Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

проблем с android studio след update
#1

Здравейте,
сутринта ъпдейтнах андроид студиото и един от проектите не иска да се билдва


Код:
Information:Gradle tasks [clean, :mobile:generateDebugSources, :mobile:generateDebugAndroidTestSources, :mobile:compileDebugSources, :mobile:compileDebugAndroidTestSources, :wear:generateDebugSources, :wear:generateDebugAndroidTestSources, :wear:compileDebugSources, :wear:compileDebugAndroidTestSources]
Error:A problem occurred configuring project ':mobile'.
> failed to find Build Tools revision 23.0.0 rc3
Information:BUILD FAILED
Information:Total time: 0.29 secs
Information:1 error
Information:0 warnings
Information:See complete output in console
  
   
  Според андроид студиото ( файл експлорера) има проблем в два от активити класовете , подчертани са с червено но в самия файл намя нищо. 
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем ?

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
Аксесоари
#2

предполагам липсва някоя библиотека от SDK-я
Цитирай
#3

ми то си пише какво ти е проблема failed to find Build Tools revision 23.0.0 rc3
Цитирай
#4

да оправих го .. смених build tool version
от
buildToolsVersion "23.0.0 rc3"
на
buildToolsVersion "23.0.1"
и се оправи.

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#5

имам въпрос за gradle. гледам, че периодично обновяват версията gradle и android плугина. сега, ако стартирам нов проект версията на плугина е 1.5.0, а на gradle е 2.8. Въпроса ми е, ако google пуснат нови версии, как ще знам коя е последната версия, за да ги променя. Примерно сега имам проекти, които съм правил преди, и версията на gradle е да кажем 2.2.1 Но нищо в андроид студио, не ме подканва да я обновя. Та идеята ми е, ако искам да използвам последната версия, как да знам, коя е тя, за да я променя в проекта си. Както сега най-новата е 2.8, но това няма как да го знам, освен ако не направя нов проект за да видя, то коя версия ще сложи автоматично. Как да обновявам старите проекти?

п.п. иначе наскоро се справих с update-а на библиотеки като appcompat да кажем. просто в студиото на опциите на проекта ми, има едно плюсче, с което ми показва лист с последните версии на библиотеките. Има ли начин и с gradle да е така? Дано ми разбрахте въпроса...
Цитирай
#6

Ами да ви кажа под кубунту 15.10 (то си е убунту с кде) нито има проблеми при ъпдейт на андроид студиото, нито мисля коя версия е последна на gradle. Спомням си преди време още като беше бета версия 1, бях избрал опция recommended от 3 възможни избора и оттовага винаги всичко ъпдейтвам по студиото и не мисля като съм пробвал да импортна супер стар проект или започване на нов (не че като започнеш нов проект се очаква да има проблеми де)
Цитирай
#7

yo_asakura
аз имам доста проблеми със андроид студиото и версиите на gradle. Предполагам че проблема идва от старата версия на дебиан с която съм но не мога да мина към по нова версия на дистрото поради ред причини.
аз разбирам за нова версия на gradle когато правя ъпдейт на студиото ..след това правя нов проект виждам коя е верисята и я сменям навсякъде .. малко малоумно когато имаш 5-6 проекта. надявам се да има по разумен начин и да не съм разбрал за него все още Big Grin

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#8

ами то и аз сега така - трябва да направя нов проект за да видя коя е най-новата версия. иначе всичко друго за сега е ОК Smile
Цитирай
#9

А толкова ли не можете да видите последната версия от сайта им http://gradle.org/gradle-download/ а трябва да създавате проект и да чакате ххх минути за да си създаде всичко и да видите във файла коя версия е написало. Уж сте програмисти и трябва да правите всичко бързо лесно вкусно, а вие по най-сложния и бавен начин го мислите. Big Grin
Цитирай
#10

а ако нямам нет? Big Grin
Цитирай
#11

(2016-02-08, 21:43:35)yo_asakura написа:  а ако нямам нет? Big Grin

Ако няма нет няма да можеш и да свалиш новата версия на gradle. все пак при създаване на проект то прави нещо от сорта http://gradle.com/last-stable-release/gradle.zip и после тоя архив го разархивира по папките.
Цитирай
#12

и още един въпрос... как мислите, трябва ли да се използва minifyEnabled и shrinkResources в gradle файла. какво точно правят и трябва ли да ги слагам на true?
Цитирай
#13

(2016-02-09, 17:25:57)yo_asakura написа:  и още един въпрос... как мислите, трябва ли да се използва minifyEnabled и shrinkResources в gradle файла. какво точно правят и трябва ли да ги слагам на true?

minifyEnabled  = true при public release е задължителен, това ти е proguard-а.
shrinkResources премахва всичко от res/ папката, което proguard е определил за неизползваемо след анализа на кода.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)