предимства, забележки.. Телефона добър ли е като цяло. Чета за някакви дефекти при разговор, лош звук..

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#14

Аз съм с НОТЕ 2, но като гледам са с еднакви процесори. Разликата с Мини е в резолюцията на дисплея,неговата големина и че светкавицата е с двутонова лед светлина. Иначе моя е европейската версия и в кутията имаше  телефона,зарядното и хендафрий.
Купихме 2 тел.и двата имат еднакъв проблем. На 2g се получава едно бръмчене на отсрещната страна ,все едно тел.е до радио. При идеален обхват почти го няма,колкото е по слаб обхвата толкова е по-силно. Същото се получава и когато записвам видеоклип. На моменти и не винги се чува това бръмчене. Интересното е,че след като си сложих един кейс нещата леко се подобриха. Сега чакам от сайта,където го купих да задвижат нещата и да го върна за ремонт.
иначе съм страшно доволен от телефона. Купих го на 25.08 с версия на операционната система 4.5.1 и сега гледам има на сайта на мейзу версия 4.5.3. Само дето не знам,като я изтегля как да я инсталирам. Иначе по OTA ми дава,че съм с последната актуална версия.
ако имате въпроси питайте.
лек ден!
Цитирай
#15

2 броя пътуват към мен в момента. Когато пристигнат ще напиша мнение.
Цитирай
#16

@arman4o два броя какви? Ползвай ги няколко дена и пиши мнения, че ми трябва един такъв и се чудя какъв да е

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#17

Два броя Meizu m2. Другата седмица се надявам да са тук вече и ще пиша.
Цитирай
#18

Ок. Тъкмо за тях точа зъби....

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#19

От седмица имам М2 note. Поръчан от aliexpress.com за 140 долара, промоция. Пристигна за 4 седмици, като 3 забавиха изпращането. Сингапурски пощи, не го спряха на митницата... Та, телефона дойде с flyme 4.5.2U за Китай, с БГ език и Гугъл плей, но неработещ руут, въпреки че уж е активиран. Флашнах 4.5.4А - руута се оправи, но пък тази версия нямаше БГ, ръчно качих Гугъл плей. Затова флашнах 4.5.4I - малко по-засукано е, но става. Работи много добре, проблеми и бъгове не съм видял. Бенчмарка падна от около 30000 на 29300 - въобще не е от значение де, батерията държи доволно дълго, звука е нормален, лагове няма. Засега всичко е както трябва, единствено Lucky Patcher се еб.ва, но хората си го пишат че може да не работи на 100% на Лолипоп, все-пак освен всичко е 64 битова ОС и не ползва Dalvik, a ART. Така че този проблем не го отдавам на телефона или Флайми, а по-скоро на Лолипоп. Това е, засега чудесно се представя телефона, надявам се и занапред да е така.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#20

@kyosev колега сега с I версията има ли бг език и ако да лесно ли се слага върху А версията , че и аз имах проблеми и се наложи да ъпдейтна до последната А версия и сега съм без български език ...
Цитирай
#21

Естествено че има БГ локализация. Пътят е отъпкан, действай смело, не е трудно, пък и е описано супер подробно.

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/gu...land-meizu

Това е линка на описанието!

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#22

Здравейте,
и аз съм хвърлил око на това телефонче, но бих искал да попитам от къде го поръчахте вие. Като гледам май най-изгодно е да се поръча от Xiaomiforsale, но възможно ли е в такъв случай да ми пратят интернационална версия, а не китайска?
Цитирай
#23

Държиш китайска ли да е?

 
Цитирай
#24

Точно обратното, останах с впечатлението, че доста често изпращат китайски версии, не знам дали впечатлението ми е правилно. 
И бих искал да попитам за версията, положението като при m2 note ли е, смисъл международната версия се бележи с H накрая?
Цитирай
#25

От вчера брат ми се сдоби с телефона, Аз го разцъках подробно и съм изумен за тия пари е страхотен избор.(340лв от e..g.bg) страшно ми допадна визията на flyme os как са оставили доста нещата от чистия android и са взели малко от miui резултата е впечатляваща, красива и елементарна os. Дребни проблеми виждам, че ще бъдат отстранени в flyme 5.
Да питам има ли бета на flyme 5 за m2 note?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)