Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дали да флашвам custom ROM на xperia V ?
#1

Привет, съфорумци ! Наскоро си руутнах V-то, та се чудя сега дали да не му сложа едно къстъм РОМ-че, за да върви по-гладко. Спрях се на Cyanogenmod 12 андроид 5.0.1. Да попитам - някой, който го е тествал има ли проблеми с него и има ли някаква опасност телефонът ми да не работи след това и горе-долу колко % е ? Благодаря !  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако следваш точно инструкциите на автора на ROM-а не би трябвало да имаш проблеми,предполагам че във форума на XDA си търсил.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#3

Да, там търсех. За ZL доколкото знам няма 5.1.1. Ти си флашнал къстъм РОМ, та да те питам - как точно ънлокна буутлоадъра, ако ми пратиш клипче от ютуб ще съм ти благодарен. Smile
Цитирай
#4

@UnaccustomeD, Всъщност има 5.1.1 стоков за Xperia ZL. Предполагам колегата е с някои от тези компилации, за които региони вече е налична тази версия, а не къстъм софтуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Значи по-добре си стой с 4.3(ако не си с него го слагай). Руутни го и си качи Xposed framework. При 5.1.1(cm12.1) телефона си върви стабилно, обаче като качиш няколко приложения(facebook,instagram,chrome,tapatalk) и вече неможе да се ползва. Пускам приложението и започва бавенето(което при 4.3 го няма). Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#6

Ясно, благодаря ти. Вече съм го руутнал, но продължава да ми лаги и затова реших да си флашна къстъм ром, но щом казваш, че лаги - няма да го пипам. Само да те питам - какво мога да направя , за да подсиля телефона. Имам предвид да спре лага, тъй като е на 2 години и половина и вече почти не се издържа. Имам предвид да ми препоръчаш някои приложения/методи. Благодаря ти отново !  Smile
Цитирай
#7

То не ти пречи да опиташ, но аз съм качвал много пъти 5.1.1 и винаги се връщам поради тази причина на 4.3. Моят телефон съм го руутнал, изтрил съм ненужните приложения, които идват с телефона, качил съм Xposed framework и съм си сложил по-нова версия на лаунчъра на сони(работи по-добре от старата). Наистина има си лаг тук там, но по-добре неможе все пак не е ново устройството.

edit: Сега се сетих, може да пробваш NeoWave къстъм рома, който е доста оптимизиран и върви добре+това има и Sony интерфейс. Доколкото си спомням лаговете, които ги има при CM12 тук ги няма. Базиран е на 4.4.4 киткат и като му качиш xposed става трепач. Дори аз утре ще го кача за проба Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#8

Monipeev - прав си,ROM-а си е стоков от Сони а компилацията е: 10.7.А.0.222. Флашвал съм го с флаштуул-а.
UnaccustomeD - буутлоудъра съм го отключил по официалния начин от тук: http://developer.sonymobile.com/unlockbo...ot-loader/
Направи си бекъп на ТА партишъна преди да отключиш буутлоудъра!

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#9

(2015-09-27, 13:19:20)krasimiretov написа:   Дори аз утре ще го кача за проба Smile

Колега,пробва ли го?
Цитирай
#10

Да. В момента съм с него. Оправда очакванията ми. Facebook, Instagram и въобще всички приложения работят по-добре от 4.3. Звука е доста по-силен(благодарение на Viper4Android), но пак ще се върна към 4.3, защото ползвам радиото и някои игри вървят по-добре(pvz2). Ако някой иска по-бърз телефон и не цъка много игрици да качва този ром без да се замисля+xposed с gravitybox, защото е един от най-добрите за това устройство.

Също така искам да споделя ако някой е намислил да си слага ром базиран на 4.3(Lovins, Poison) да не го прави. Просто са ужасно бавни и лагват навсякъде, колкото и да ги хвалят стоковия е по-бърз.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#11

Значи съм за този РОМ, но може ли да попитам какъв е шанса телефона ми да не оцелее ? Big Grin
Цитирай
#12

Не и ако следваш всички инструкции. Значи днес качих пак CM12.1 и засега съм доволен. Върви доста стабилно и ще видим след няколко дни.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#13

Флашнах CM12.1 и съм очарован. Лагва единствено, когато телефонът загрее, иначе всичко друго е окей. Smile)
Цитирай
#14

(2015-09-26, 12:27:29)UnaccustomeD написа:  Да, там търсех. За ZL доколкото знам няма 5.1.1. Ти си флашнал къстъм РОМ, та да те питам - как точно ънлокна буутлоадъра, ако ми пратиш клипче от ютуб ще съм ти благодарен. Smile

bootloadera аз си го отключих чрез flashtool.
цъкаш на BLU (bootloader unlock) и следваш инструкцийте...
то те вкарва в сайта на сони пишеш си IMEI на телефона и по него ти дава някакъв ключ който трябва да въведеш в flashtool.
общо взето става бързо
А за къстъм РОМ-а..
пробвал съм ги всичките от xda форума..
някой дори не се флашват..
най-много ми хареса NeoWave 4.4.4 и сега съм с него
пробвах и 5.1.1 cwm ,но не ми допадна стила..иначе се държеше добре.
а опасност при флашването на рома-няма..само трябва да видиш на инструкцийте за инсталация дали пише cianogenmod..
иначе аз го правя така..
1.свалям си всичко,което ще флашвам на sd карта.
2.влизам в recovery (моето е на TWRP)
3.избирам си там нещата за wipe
4.натискам install избирам си всичко което ще се флашва на един път и така..

П;П:забравих да спомена,че след като инсталирах някакъв 5.1.1 ми смени recovery-то и се налагаше отново чрез flashtool да си го flash-на

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)