Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти за M4 Aqua

ЗДравейте Smile Не съм сигурна дали това е правилната тема, но ще пробвам. Вчера си ъпдейтнах телефона до 6.0. Беше си ок всичко като цяло допреди малко, почна да ми иска някакви разрешения /например за Албум/ и след това ми изписва, че има екранни наслагвания и м препраща до настройки, но оттам явно не мога да се оправя какво точно да пипна... Някой с подобен проблем?
Цитирай
Аксесоари

@lisichok, Виж няколкото мнения на потребители от линка по-долу, дали биха били от полза за разрешаването на проблема и при теб.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316130

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Дали ще има още ъпдейти за телефона?
Цитирай

Хора с последната версия на андроид съм. Даже един от първите бях които си я инсталнаха, но имам проблем с GPS-a. Проблема не дойде от Маршмелоу, а отпреди един ъпдейт на 5-цата, не помня точно кой.
И от там насам какво ли не опитах, но не мога да го подкарам тоя GPS.
Помислих че е от iGo-то и му търках-инсталирах какви ли не версий от форума. Не тръгнаха.
Опитах и с HeRe. Там един път ми тръгна за около 10мин., после загуби сателитите и те така си седи.
Опитах какви ли не тестери за GPS, много рядко откриват връзка и тя е с до два сателита което не достига за да
работи която и да е навигация.
И като казвам рядко откриват имам предвид наистина рядко.
Само колкото да ми напомнят че GPS е работещ като хардуер, но едва ли е така софтуерно.
След 6-цата върнах тела към заводските. Това не помогна.
Никога не съм слагал къстъми и не съм флашвал и т.н. Тела е чист.

Имал ли е някой като моите проблеми и какви са възможните решения?
Предварителни благодарности за бързия отговор! Smile

 Sony Xperia M4 Aqua L2 Black Rules!!!  
Цитирай

@snikotrika, Вероятно възможностите са да се обърнеш към сервиз със същото описание на проблема и също така да им обърнеш специално внимание към детайла, проблем наличен след конкретна актуализация на софтуера, което описа и в поста си.
Би могло да се инсталира стара версия на Андроид с програмата Флаштуул, с която версия е бил телефона преди да се прояви проблема и да се провери евентуално за положителен резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

[Изображение: f1d9ead5a382705b341de8b243ef0859.jpg]
Колеги, ако съм пуснал тази опция за фабрично отключване, мога ли да руутна без отключване на буутлоадър, понеже се зачетох за руут на 6.0.1 и попаднах на доста потребители които са руутнали без отключване на буутлоадър. Благодаря предварително!

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

(2017-03-06, 19:43:48)snikotrika написа:  Хора с последната версия на андроид съм. Даже един от първите бях които си я инсталнаха, но имам проблем с GPS-a. Проблема не дойде от Маршмелоу, а отпреди един ъпдейт на 5-цата, не помня точно кой.
И от там насам какво ли не опитах, но не мога да го подкарам тоя GPS.
Помислих че е от iGo-то и му търках-инсталирах какви ли не версий от форума. Не тръгнаха.
Опитах и с HeRe. Там един път ми тръгна за около 10мин., после загуби сателитите и те така си седи.
Опитах какви ли не тестери за GPS, много рядко откриват връзка и тя е с до два сателита което не достига за да
работи която и да е навигация.
И като казвам рядко откриват имам предвид наистина рядко.
Само колкото да ми напомнят че GPS е работещ като хардуер, но едва ли е така софтуерно.
След 6-цата върнах тела към заводските. Това не помогна.
Никога не съм слагал къстъми и не съм флашвал и т.н. Тела е чист.

Имал ли е някой като моите проблеми и какви са възможните решения?
Предварителни благодарности за бързия отговор! Smile
Ам таковата... Оправих се. Не знам как обаче. След връщане няколко пъти към заводските GPS сработи. И то перфектно! Забелязах и това, че без калъфа си много по-бързо се свързва - буквално за 3-4 сек. Съмненията ми са около това, че преди бях с един друг калъф, по-масивен от сегашния ми и може би затова не е могъл за се върже със сателитите...

И по същество - ще имаме ли nogaut? Някой нещо знае ли?

 Sony Xperia M4 Aqua L2 Black Rules!!!  
Цитирай

@snikotrika, Добре е, че си се ориентирал за причината около проблема, описан от теб преди време.
Относно въпроса ти за актуализацията до Андроид 7, модела не е сред устройствата, които ще я получат:
https://support.sonymobile.com/global-en...721003ab2/

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)