Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M2 - мнения?
#26

Да попитам за m2 mini - има ли БГ език, че нещо не намирам информация, а чакам един. И въобще има ли международна версия на фърмуера?

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
Аксесоари
#27

Има международна версия който включва и български език, с какво версия ще ти го изпратят не се знае.Трябваше да провериш предварително.
Цитирай
#28

По принцип пращат с А версия , чиято последна версия няма бг език (предните версии имаха ) ...ако дойде с такава я смени с" i " версия , която е международната и има Бг език - в темата за М2 ноут имаше как се слага
Цитирай
#29

Имам ноут и знам как се слага, но не намирам международна i версия за минито. Може ли линк?

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#30

Версията доколкото знам е същата като на Ноута
Цитирай
#31

M2 го има наличен в smartphone.bg на цена от 279лв.
Цитирай
#32

Ко, не! Как пък Версията ще е същата като на Ноут 2. Най-малкото хардуер е различен!

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#33

Прав си не е същата - подвел съм се

http://downloads.meizufans.eu/m2/firmware/
Цитирай
#34

Аз също не откривам версия с български език. Някой ако е инсталирал такава, моля да сподели от къде я е свалил
Цитирай
#35

Ето тук има 4.5.3I /4.5.4I които са интернационални с български език. И двете са пробвани, няма проблем.
Цитирай
#36

Понеже и аз се заглеждам по телефона(за брат ми) някой може ли да изкаже някакво по-подробно мнение(как е батерията, лаг наблюдава ли се, как се представя като цяло(особено за игри, че доста ще се ползва точно затова)), както и има ли някакви сериозни проблеми? Благодаря предварително.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#37

(2015-12-17, 17:01:14)e34v8 написа:  Тези дни си играх с M2. За 280 лева с 2 години гаранция от емаг, няма по - добър телефон май. Доста добре вървеше абсолютно всичко.
Това го писах в една друга тема. За игри не знам как ще е, но не трябва да се очакват чудеса с този SoC.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#38

Мерси за инфото. Мдам, за чудеса е ясно, то и за тези пари:д Тези дни може да мина да го разгледам като как е.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#39

Според мен си заслужава. Flyme OS има много полезни функции, които за разлика от така наречените "благинки" на Samsung, HTC, LG и прочие.... са доста полезни и реално вършат работа.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#40

Бърз и кратък въпрос. Някои пробвал ли е руския метод със смяната на ID-то? Т.е. с какъв успех е пробвал.
Днес получих едно М2, поразгледах руснаците и там мярнах едно несъответствие - препоръчва ID 02 с скипта пише 01.

Редакция:
Отбой! Редактирах скрипта за друго ID и ъпдейта мина. В момента имам китаец с 4.5.4I
(2015-12-05, 21:21:15)kyosev написа:  Имам ноут и знам как се слага, но не намирам международна i версия за минито. Може ли линк?

Стоянски оправи ли се? Ако не поискай помощ от приятел от 4-ти етаж Angel
Цитирай
#41

Тоя скрип работи ли за минаване от I на А?
Цитирай
#42

Според руснаците ако идентификацията се смени на 0x57851401 може да се натовари всякаква версия с предупреждението да не се слага някаква версия от Цитрус ( единственното което успях да намеря с това име е украински интенет магазин ), но пък тя е I.
Лично аз смених идентификацията на 0x57851402. Тази позволява да се инсталира произволна I версия.
Цитирай
#43

Няколко човека попитаха какво представлява телефона.
Външен вид : Много стабилна сглобка, усеща се че не е проста пластмаса (както на самсунг едж) в ръката се усеща  все едно е от плътна метална сплав. Много стабилен, никакви скърцания, не се усуква не издава други шумове.
Работа с телефона на Wi Fi : Изключително добър обхват, ( сравнявам с лаптопа ми, почти колкото лаптопа)  Максималната скорост която лично аз видях е 5 МБ/сек. При теглене не лаги, мултитаскинга е перфектен.
Обват на 2G/3G : Тъй като у дома никога не е бил добър обхвата и като се разговаря има една насичане, с този телефон го няма всичко е перфектно. Честия проблем с шума при 2G е породен от разликата в 2-те разновидности на телефона  M571 и М571U имат различни параметри на мобилните мрежи.  Като цяло съм доволен от звука, заглушава част от страничните шумове и се чува сало гласа (примерно на улицата покрай колите, никой не ги чува когато разговарям).
Сърфиране: Лично не мога да забележа някакви кусури, всичко е бързо ( ползвам мозила-та защото ми трябва флаш). Флаш за Андроид е най-тежкия плъгин телефона се справя добре, но флаша не издържа и крашва след 4-5 мин ( предполагам за това спряха да правят нови версии за Андроид) Много добра скорост на отваряне на страниците ( но това зависи и от интернета)
Игри: Изтеглих си FIFA 16 UT, FIFA 15 UT, Mortal Kombat, Taichi Panda. Тайчи Пандата върви повече от перфектно никакво забавяне всичко е като на филм без засичане. Мортал Комбат върви много гладко и също без  проблеми, но зарежда по-дълго( нямам с какво по-добро или по-лошо да сравня).  FIFA 15 върви също много добре. Но FIFA 16UT не знам защо обаче зарежда много бързо, обаче в менюто е хипер бавна и досадна, много мисли прави някакви рефрешове постоянно, но съм чувал че и други хора го имат тоя проблем с др телефони.  Общо взето телефона покрива  максималните изисквания на игрите за андроид.
Батерия : Това е най-слабото звено на телефона, за сърфиране  може би 6-7 часа, ако не се ровичкаш в него постоянно, може би 4 дни. Ако играеш игри обаче  4-5 часа ( говоря за тези по тежките ).
Зареждането не е много бързо, но мен това не ме бърка.
Тъчскрийн: много добър, точно както го усеща пръста реагира. Пефектно спрямо по стария ми телефон ( Sony Xperia J).
Звука, не е кой знае какво като сила, но пък е чист и без  грозни жуженета.
Камерата: Значи тук мога много да говоря, много по добра  от телефоните в този ценови клас, но има какво да се иска  щом говорим за 13 МП с HDR , без тази опция не можеш да разчиташ на добра снимка (проблем трябва при всяко пускане на камерата да я пускаш ръчно защото не е запазва). Има няколко много полезни допълнения за камерата (бавно движение, светлинно поле, красота, QR scan, Панорама) Започвам отзад напред, Панорамата много добра, QR нямам коментар,  Красота не съм го разучил ама има доста полезни добавки и прави  много готини подобрения, Светлинно поле дава възможност да си избереш фокус на снимката по твое усмотрение много полезна джаджа,  Бавното движение не съм го разучил но знам че айфон го имат и било интересно. Като цяло камерата е много добра просто софтуерно трябва да се понагласят някой неща. Предната камера е 5МП и  много добра за селфита.
Клиповете са  много добре, но още не съм пускал на компа да видя какво се вижда точно.
Има много полезни вградени приложения. Не са нужни  допълнително ауто таск килъри, батери сейвъри, клийнъри, антивирусни и пр. Има си приложение което прави тези неща  по твой избор.
Все още има нужда  от  превод на някой менюта, като на пример приложението за темите и АПП центъра. Kaлендара има правописни грешки, Часовника е леко бъгав ( но пък е точен за алармата).
На AnTuTu тест ми направи 30721 точки.
3D -3789 точки
UX -11842 точки
CPU -10625 точки
RAM- 4465 точки



В крайна сметка  аз съм предоволен от телефона за под 300 лева няма еквивалент на пазара.
Имам го от 2 седмици.
Цитирай
#44

Devilman  браво за описанияето и мини ревютоSmile Доста е добро.
Аз от вчера го имам телефончето и още нямам богати впечатление...
Но да попитам за Лед нотификациите. Има ли някакво меню от където да ги включа.  Не можах да ги пусна от началото да ми мига при пропуснато обаждане и получено съобщение. Затова си инсталирах  някаква програмка за смяна на цвета на нотификациите, за не знам си какво още, но нещо не ми тръгна светкането.
Цитирай
#45

Здравейте, днес взех един такъв за приятелката ми, излезе ми актуализация за версия 4.5.4.2А изтегли се, но не се инсталира, като натисна "рестартирай" нищо не се случва. Някой да може да помогне?

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай
#46

Вече и аз съм притежател на телефона, но пише, че версията на флаймито ми е 4.5.3O, а доколкото знам такава не съществува. Някой знае ли защо е така.

Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi MI 9 SE
Цитирай
#47

Към колегата devilman- Meizu M2 mini се предлга в Европа само М578Н (международната версия) изброените от теб разновидности се отнасят за другия модел Meizu M2 Note. Относно наличието на втори микрофон за заглушаване на околния шум при минито такъв липсва и от тук невъзможността за подтискането му. Да не би да ползваш по-големия М2 Ноут и от там да става объркването. Иначе телефончето не е никак лошо за парите му (279лв.) Това е цена за официален внос през дистрибутора TCCM.
Цитирай
#48

След доста перипетии се оправих с помоща на това видео https://www.youtube.com/watch?v=VDmFcvc417k

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай
#49

Здравейте. Нотификациите си тръгнаха сами. Сега си работят. Много са ми полезни. Но да попитам за батерията — два пъти съм я зареждал вече. Първият път от пълно изтощение телефонът се зареждаше около 4 часа. Като последните 5-6процента изключително бавно. Вторият път се зареди за около 2 часа, но пак стигна до към 92% и нагоре мърдаше много трудно.  До 95 ги направи за 20-25 мин. До 100 не можах да го чакам. Нормално ли е това? Батерията си е настроена на режим баланс...
Цитирай
#50

От няколко дни съм притежател на това телефонче, но забелязах,че при работа с него, започва да грее. Дали имате такъв проблем?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)