Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Руут на Xperia M4 Aqua за отключен буутлоудър.
#1

Направих всичко както е описано в тази ТЕМА.

Единствения проблем, който имах беше че драйверите ми не бяха наред и по-точно, когато буутна във twrp ме откриваше като Google Nexus, и от поради тази причина, не ме откриваше когато напиша adb shell. Справих се  по следния начин:
(Windows 7) Влязох в Контролен панел>Диспечер на устройства и там намирам Android phone цъкам десен бутон и давам "Актуализиране на драйвера" > Прегледай моя компютър за софтуерен драйвер> Искам да избера от списък с драйвери на устройства в моя компютър и там избрах Android ADB Interface и цъкам напред и готово. Вече когато написах adb shell ме откри и направих останалите стъпки, но това се прави само, когато не открива устройството.
Ето стъпка по стъпка какво направих:
1.Изтеглих recovery.img (от линка, който дадох по горе)
1.1.Сложих го в sdk папката в platform-tools.
2.Буутнах в fastboot mode и в sdk написах:
Код:
fastboot flash recovery recovery.img
3.Махам кабела и буутвам в twrp (задържам Бутона за включване и бутона за НАМАЛЯВАНЕ на звука и щом телефона вибрира пускам бутоните и натискам постоянно само бутона за НАМАЛЯВАНЕ на звука ,докато логото на сони не изчезне и не се появи черен екран)
4.Сега пак пъхам usb кабела и в sdk пиша:
"adb shell" (без кавичките) и след това пиша следните 3 команди:
Код:
mount -w /dev/block/platform/7824900.sdhci/by-name/system  /system
mount -w /dev/block/platform/7824900.sdhci/by-name/userdata /data
mount -w /dev/block/platform/7824900.sdhci/by-name/cache /cache

5.Пиша twrp sideload и след това twrp sideload "и мястото, където се намира SuperSU.zip)
Примерно: adb sideload C:\Downloads\SuperSU.zip

6.Пиша adb reboot, махам кабела и готово вече имам root достъп

А SuperSU го изтеглих от ТУК

Надявам се да съм помогнал, ако има нещо неясно питайте. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако става въпрос за директен руут с помощта на Флаштул, методите за много устройства от Xperia серията,  също не се руутват с тази програма,  а ми се използват други допълнителни ръководства за това.
След като си с отключен буутлоудър, Тази тема потвърждава желаният краен резултат.
В нея са упоменати версиите на устройства  за които работи и не би трябвало да имаш проблем,  при стриктно спазване на указанията от автора.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Ами аз спазвам всички указания дадени от автора и когато буутна в twrp и трябва да напиша adb shell не ми открива устройството и тогава реших да си включа телефона в нормалния му режим и ме откри. Пиша всички кодове и като свърша трябва да напиша twrp sideload,но все още съм си в adb shell, но махам кабела и пак го свързвам и се оправя. После трябва да пиша adb sideload и директорията на SuperSU, но не се получава дава ми следната грешка: loading: 'C:\Users\Kalin\Downloads\SuperSU.zip'
error: closed

И до там, писах adb usb пак не стана и не знам какво да правя. Преди буутлоадера беше голяма мъка и си мислех, че руута ще бъде малко по-лесен, но уви и при руута голяма мъка пак.
Цитирай
#4

Попаднах на мнение от потребител със същия проблем като твоя (error: closed) и неговото решение за това:
http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=92
Надявам се при теб също да има подобен ефект.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Аз се справих вече с проблема, драйверите ми не бяха наред или по - точно драйвера, когато буутна в twrp. То ме откриваше като Google Nexus adb driver, но след промяна с правилния драйвер се оправи и успешно руутнах телефона.
Цитирай
#6

Привет на всички притежатели.
Днес взех въпросната играчка и след бързо претърсване не попаднах на инфо относно root на дадения телефон (поне на инфо за нещо тествано и потвъртдено от 2-3 души). Може и да съм пропуснал . Ако не е проблем който се е занимавал с проблема или да драсне тук 2-3 реда или да пише на лични. Не ми е зор ама ми стана навик да ги ровичкам като сменя телефона.  
 Прочетох доста коментари по отношение на телефона и доста се бях разколебал дали да го взема, ама стария започна да ми прави доста номера , а ми е критично да оставам без телефон и рискувах.
За момента личните ми впечатления са достатъчно добри.
Ако има вече тема за рут с коректна информация (тествана) моля да ме извините за новата тема и да преместите поста ми в подходящата.

Sony M4 Aqua
HUAWEI Nova 5T
Цитирай
#7

Има начин за руут на телефона със заключен буутлоудър, при това от доста време. Единственото нещо, което трябва да направите е фа флашнете фърмуер .128 ако сте на е2303 или .85 ако сте на е2363, включвате си отстраняване на грешки през usb (usb debugging), пускате файла install.bat и готово - вече имате руут ! Ето от къде да си изтеглите файла + още детайли :
forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/root-how-to-root-5-0-lollipop-t3212108

Sony Xperia M4 Aqua /Stock Rom/ Android 5.0
Цитирай
#8

Това флашване на рикавъри .128 се прави през Flashtool нали? Коя версия на Flashtool е за предпочитане, защото преди време бях инсталирал една, която не разпознава модела телефон?
Цитирай
#9

Всъщност колегата споменава компилация .128, което е цял фърмуер, а не рекавъри.
Иначе, опитай флашване на стоков фърмуер с Флаштул, версия 0.9.19.8

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

(2015-12-30, 22:42:00)Monipeev написа:  Иначе,  опитай флашване на стоков фърмуер с Флаштул, версия 0.9.19.8

"Опитай", ама като не стане, не си взема backup-а, казва че няма място и така аз загубих всички приложения и настройки...
Иначе направих всичко описано от автора на темата, но телефона си остава черен, не стартира.....
Опитвах и още методи, до които се докопах, не и не. Вече една седмица се занимавам и ми писна за сега, като ми дойде пак музата, ще подновя опитите....

Смачках му главата Big Grin , нито един от описаните методи, не стана при мен, но все пак успях като комбинирах разни програми и приложения...
В общи линии метода е  този , но иска още 2-3 добавки за да вървят нещата, сега не мога да кажа точно кои са, защото много нещо ми мина през погледа и не помня точно, но ако има интерес, ще обясня след като малко си почина....
Само да добавя.....някой, някъде, беше писал, че след преинстал, с нова версия, рута бяга. Не е съвсем така, ако след успешен рут и пускане на приложението,  си купите пълната версия 5.76лв. решавате проблема. Аз я купих и със задоволство установих, че има опция да си запазва права при преинстал.
Показвам рутнатият телефон, тъй като до сега никъде не видях такъв Rolleyes ..............

   
Цитирай
#11

@EU_BG_akademika, Под "Опитай", предложих на колегата, към който всъщност беше насочен и поста ми, да свали конкретната версия на Флаштул, защото обикновено някои от новите правеха проблеми.
Информацията за бекъпа не бе много уместна в случая, защото така или иначе темата е с друга тематика, а и архив направен на една версия на Андроид, не е съвместима с друга негова версия.
От тук нататък, ако имаш актуален и работещ метод за руут, нека се сподели дали е при отключен или заключен буутлоудър, което да бъде от полза на останалите потребители, както и конкретните стъпки за постигане на крайния резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12
Sad 

(2016-01-20, 19:19:56)Monipeev написа:  @EU_BG_akademika, Под "Опитай", предложих на колегата, към който всъщност беше насочен и поста ми, да свали конкретната версия на Флаштул,

Извинявай не съм те разбрал...... Blush Относно бекъпа не си съвсем прав, защото след като минах през хиляда версии с опити за рутт, се върнах към същата последа версия с която си бях, преди експериментите и при свободна гига и нещо памет и ми каза че няма място за 65мг бекъп.... Bu Все едно, това само ме амбицира да продължа да ровя, сега си разкарах всички гадости от телефона и мога да правя каквото искам с него...

Утре ще ви кажа как стана при мен, би трябвало да стане с всяко 2303...
Но аз много се измъчих Angry Angry

Такаааа, сега ще се опитам да ви разкажа как протече рута при мен. С уговорката, че съм работил под уиндоус 10, 64 бита. 
Не виждам пречки да работи на всяка версия от 7 нагоре и все пак.... Метода е с отключване бутлодера. Ще пусна линк, с всички необходими файлове за работа в края на отговора......

1. Проверяваме си телефона дали ни дава достъп до програмиране. Това става, като отидем на /настройки/за телефона/версия на компилацията/ кликваме 7 пъти на нея и трябва да получим отговор, че имаме режим на програмист.
 Ако нямаме трябва префлашване със същата версия, но при префлашването се маркират секцийте  [Wipe:]APPS_LOG,USERDATA и [Misc Ta Exclude:]CUST-RESET,FOTA-RESET)....
След като получим режима за програмиране, маркираме в телефона "поправяне на грешки през usb"
включваме кабела в компа и телефона към него.

2 инсталираме ПДАНЕТ на компа. Програма ни задава въпрос да премахне ли всички стари драйвъри и да сложи своите, отговаряме с "да" и изчакваме инсталирането.
Същата програма се инсталира и на телефона автоматично, но трябва да потвърдим от него че му разрешаваме връзката. Ако не стане връзката сама, изваждаме телефона от кабела и пак го пъхаме, трябва да се свърже сам само с уведомителен прозорец
.
3 Инсталираме флаштулс. Като приключи инсталацията, отиваме в C/flaahtools и за пускаме предварително копираният файл x10flasher  в папката. На отговора искаме ли да заместим, отговаряме с да.
После изключваме опцията за проверка на драйвъри/ натискаме shift и докато го държим, натискаме рестарт/ излизани едно меню/ влизаме в други опции/ опции за стартиране...там ще ни поиска рестарт, след като зареди, натискаме F7 и сме премахнали проверката. Това важи само за стартираната сесия, след изключване/рестартиране пак си проверява.
Отиваме в C/флаштулс и според системата кликваме на иконката флаштуулс следва запитване за дравйвъри,, маркираме всичко, ОК и изчакваме да завърши инсталацията.

4. От папката fastboot_with_Android_USB_file натикаме инстал/бат и инсталираме и тези драйвъри, след това, изключително важно от папката downloadinf_v1.01 копираме файла и го поставяме в  fastboot_with_Android_USB_file , на отговора искаме ли да замести отговаряме с да, и не правим опит да го стартираме, затваряме папката и забравяме за нея.
Рестартираме компа, след рестартирането отваряме от програми флаштулс според версията, изчакваме да се провери и пъхаме кабела в телефона, на екрана на флаштулса телефонът трябва да е  намерен...

тоест да пише: Connected device Sony Xperia M4 Aqua...

Ако не е намерен, нещо сте пропуснали и започвате от начало, като мен Smile

Следва продължение....

5 Отключване на бутлодера..................
Пишем в телефона *#06# и ни излиза IMEI номера, отваряме един текстов документ записваме го вътре и го запаметяваме.
Отиваме на http://developer.sonymobile.com/unlockbo...ot-loader/ скролваме до долу, пишем си имейла, след 2-3 мин го отваряме, там има линк, кликваме, в отворената страница въвеждаме IMEA и кликваме на продължи, на следващата страница ни е кода за отключване. Копираме го и го пускаме в текстовият докумет при IMEA, него IMEA, можем да изтрием от докумета. 
Текстовият документ, само с отключващият код, кръщаваме ulcode , оставяме си го на екрана и продължаваме.....
Отваряме флаштоолс/телефон откачен от кабела кликваме върху най горното ляво бутонче със форма светкавица излиза прозорец с въпрос flashmode или flashbootmode, маркираме флашмод и получаваме покана да включим телефона....
Включването става като, при изключен телефон, задържаме долният край -  на бутона за увеличаване намаляване (От тук натат,ък, където пиша - е долният край а + горният) и пъхаме кабела в телефона.
На екрана ще потече информация на нас ни трябва код от рода на YT9113HR2W с толкова знаци и с този формат. Записваме го в друг документ, не в този който имаме с отклюващият код. Откачаме телефона. Затваряме програмата.
Създаваме една папка и я кръщаваме с кода който току що сме си записали, а в папката пускаме документа с отключващият код...и име ulcode
После копираме цялата папка и пускаме в потребител/flashtools/registeredDevices затваряме всичко.
Пускаме флаштуулс/флашмод/изключен телефон държим - и пъхаме кабела
На екрана се появява въпрос, да отключи ли бутлодера, отговаряме с да, изчакваме да приключи, затваряме програмата, откачаме кабела.
Следва продължение

Можете да продължите, само ако сте се справили до тук........
Имаме откачен изключен телефон и затворен флаштул

6. Отваряме папката adb tool fastboot xperia m4 aqua в нея пускаме recovery.img.
Включваме телефона като зареди, пъхаме кабела, изчакваме връзката с пданет, поставяме файла UPDATE-SuperSU-v2.46 без да го разархивираме във вътрешната памет на телефона, където е сам и можете бързо да го намерите. SD картата, няма да се вижда на следващият етап. Всичко друго се разархивира.
Отваряме флаштоол,  бутон светкавица/ и този път маркираме fastbootmode, телефонът трябва да изгасне и диода да започне да свети в цианид/тъмно синьо, ако сте затворили папката: adb tool fastboot xperia m4 aqua, отваряте я, задържате бутон shift, десен бутон на мишката кликвате в отворената папка, в появилият се прозорец кликвате на отвори команден прозорец тук. 
В появилият се команден прозорец копирате и пускате или пишете командата: fastboot flash recovery recovery.img
Натискате ентър, изчаквате да приключи, откачате кабела.
7. Сега, задържаме бутона за включване и - когато се появи логото на Сони, пускаме и пак натискаме двата бутона, зарежда ни рековърито, бутаме бутончето на дясно, отиваме на инстал, посочваме мястото с UPDATE-SuperSU-v2.46 даваме инстал, изчакваме да приключи, рестартираме телефона....
 Сега би трябвало да имате рутнат телефон.
За написването на този пост, съм използвал материали, от този форум, форум http://forum.xda-developers.com/, форум уиндоус и още доста места....
Мисля, че достатъчно ясно го написах, ако все пак някой има проблем, да пише, ще търсим къде е заровено кучето, следващия път като имам време.
Необходимите файлове са тук: http://dox.bg/files/dw?a=c51935c0e3 до 04.02 2016
Желая ви успех
Цитирай
#13

Колега ще можеш ли някъде другаде да прикачиш файловете, че на линка изписва, че не съществуват Smile.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#14

Дайте актуални линкове и ако мойе видео да видим как стааа.
Цитирай
#15

(2016-02-19, 21:42:48)firarda написа:  Дайте актуални линкове и ако мойе видео да видим как стааа.

Видео не мойе, писал съм как стааа.....

Файловете са тук. Това ми е лично пространство и за сега имам място.....
Цитирай
#16

Колега на линка http://developer.sonymobile.com/unlockbo...ot-loader/ най-долу има опция да си изберем модела телефон, но няма M4 Aqua?!?! Избрах Sony M и на следващата страница попълних полето за e-mail, но все още не са ми пратили! Вече 2-ри ден и си мисля, че няма и да пратят. Днес пак опитах и ми изписа, че чакам съобщение от тях.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#17

Няма значение кой телефон избираш, направи си gmail акаунт и дай него! Също така виж си папка спам, ако ползваш меил-клиент, влез си директно в пощата и виж спама....
Цитирай
#18

Егати и тъпата работа. Правя уж всичко и на края като запиша кода в текстов файл и го кръстя "ulcode" и паката с кода не става. Изписва ми във "Flashtool" следното:
"Your phone bootloader cannot be officially unlocked".

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#19

На твоят телефон не може да му се отключи бутлодера, няма да стане. Пишеш в телефона *#*#7378423#*#* отваря ти сервизно меню, отиваш на конфигурация и там на "Rooting Status" трябва да пише "bootloader unlocked-yes" А при теб пише "no"
Има една такава партида, изтеглил си късата клечка. Съжалявам!
Опитай това, но за мен е само теория, дано стане, желая ти успех Smile
Цитирай
#20

Мнения относно варианти за руут при заключен буутлоудър, нека бъдат в тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81720

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

Правя всичко и ми се получава само където не мога да го накарам тоя телефон да влезне в къстъм рековарито, какво ли не пробвах, между другото имам син екран
[Изображение: 20161230_203856.jpg]img host

Sony Ericsson Xperia Play and GALAXY NOTE 3 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)