Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ИНСТРУМЕНТ] Swift Bootloader Builder
#1

Swift Bootloader Builder
Внимание! Прочетете инструкциите преди да използвате приложението.

Какво прави програмата:
Позволява Ви да редактирате разпределението на флаш паметта на телефона между system и data партишъните, на които се помещават операционната с-ма Android и програмите Ви.

Как работи:
1. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО направете бакъп с рекавъри, ако не искате да изгубите данните си.
2. Рестартирайте телефона в режим fastboot(камера бутон докрай+червена слушалка)
3. Пуснете приложението от архива с администраторски права, както следва:
[Изображение: runasadmine.png]
Ще се появи този прозорец:
[Изображение: sbtbm.png]
4. Сега можете да редактирате размерите на партишъните. Ако искате ефект като при KDZ-то на Mur4ik(което и аз ползвам) оставете system size 150mb и data size 234mb. Разбира се, имате свободата да изберете стойности различни от тези, но първо се убедете, че за РОМ-а който ще инсталирате или бакъпа, който ще върнете ще има достатъчно място на двата партишъна.
5. Със закачен на кабела телефон изберете "Flash new bootloader" - Ще получите съобщение 'Done', след което изберете "Wipe Data" и най-накрая "Reboot device"
6. Oт тук нататък можете да върнете бакъп или да инсталирате нов ром от начало, стига да се обмислили добре разделянето на мястото, така че да бъде достатъчно за РОМ-а и за вашите нужди. Smile

Линк: Изтегли; Мирър(Mediafire)

fenomeno написа:За хората, които ползват Линукс ето варианта, на който попаднах, за да не се налага да рестартирате излишно PC-то. Wink
Swift-Toolbox


Теми в други форуми: [XDA - на английски];

Ако са останали някакви въпроси около инсталацията:
Вижте тази тема. Благодарности на teneke :bow: .

Ако нещо се прецака, не нося отговорност за щетите, които може да сте нанесли върху телефона или данните си.
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо интересно: Ако изберете Save Bootloader, за да не флашвате веднага, излезлият mbn файл можете да флашнете с fastboot с команда:
[box]fastboot flash APPSBL име_на_файла.mbn[/box] Smile
Цитирай
#3

Някой би ли могъл да ъплоудне приложението отново, тъй като линка не работи. Благодаря предварително. :capitulation:

SGS II
Цитирай
#4

stbozhanov написа:Някой би ли могъл да ъплоудне приложението отново, тъй като линка не работи. Благодаря предварително. :capitulation:
Заповядай. Странно, при мен нормалният линк си работи, но ще добавя и този. Smile
Цитирай
#5

nutter написа:
stbozhanov написа:Някой би ли могъл да ъплоудне приложението отново, тъй като линка не работи. Благодаря предварително. :capitulation:
Заповядай. Странно, при мен нормалният линк си работи, но ще добавя и този. Smile

Благодаря! И при мен тръгна сега. Днес цял ден не работеше.

SGS II
Цитирай
#6

Ти няма ли да сменяш подписа? В xda пише, че си тествал Bluetooth-a. Значи си с 2.3.5 Wink
Цитирай
#7

Дали ще стане номера на data2system се чудя.

LG Optimus GT540, LG Optimus 4X HD, Samsung Galaxy Express I8730.
Цитирай
#8

То това е ефектът, общо взето. Не знам при ромовете, които имат d2s вариант точно как е, но тук можеш да регулираш размера на system партишъна между 100 и 250мб, като съответно data се оразмерява между 284 и 134мб. Общо капацитетът за споделяне е 384мб.
Цитирай
#9

nutter написа:То това е ефектът, общо взето. Не знам при ромовете, които имат d2s вариант точно как е, но тук можеш да регулираш размера на system партишъна между 100 и 250мб, като съответно data се оразмерява между 284 и 134мб. Общо капацитетът за споделяне е 384мб.

Много играчка е да се маха data2system а шанса да се омаже с bootloader-a е голям...

LG Optimus GT540, LG Optimus 4X HD, Samsung Galaxy Express I8730.
Цитирай
#10

Всеки си преценява за себе си. Smile Буутлоудър се флашва за част от секундата.. освен да спре токът през това време, не би трябвало да се прецака. Махането на d2s става пак с тази програма със съответните настройки - 250 систем и колкото остане за другото.
Цитирай
#11

150 System, 234 Data - перфектно работи с Utopiata и със CM7
Цитирай
#12

Момци току що опитах да преоразмеря партишъните на един приятел и ми излиза грешка според windowsa 0xc0000135 и след като дам ок затваря програмата неще да се стартира с XP sp3.Някой да е имал същия проблем и евентуално да ме светне?И като администратор пробвах и пак нестава.

LG GT 540 EleganceSwift 5.0,Toshiba AC100-10G
Цитирай
#13

Oт моите тестове установих, че май работи само с Windows 7 този метод
Цитирай
#14

suffer написа:Oт моите тестове установих, че май работи само с Windows 7 този метод
Не е така. Аз съм с ХР. Wink
Провери фреймуорк-а да няма нужда от ъпдейт.
Цитирай
#15

Полезно инфо - фреймуърка не се ли обновява като сложиш SP3?
Цитирай
#16

Не знам коя версия е нужна на програмата.
Цитирай
#17

От фреймурка е,инсталирах някаква версия и сега грешката която ми показва е да намеря подходяща версия за да стартирам приложението иии сега тегля всички възможни налични ъпдейти за компа.После ще пиша дали съм го подкарал и коя версия е нужна.


Edit:Явно изисква последната версия защото след като инсталира фреймуърк 4.0 тръгна,но не съм на 100 процента сигурен защото инассталирах много актуализаций включително версия 1.0 , 2.0 , 3.5 и 4.0.Поне разбрахме че е от фреймуърка.Благодаря на колегата за полезното инфо.

LG GT 540 EleganceSwift 5.0,Toshiba AC100-10G
Цитирай
#18

За хората, които ползват Линукс ето варианта, на който попаднах, за да не се налага да рестартирате излишно PC-то. Wink
Swift-Toolbox
Цитирай
#19

Интересно, ще се види. Smile
Цитирай
#20

Тъй като искам да си инсталирам някои от ICS ромовете (а някои от тях искат по 180мб за system) имам няколко въпроса:
В момента имам инсталиран Go TaskMan и той ми показва 167мб, тия мб кои са - system или data ?
Как мога да разбера в момента какво ми е разпределението ?
С този софтуер ли мога да си направя разпределение на паметта между system и data ?

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#21

най добре виж във вградения таск мениджър или в root explorer какво ти показва. първото 100% показва data disk-a.

http://db.tt/dfENVEtS =234 общо
Цитирай
#22

Изглежда нещо ми липсват нужните драйвъри за фастбуут-а. Рових се из форума, но нещо не успях да се оправя и да ги намеря. Ако може някой да ми ги даде, ще го черпя виртуална бира. Smile

SGS 2 CM 11
Цитирай
#23

suffer написа:най добре виж във вградения таск мениджър или в root explorer какво ти показва. първото 100% показва data disk-a.

http://db.tt/dfENVEtS =234 общо


Благодарско suffer Smile

Погледнах при мен как е. В таск менидър-а е 138 мб. В root explorer-а папка system (отново като събера двете числа) е 245 мб.
Това възможно ли е и дали е ОК ?

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#24

NRashkov написа:Изглежда нещо ми липсват нужните драйвъри за фастбуут-а. Рових се из форума, но нещо не успях да се оправя и да ги намеря. Ако може някой да ми ги даде, ще го черпя виртуална бира. Smile


Според мен с инсталирането на LG PC Suite би трябвало да получиш всички необходими драйвери.

Погледни в тази тема, там са описани доста неща.
https://www.androidbg.com/forum/topic780...lefon.html

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#25

artridis написа:Според мен с инсталирането на LG PC Suite би трябвало да получиш всички необходими драйвери.

Погледни в тази тема, там са описани доста неща.
https://www.androidbg.com/forum/topic780...lefon.html


Без да се обиждаш, но ако исках да ме препратят към друга тема, щях да напиша: "Насочете ме към тема, която да прочета.". Темата съм я чел. Линкът към нужните, според мен, файлове не съществува. Точно за това искам някой, ако ги има готови, на личния си компютър, да ми ги даде.

SGS 2 CM 11
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)