Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z2 истински или фалшив
#1

Здравейте,предстои ми закупуване на въпросния телефон и се притеснявам.Не знам въобще дали има реплика на този телефон,но смятам ,че тук е мястото да попитам.Ако може да ми кажете също за какво да гледам и какво да проверя преди да го взема,защото парите са доста,макар и втора употреба.Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Едва ли би попаднал на реплика, която да не ри направи впечатление в ниското си качество на изработка, качество на цветовете, дипслей, софтуерни бутони, резолюция на камерата, звук и т.н.
Иначе има тема с препоръки за потребители, желаещи да закупят мобилен продукт на Сони. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=68328

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Благодаря за отговора,но все пак остава въпроса има ли реплика или не.Според това което пише в темата от линка явно има .Ако все пак попадна на такава може ли освен всичко това което е описано по нещо друго да я позная.
Цитирай
#4

Може да се познае разбира се, именно по това, че е реплика.
Името, модела (D6503 например), процесорът на устройството, данните в Настройките на телефона, също биха били достатъчни за ориентир.
До сега не съм прочел някъде за реплика тук в България. Освен ако не си я поръчаш конкретно от китайски сайт.
Смятам, че всичко което коментирахме до сега тук в темата, както и линка със съветите на колегата, биха били достатъчни, за да се ориентира потребител, реплика или не е съответното устройство, както и това, че темата с информацията за това, бива изчерпана.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

като се замисля и аз не съм засичал реплика на z2 дори и на които и да е флагман на Сони в България. Като за начало се запознай с телефона спецификаций/клипчета в ютуб също така и тука в дадения раздел в форума и като дойде пусни му Antutu Benchmark.
Цитирай
#6

Най, най, ама най-сигурния начин да се убедиш, че не е реплика е като влезеш в сервизното меню (има в статията как се влиза там) и цъкнеш на Service info > Model info.

Ще ти даде D6503 или някой от другите разновидности на Z2 запoчващи с D65.


То първо, ако е реплика, дори няма да има сервизно меню. Още това ще те ориентира дали е реплика. Ако все пак има реплика със сервизно меню, модела на телефона няма да е D65XX.
Цитирай
#7

Има реплики в китайските сайтове, но те са с осем ядрен процесор на честота 1.53Гх, а Z2 е с четири ядрен на честота над 2 Гх, и не пише на гърба XPERIA
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)