Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти за M4 Aqua

След ъпдейта единственото което забелязах е че нямам отделно пускане на 4г от мобилните данни , сега просто е на едно само мобилни данни


Sent from my E2303 using Tapatalk

Влади , мина ли през поправка на софта и фактори ресет , понеже май само ти имаш проблеми ? Включително формат карта Smile

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Аз пък никога не съм го имал 4Г някъде отделно
Цитирай

@prasli
Първо опитах с фактори, а като прочетох коментара ти направих и софтуер рипер... Никаква промяна?!? Утре го нося...
Цитирай

(2016-11-03, 12:54:02)vladi_3 написа:  Привет, днес си взех отремонтирания и ъпдейтнат М4 от сервиза на Теленор! Там стоя една седмица и сега работи перфектно! Доволен съм! Пише, че е със сменен IMEI адрес!?! Т.е. са сменили дъното, това ли е?
колега сменили са ти контролния модул тоест цялата платка аз бях с М4 и имах доста ядове и от сервиза на Сони ми го замениха с М5 Smile



колеги така и така коментираме за ъпдейти относно М4 искам да попитам понеже аз съм с М5 дали се очават други ъпдейти или ще караме само с 6.0
Цитирай

@marto123
Оставих го пак в Теленор и специално попитах какъв сервиз ползват. Не е на Сони а техен..., колко е техен не знам, сигурно са сключили договор с някакъв.
Цитирай

Sony нямат сервизи. Имат оторизирани сервизи. Теленор е един от тях.
Цитирай

Здравейте, моята М4-ка е отремонтирана! Заключението на сервиза е следното:
"SONY Xperia M4 Aqua Software up-сменена предна камера-тест ок"
Разбирам, че са сменили предната камера, а това със софтуер ЪП - какъв смисъл има? Телефонът бе с последната актуализация.
Цитирай

Вероятно само за запълване на списъка с извършени действия.
Смисъл от "Ъп" на нещо, което вече е последно/ актуално, става само на приказки, освен ако за твоят номер на персонализация си бил с последна компилация, но са си играли да инсталират друга юо-нова евентуално налична такава за друг номер на персонализация или регион.
Колега в друг раздел, потвърди, че само инсталирали друг софтуер, различен по номер от този, с който е бил до момента, преди да бъде занесено устройството в сервиз.
Всичко е възможно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-11-09, 08:20:51)vladi_3 написа:  ...това със софтуер ЪП - какъв смисъл има? Телефонът бе с последната актуализация.

Стандартна сервизна процедура. Независимо за какъв проблем се изпраща телефона в сервиз (софтуерен, хардуерен) всяка една бройка се префлашва с последния софтуер било то и същия, като предния. Това гарантира елиминиране на софтуерни проблеми.
Викаме му "вързване на гащи".
Цитирай

Здравейте, някой може ли да ми даде линк към FTF фирмуер 5.0 на МТЕЛ ?

Proud Owner of Huawei P9 Lite @ SanDisk 16GB Class 10
Цитирай

Здравейте, вече един ден си ползвам М4-ката с последния ъпдейт - 26.3.A.1.33! Много съм впечатлен, телефонът не само не загрява, той изобщо не се затопля!!! А при слаба осветеност камерата извади страхотен детайл в кадъра! Мисля, че повече не може да се желае! :-)
Цитирай

(2016-11-11, 08:34:45)vladi_3 написа:  Здравейте, вече един ден си ползвам М4-ката с последния ъпдейт - 26.3.A.1.33! Много съм впечатлен, телефонът не само не загрява, той изобщо не се затопля!!! А при слаба осветеност камерата извади страхотен детайл в кадъра! Мисля, че повече не може да се желае! :-)
А батерията как е?

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

За батерията ми трябва повечко време за да преценя! Мисля, че скоростта му също е подобрена! Един различен телефон е...

За скоростта съм сигурен! Телефонът лети! Ползвам приложение за редакция на снимки, зарежда снимката моментално, което не беше така! Навигацията HERE също се зарежда много бързо! Мога да си го обясня, че са активирали 8-те ядра след като са отстранили проблема с греенето! Явно телефончето досега е било скопено и 8 ядра са били само на хартия! :-)
Цитирай

Действително има доста голямо подобрение в бързината на телефона, в батерията лично аз не виждам промяна, ако бяха пипнали и паметта, нямаше да имат грешка.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

При мен пък стана осезаемо по-бавен, и то най-вече в основните менюта, със заводски лаунчър и тема Sad
Цитирай

при мен също се подобри производителността (по-бърз е), не загрява ... незнам дали има значение но не го ъпдейтнах по обичайния начин ами с флаштуулс "грабнах" белгийска компилация 26.3.А.1.33...Само проблема с паметта остана...Дайте мнение за някой къстъм ром?

sony xperia m4 aqua [e2303] версия 6.0.1 (руут+къстъм рековъри+отключен BL)
Цитирай

колеги,само аз ли нямам опция за форматиране на картата в "internal storage" - уж трябваше да можем с маршмелоу-пък аз имам само опция за формат като преносимо хранилище ...
Цитирай

Sony не предлагат тази опция в Marshmallow.
Цитирай

Привет колеги! От снощи съм с ъпдейта добре се държи всичко е точно само че тая сутрин като се събудих и гледам пише че няма вкарана сим карта а тя е вътре! Не за първи път ми прави този номер и с лолипопа като бях два пъти ми се е случвало изклювах вадя и вкарвам наново. Днес като направих тази операция без проблеми си вървеше реших че просто му е било време да се бъгне, но преди 10 минути същата история някой има ли предположения защо така се получава. Ъпдейтнах с компаньона ама май ще му трябва флаштул...

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

Смени си картата в оператора. Може да си е тръгнала. Преди време и аз имах същия проблем и се оказа картата.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

(2016-11-23, 13:01:57)xn3k написа:  Смени си картата в оператора. Може да си е тръгнала. Преди време и аз имах същия проблем и се оказа картата.
От една година съм с нея още като си купих телефона я смених но ако продължава така ще ида да сменя! Благодаря

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

Позната каза, че има луфт в слота, вкарала една хартийка да уплътни и всичко е ОК.

(Тя също е сменила картата, не е от това.)
Цитирай

И при мен го имаше този проблем, изкарах картата и с една гумичка хубаво я почистих. От тогава нямам проблеми.


Цитирай

Колеги,  с м4 от Виваком съм  ,  ще има ли ъп до маршмелоу ?
Цитирай

Ще има разбира се! Но ъпдейтите по въздушно-капков път са отместени във времето...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)