Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] ROOT Note 4 N910C Android 5.1.1 с TWRP Recovery и CF-Auto-Root
#26

Тази отметка Phone Bootloader Update се слага за да накараш Один да преинсталира бутлоудъра защото Один не го прави по-подразбиране. Поста над твоя е доказателство Smile Пича е с бутлоудър на Кит Кат и софтуер Лолипоп и за това не може да рутне или инсталира къстъм рековъри или се рестартира телефона безпричинно. Отметката се слага задължително когато преминаваш от 4.4.2 на 5.х , а препоръчително на всеки нов фърмуер.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-10-29, 01:22:10)megat0n написа:  Още в първите стъпки , когато трябва вече да вляза в "новото рековъри" ми дажа "no command" и ми зарежда обикновенното ... Какво да правя ? Проблемът го оправих като просто махнах ауто ребуут от один и след изписването на Пасс си извадих батерията.
Възникна друг проблем обаче и той е при флашването на ЦФ ... Дава ми Failed ..???

Какво ти дава като съобщение? Пробвай да изтеглиш отново зипа.
Цитирай
#28

Защо не ми зарежда сникмите от начин на инсталация

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#29

Има някакъв проблем с picbg.net и всички снимки качени през този сайт не се показват. След 2-3 часа ще сложа други снимки.

D_coffee
Цитирай
#30

Флашнах twrp със один 3.10, oбаче ме вкарва във стоковото рикавъри. Със полския 5.1.1 съм. Phone bootloader и auto reboot трябва ли да са чекнати

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#31

Трябва да си преинсталираш софтуера с чекнат бутлоудър и тогава TWRP

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#32

Кое да преинсталирам,полския ром ли?  Как да разбера дали е рутнат телефона

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#33

Да, преинсталираш софтуера с Один и отметка на Phone Bootloader Update. Ресет от рековъри. Инсталираш TWRP и рутваш. Можеш да разбереш дали е рутнат с това приложение - https://play.google.com/store/apps/detai....rootcheck.

D_coffee
Цитирай
#34

Стои ми червен надпис огоре и не ще да зарежда

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#35

Какво направи, за да се появи този надпис?

D_coffee
Цитирай
#36

влeзнах в рекавyрито и инсталирах  talexop_Kernel_N910C_5.1.1_C0H4_v1.03_su_busybox_wififix.zip
Понеже никой не ми помогна, та си помогнах сам като префлашнах рома наново

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#37

Сега телефона работи ли? Как да не ти помагаме ... пишем ти едно ти правиш друго Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#38

Работи си нормално, не стана рута обаче

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#39

Свали си същия фърмуер с който си в момента. Инсталираш го с Один и чекваш бутлоудъра. Не правиш ресет , а направо слагаш TWRP ... ако пак не стане тогава ресет и пак пробваш TWRP.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#40

Колеги, имам проста молба, тъй като вече телефона не е нов и доста от вас вероятно имат добре изградено мнение за наличните модификации. Моля, дайте ми линк към ХДА темата с най-читавия начин и метод за root. Не търся допълнителна функционалност, просто руутнат стоков кърнел или най-близкото до това.

Благодаря.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#41

Ами ако прочетеш първия пост, няма да ти се налага да се разхождаш в xda...
Цитирай
#42

Все пак се споменава за някакви проблеми с wifi и исках да зная дали има някъде където всичко това е решено. 

Може би метода от точка II от ръководството?

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#43

Има си решение на проблема с Wi-Fi.

(2015-09-18, 19:04:55)mitko1pr написа:  При проблем с Wi-Fi (всеки път трябва да въвеждате паролата на мрежата наново)/system/build.prop ro.securestorage.support=false

Или да, просто рутваш по втория метод.

D_coffee
Цитирай
#44

Здравейте,

Остана ми време вчера да пробвам втория метод и като цяло резултата е една голяма грозна омазвация.

1. Има по актуален кърнел, до колкото виждам в темата в ХДА - 1,05 - пробвах да инсталирам него.
2. Както е описано не в първите мнения, а по-долу има доста сериозна вероятност вместо TWRP, даже и след успешен флаш с Один да се върнем и да намерим старото рикавъри. Опитах да флашна след това приложените 5,1,1, но винаги дава грешка в  Один (веднага след Setup Connection). След някой от безбройните опити май нещо някъде е сработило, макар че никога не ми написа че е инсталирало друго освен TWRP успешно.
3. Телефона стартира с червен надпис kernel  is not seandroid enforcing, но стартира и има Руут
4. Рикавърито е TWRP, но не може да се инсталира cf auto root

Как да върна стоково рикавъри, кърнел и ром, след което да започна отново процедурите на чисто и да се надяваме, че този път никъде няма да пише думичката Failed.

Благодаря.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#45

Аз нещо не разбрах... ти сега си рутнат и телефона си работи, така ли?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#46

Да, телефона е руутнат и работи, но ИМА споменатия проблем с wifi, току що въведох паролата на мрежата на работа, която си работеше в петък...

Ето я грешката, която дава Один, когато се опитам да флашна 511, която който сте качили в различни облаци в страница 1.

[Изображение: 2eun62p.jpg]

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#47

За тази грешка лечението е >> Друг USB кабел, преинсталиране на драйвърите, рестартиране на компютъра, премахване на батерията на телефона за 5 мин, друг USB порт при настолен компютър включваш в задните портове, друг компютър, пробваш с Один 3.10, пробваш с друг софтуер, пробваш с друг компютър и ако на края все ти дава тази грешка носиш в сервиз да ти сменят USB буксата на телефона Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#48

Да не забравяме и премахването на всякакви USB хъбове.
Цитирай
#49

Бах се отчаял, но накрая намерих фърм, който да сработи, изтеглих го от самфърмуеър N910CXXU2COJ5 Smile флашва се без грешка, но пак след това ми пише че кърнела не е seandroid enabled в червено при стартиране. До колкото разбирам кърнела с руут е за COI4 от тук червените надписи в горния ляв ъгъл, а защо мога да флашна само този фърм си остава загадка за мен, но вече 2-3 пъти го правих, за момента безпроблемен руут за мен няма, което ме учудва, толкова слаб дивелъпърски съпорт за това революционно за мен устройство за Самсунг... Явно всичко съпортва безименните пандауил у-ва. Патетично развитие на платформата.

Еdit: Писах на автора на кърнела. Той потвърди, че появата на червени надписи при влизане в рикавъри, че рикавърито не е seandroid enforcing и при нормален рестарт - кернела, са напълно нормални.

Като предложение - можете да добавите тази информация в началото на темата.

Благодаря на всички отзовали се.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#50

Здравейте.
Къде се прави това нещо?
При проблем с Wi-Fi (всеки път трябва да въвеждате паролата на мрежата наново) - /system/build.prop ro.securestorage.support=false
Мерси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)