Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#26

(2016-09-08, 07:21:59)valyo_bg написа:  Там е, в прозорец WIPE се намира и DATA.

User Data?Ставам вече нахален... Huh
Цитирай
Аксесоари
#27

Да, user data, по-добре е човек да попита като не знае, отколкото да развали нещо Smile.

Nokia 8 Sirocco
ex. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2363 (16GB)
ex. Nokia E7-00
ex. Nokia E90 Communicator
ex. Nokia 9210i Communicator
Цитирай
#28

А там по горе на скрееншота "ДА" ли да натисна,за да продъжа.

Прецаках го стига до сони и се рестартира. Grater Bu
Цитирай
#29

Помощ.Флашнах 6.0.1 и телефона ми се рестартира на логото на сони?? Huh

(2016-09-08, 15:04:46)ivan2500 написа:  Помощ.Флашнах 6.0.1 и телефона ми се рестартира на логото на сони?? Huh

Префлашнах го и се оправи. Big Grin
Цитирай
#30

Ще станеш факир във флашването Smile, просто е трябвало да почакаш малко, първия път зарежда бавно.

Nokia 8 Sirocco
ex. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2363 (16GB)
ex. Nokia E7-00
ex. Nokia E90 Communicator
ex. Nokia 9210i Communicator
Цитирай
#31

Важното е,че телефона работи перфектно.
Цитирай
#32

Един бърз въпрос, трябва ли да си рутна телефона за да мога да обединя вътрешната памет и картата? Може ли да се получи сами със флашване на оригиналния тфт файл и уайпване?
И още един системните приложения за да се махат с флаштул пак ли тебва руут?

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#33

За първото не ти трябва, за второто ти трябва руут.
Цитирай
#34

Здравейте,
В момента разполагам с телефон Sony Xperia M4 Aqua. Преди около месец го ъпдейтнах до андроид 6.0.1, но честно казано никак не ми харесва.. Телефонът се рестартира, когато си иска, нямам някои настройки, които на стария андроид ми вършеха работа, не мога да деинсталирам ненужни фабрични приложения, докато на стария можех и батерията ми пада по-бързо... Искам да го върна към фабричния 5.0.1 и да не се ядосвам повече. Четох в интернет че ставало с програмата Nexus Root Toolkit, но думата Root никак не ми харесва.. Телефонът има още една година гаранция, а ми казаха че ако го root-на гаранцията отпада.
Всъщност тази програма ще ми root-не ли телефона?
Някакви други предложения?


Предварително се извинявам ако вече съществува такава тема.
Цитирай
#35

@NewbieAlcatel, Не знам от къде ти попадна тази информация за Nexus Root Toolkit и как не си попаднал на информацията в тази тема тук, която е именно инстрикция за използване на Флаштул програмата, с която би могло да се преинсталира текуща, нова или предходна версия на Андроид.
запознай се изключително добре с възможностите й, които са описани в първи пост на темата и едва когато си сигурен в себе си, както и ако си се решил, премини към това, за което интересуваш.
П.п. Да допълня, че руут не е необходим за да се използва програмата Флаштул, като дори при наличен такъв в момента, то той (руут-а) ще бъде премахнат с преинсталирането на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#36

След прехода от 5 на 6 не ти ли дойде още един ъпдейт? За батерията има един бъг с wi-fi, не го оставяй включено ако не го ползваш активно. Вградените приложения без руут не могат да се махнат, а заетото място е същото като при лолипоп, просто ги забрани и това е. Рестартирането е много гадно, не разбрах дали си пробвал от менюто на телефона връщане към фабрични настройки, както и поправка с xperia pc companion през комп с уиндоус?

Хванеш ли се на въртележката със самоделни флашвания, филмът е голям. Това не е като да сменяш пиратски уиндоуси на настолен компютър-сбирщайн от части на промоция. Телефончето е ново и марково, верно няма да получи Нуга но може да пуснат още един изчистващ ъпдейт.
Цитирай
#37

Руут винаги е имало Smile


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#38

Объркал съм темата...
Цитирай
#39

Здравейте
Флашнах си телефона с този ФТФ файл който е в темата за проблема с паметта и с Flashtool.
Всичко мина идеално ,извадих си кабела от телефона след като ми изписа да го направя и че всичко е минало ОК, извадих го ,включих телефона и се  появиха сините вълни.
Два часа чакам да се зареди и да тръгне телефона НО не иска.
Постоянно се появяват черния екран с надпис power by android или нещо такова , сините вълни след което се появява менюто за избиране на език и пак на ново черния екран ,вълните ,менюто ......и така 2 часа и нещо. 

Какво мога да направя в такъв момент ? Дали да не опитам пак да го влашна ?

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#40

Не си споменал с коя версия на Андроид си бил преди стъпките по флашването, както и коя е версията, която си искал да инсталираш.
Вероятно е вече да си се справил с проблема.
Иначе след избирането на съответния FTF файл, в дясно в прозореца на програмата Флаштул има меню Wipe, където трябва да маркираш отметки на Wipe UserData и Apps_Log. След това продължаваш със стъпките.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#41

Гаранцията вече изтича и се замислям за руут, но никога не съм го правил на никакъв андроид. Някой би ли отделил 5-10 минути да обясни стъпките и как най-безболезнено да съхраним информацията на устройството?
Цитирай
#42

Като вариант - PC.

 
Цитирай
#43

Някои казват, че xperia companion спира да работи след руут - вярно ли е?

А вградената в андроид възможност за рез. копие, след отключване на буутлоудъра затрива ли се, или може да се използва?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)