Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти за M4 Aqua
#76

За мтел от .99 дирекно .167
Цитирай
Аксесоари
#77

И за теленор така
Цитирай
#78

(2015-10-17, 08:08:36)dxl написа:  Да нямаш някой battery saver или др приложения за управление на консумацията? Аз така бях пуснал нещо на Леновото си и ми отне два дена да разбера кое точно спира wifi при изкл.екран.
Уж нямам. Имам само приложение дето мери разряда/зареждането на батерията - Ampere, но мисля не е от него. Сега видях, че "Фоновите данни в опашка" е включено, може от него да е. Ще пробвам.
EDIT: Хванах зависимост. При изключен Wi-fi Viber приема съобщения през мобилните данни и обратно - при изключени мобилни данни, Viber приема съобщения през Wi-fi. При включване на двете - съобщенията се приемат веднага след активиране на екрана. Самата безжична мрежа дали прекъсва при изключен екран как да разбера?
Цитирай
#79

Аз имах ееон power manager на Леновото, който бях пуснал уж за статистика на приложенията и по-точно предвиждане на времето за ползване и той така спираше уифи при изключен екран.
Цитирай
#80

преди малко ъпдейтнах до 2.167 но лага си е там

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#81

Добър вечер.
На колежка модела e Е2303 с Андроид 5.0 и компилация 26.1.A.2.147.
Проблема при нея (все още не е стигала до ресет или друга манипулация, освен рестартиране) е следния, в момента когато прави нещо на телефона и й позвънят, в горния край на екрана се показва малък прозорец да го наречем, с номера на този, който я търси. Това е нещо нормално за Лолипоп, докато при изключен дисплей, при позвъняване се заема целия екран с търсещият я по телефона.
Проблема е, че при позвъняване в момента когато се използва телефона и менюто за отговор е с малък размер, няма начин за отговор на обаждането. Нито може да приеме, нито да го отхвърли. В нормалния режим при изключен екран, след позвъняване,  разговорът може да бъде приет или отхвърлен без проблем,  което е с приплъзване на зелената или червената слушалка.
Получава се така,  все едно дисплея не реагира на допир в тази зона. Разбира се в сервизното меню бе тестван тъча и смея да твърдя, че се справя повече от добре.
Отчитам го като софтуерен проблем на тази компилация, но ми се искаше да видя и някое друго потвърждение на потребител със същата версия.
Ако е възможно някой с тази компилация да направи тест, би било показателно и ще насочи към следващи стъпки.
Предварително благодаря на отзовалите се.
П.п. Телефона е чисто нов, днес му е първият ден на използване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#82

Всъщност и на мен ми се е случвало докато съм в някое приложение, да не мога да отговоря веднага от малкото меню. Аз сметнах, че това е просто забавяне от използването на телефона, но мисля, че това ставаше при 26.1.A.2.99. При 26.1.A.2.167 не се сещам да е ставало така  Rolleyes
Цитирай
#83

И при мен се получи така два пъти в началото. Принципно, след рестарт се оправя. Другата опция е, да се плъзне надясно известието за да се затвори. Горе в ляво си остава индикацията за входящото повикване,  и когато се свали падащото меню, вече може да се отговори...
Цитирай
#84

@stinkatа, Днес именно това открих съвсем случайно, точно стъпките както ги описваш.
Факт е, че не е удобно по този начин, но поне разбирам, че не единичен случай.
Потвърждава ми се вероятен бъг в софтуера на съответната компилация.
Ще й предложа да изчака следваща актуализация и да видим как се държи тогава.
Благодаря на отзовалите се с мнения по проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#85

Моят проблем с Viber е решен. Оказа се, че не е от актуализацията на Android, а на Viber - сложих версия 5.0.2 и сега е ток и жица.  Visslar
Цитирай
#86

(2015-11-03, 18:22:17)Monipeev написа:  Потвърждава ми се вероятен бъг в софтуера на съответната компилация.

Вчера пак ми го направи този номер, докато бях отворил "Карти". Отдавна не се беше случвало. Дано променят начина на известяване за входящо обаждане при отключен телефон...
Цитирай
#87

Всъщност не е необходимо да променят начина за отговор, това не е решение, а да отстранят софтуерния проблем, който води до отказ на съответните софтуерни бутони в този момент.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#88

Да, те, ако не отстранят проблема, каквото и да променят, пак ще е зле.  Аз лично, предпочитам известието за входящо повикване да ми се появява на цял екран, със снимка...
Цитирай
#89

ами то си има снимка и на малкия прозорец на входящото повикване при отворен друг екран. при мен досега този бъг с невъзможността за отговор не се е появявал. просто при малкия прозорец за отваряне/ отказ на повикването натискам съответния прозорец, а не приплъзгвам.
Цитирай
#90

Имах предвид, известието да е като при заключен екран. Когато го има проблемът, като че ли, малкото прозорче не се отваря докрай и двата бутона, които натискаш, просто не са активни...
Цитирай
#91

(2015-10-02, 18:59:29)Monipeev написа:  След актуализацията, руута вече няма да бъде наличен.
П.п. Ако устройството е с отключен буутлоудър и с наличен руут, то актуализация по официалния начин с програмата на Сони, Pc Companion,  вече няма да е възможна.
Варианта е флашване на новия фърмуер с програмата Флаштул.

В случай, че актуализирам софтуера с Флаштуул-а,  руут-а ще го имали ли и ако го няма, напълно ли ще се махне, в смисъл дали гаранцията ми ще бъде отново валидна и дали ще се разбере дали телефона е бил руутнат ако го дам на сервиз? (на телефона му няма нищо говоря чисто теоретично)
Цитирай
#92

@Nilak254, Да, напълно ще се премахне руута, но ако не се лъжа, ти не бе ли отключвал буутлоудъра?
В това му положение вероятно, определено би било рисковано да се предаде така.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#93

Ако е бил отключен буутлоадъра, дори и след преинсталиране се изтичства всичко(данни, файлове, руут....), но буутлоадъра остава отключен и *** с гаранцията Big Grin
П.С. Това е може би единственото нещо в телефона, което все ме спира да го разчовъркам софтуерно. Не се знае дали няма да го удавя някой ден Big Grin

Moto Z Play
Цитирай
#94

Ами има ли начин да го заключа и все едно нищо не е станало? Big Grin
Цитирай
#95

Един от вариантите в крайна сметка, е ако си направил архив на ТА партишъна, флашваш официален фърмуер,  след което възстановяваш ТА архива, с което буутлоудъра се заключва както е бил преди отключването.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#96

Колеги, някои знае ли кога се очаква ъпдейта 6.0, януари, февруари ?? ?

Sony Xperia M4 Aqua White
Цитирай
#97

Не, от Sony не са обявили официални срокове за излизане.
Цитирай
#98

Здравейте,
дава ли покупката на M4 Aqua и регистрацията в Google Drive, Dropbox или One Drive безплатни GB за cloud storage, както Samsunga и LG G4?
Цитирай
#99

(2015-12-06, 12:25:58)Evgenis написа:  Здравейте,
дава ли покупката на M4 Aqua и регистрацията в Google Drive, Dropbox или One Drive безплатни GB за cloud storage, както Samsunga и LG G4?

Преди в box.com даваха 50 GB, но не съм сигурен дали още дават.

[b]Sony Xperia М4 Aqua | ALL STOCK | Android 5.0 Lolipop[/b]
Sony Xperia М2 | ALL STOCK | Android 4.4.4 Jelly Bean [b]| Old[/b]
Цитирай

(2015-12-07, 01:12:19)lolibi написа:  Преди в box.com даваха 50 GB, но не съм сигурен дали още дават.

В облака на Mega дават 50Gb безплатно, а и преди като си правих облак в Box получих 50гб, но не знам дали още дават по 50 или вече са 5.

Moto Z Play
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)