Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти за M4 Aqua
#51

Тая актуализация е да се попряват грешки и да се подобрят някои неща. Голямата актуализация ще е Android 6.0 но сигорно ще бъде догодина.
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте, имам телефона от около месец. Днес ми изписа, че е наличен новият ъпдейт, тръгнах да го инсталирам и проблем, нямам достатъчно място на телефона...При положение, че нямам абсолютно нищо на телефона, имам карта памет, всичко възможно съм прехвърлила на картата. Боквално има само фейсбук, месинджър, мозила, нито една игра. Това не е всичко, като свържа телефона с компа ми дава налична памет 0.250 мб, като дам пропъртис ми дава, че съм запълнила само 1.3г, дефакто трябва да имам сободна 2.7 гб, ама нямам...оказа се че имало скрити папки. Трябваше да върна фабричните настройки на телефона, за да се освободи място, за да кача ъпдейта, след ъпдейта ми показва, че имам около 2 гб свободна памет, това е просто някакъв ад! Заради тази памет не мога да си изтегля картите за навигацията, а не искат да се качат на картата с памет.

Другото което ми прави впечатление, че телефона снима ужасно, размазва, може да не е тук мястото, но моля някой да ми пише дали е забелязал същото и ако може да ми каже как е най добре да го настроя, защото дори и от сони не можаха да ми помогнат. Имам сони екпериа S и съм 100 пъти по доволна от камерата.

Sony Xperia™S(LT26i) Black(Stock) 4.0.4
Asus Memo Pad 7 HD ME173X pink 4.2.2
Samsung GALAXY S7 Edge SM-G935F
Samsung Galaxy Note 8 64GB N950
Цитирай
#53

(2015-10-14, 20:01:28)ivelinganev написа:  Трябвало е да изчакаш, след няколко минути и май-много един рестарт на тела приложенията се възобновяват.

Нищо попринцип след ъпдейт е хубаво да се прави factory reset или начални настройки.Оправи се след тях де сега си инсталирам на ново приложенията.Веднага забелязах, че лагът го няма на падащото меню и повечето вътрешно място. Big Grin

Sony Xperia M4 Aqua White
Цитирай
#54

Аз досега никога несъм връщал фабричните настройки.
Цитирай
#55

(2015-10-14, 20:12:27)rucka написа:  Здравейте, имам телефона от около месец. Днес ми изписа, че е наличен новият ъпдейт, тръгнах да го инсталирам и проблем, нямам достатъчно място на телефона...При положение, че нямам абсолютно нищо на телефона, имам карта памет, всичко възможно съм прехвърлила на картата. Боквално има само фейсбук, месинджър, мозила, нито една игра. Това не е всичко, като свържа телефона с компа ми дава налична памет 0.250 мб, като дам пропъртис ми дава, че съм запълнила само 1.3г, дефакто трябва да имам сободна 2.7 гб, ама нямам...оказа се че имало скрити папки. Трябваше да върна фабричните настройки на телефона, за да се освободи място, за да кача ъпдейта, след ъпдейта ми показва, че имам около 2 гб свободна памет, това е просто някакъв ад! Заради тази памет не мога да си изтегля картите за навигацията, а не искат да се качат на картата с памет.

Другото което ми прави впечатление, че телефона снима ужасно, размазва, може да не е тук мястото, но моля някой да ми пише дали е забелязал същото и ако може да ми каже как е най добре да го настроя, защото дори и от сони не можаха да ми помогнат. Имам сони екпериа S и съм 100 пъти по доволна от камерата.

Аз също имам Xperia S от която камера съм по-доволен, а това с размазването на снимките мисля, че е някаква система за премахване на шума която ги прави да изглеждат така. Аз снимам на ръчният режим на камерата и там снимките ми изглеждат по-добре от колкото на автоматичен.

Sony Xperia M4 Aqua (White) Android 6.0
Цитирай
#56

Аз снимам на автоматичен режим и снимките са супер, но при автоматичен режим камерата е 8 мегапиксела, докато на ръчен можеш да я направиш 13 мегапиксела, но да направиш добри снимки на ръчен трябва да имаш добри фотографски умения.
Цитирай
#57

аз използвам google camera, по-бързо фокосира и прави по-добро снимки.

Sony Xperia M4 Aqua White
Цитирай
#58

Използвам за камерата приложението A Better Camera и снимките стават много по- добри.


Цитирай
#59

Ще дръпна и 2 приложения и ще пробвам, но за мен това си е жива излагация от страна на Сони. Никога не съм залагала на друга марка, за сега няма и да го направя, но това беше, защото снимките винаги бяха перфектни, а сега....

Sony Xperia™S(LT26i) Black(Stock) 4.0.4
Asus Memo Pad 7 HD ME173X pink 4.2.2
Samsung GALAXY S7 Edge SM-G935F
Samsung Galaxy Note 8 64GB N950
Цитирай
#60

За колегите, които са МТел-новия ъпдейт до..... 167 е наличен. По-късно тегля и ше видя, как се държи.
Цитирай
#61

Аз имах точно 1,98 гб свободна памет след ъпдейта, за сега не усещам съществени разлики, единствено зягряването намаля.
Цитирай
#62

Някой може ли да внесе малко повече разяснения относно ъпдейта. Смятам да го направя през PC Companion, а след това препоръчвате да се направи връщане на фабричните настройки. Но след такова връщане се трият всичките данни от телефона, нали? Възможно ли е след това, от направен бекъп на по-старата версия на софтуера, да се качат след ъпдейта приложенията, снимките и т.н. на новата версия? Също така връщането към фабричните настройки нулира ли броячите - колко време е работил телефона, рестарти и т.н.? Изобщо как най-безболезнено се прави ъпдейте с връщане на фабричните настройки или това не е наложително?
Цитирай
#63

Пише, че са премахнали някои съобщения, за да освободят памет. Не обърнах внимание кои са.. 0,99GB са ми свободни преди ъпдейта, ще видя после какво ще е положението. На Виваком съм....
Цитирай
#64

Аз след ъпдейта имах около 200 мв повече, не е много но все е нещо
Цитирай
#65

Сега е 1,17GB свободно пространство. Прави ъпдейти на някои приложения и се е понагрял телефонът..
Цитирай
#66

Здравейте колеги !
Инсталирах новия софтуер (както пишеше) и след като тръгна телефона ми, на началния екран няма нищо, под нищо имам предвид нито приложения (заедно с четирите опции "телефон","съобщения" и другите две). Влизам в менюто и приложенията просто ги няма, всичко си е празно. Рестартирах го и същата работа...

ПП. Както седя и се оправи

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#67

@felipe_massa94, Проблема след тази актуализация с липсващите приложения, бе коментиран и по-рано.
Потребителите трябва да имат в предвид, че е необходимо време след ъпдейта и зареждането на операционната система, за да се зареди всичко необходимо, което иначе не е срещано при други модели и актуализации.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1193012

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#68

Снощи и аз ъпдейтнах до 26.1.A.2.167 през PC Companion, без да връщам към фабрични настройки. Освободи ми се около 500 MB място. Заспиването на Wi-Fi при изключен екран обаче си остава...  Sad
П.П.: И при мен в началото се появи само бутона за меню-то с точките, но след малко време всичко си дойде на мястото.
Цитирай
#69

Забелязва се и подобрение в батерията след ъпдейта

[Изображение: 8b9fea095e66e6809cfaf3addb0aeb9c.jpg]
Цитирай
#70

ASimovСнощи и аз ъпдейтнах до 26.1.A.2.167 през PC Companion, без да връщам към фабрични настройки. Освободи ми се около 500 MB място. Заспиването на Wi-Fi при изключен екран обаче си остава...  Sad
П.П.: И при мен в началото се появи само бутона за меню-то с точките, но след малко време всичко си дойде на мястото.

Да нямаш някой battery saver или др приложения за управление на консумацията? Аз така бях пуснал нещо на Леновото си и ми отне два дена да разбера кое точно спира wifi при изкл.екран.
Цитирай
#71

Само през pc companion ли го има ъпдейта?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#72

При мен си изпищя,че има ъпдейт през wifi и от и го направих. На Теленорн съм.
Цитирай
#73

На мен си ми дойде през ОТА преди няколко дена.
Цитирай
#74

Има OTA и за мтел- те.
Цитирай
#75

А преди това получихте ли а.2.147 или направо този?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)