Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слагане на coustom ROM - няколко въпроса и мнения.
#1

Здравейте, решил съм да сложа coustom ROM на моето Moto G XT1032. В момента съм с 5.0.2.

Въпросите ми са следните:


1. За отключването на bootloader-a да използвам темата на "laud9h"? Понеже пише "Как да root-нем Moto G 4.4.2", няма значение, ако си с 5.0.2. начина е същия указан във въпросната тема нали?

2. От гореспоменатата тема изпълвам инструкциите до 4-та точка. 5-та точка "Root-ване на телефона" не я изпълвам, понеже искам друг РОМ да слагам или греша?

3. Към използващите coustom ROM, кой ми препоръчвате CyanogenMod 12.1 или Paranoid, или някой друг?
Цитирай
Аксесоари
#2

Чета, че "Slim Cat" много го хвалят. Хвърли му един поглед.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#3

Първо трябва си изясня горните питания и тогава...
Цитирай
#4

"A-Rod "
По 1-ви въпрос: "ДА" 
Когато аз си отключих bootloader-а вече бях с 5.0.2
По 2-ри въпрос: 
Не е задължително да си рутнеш тела. 
По 3-ти въпрос : колегите да си кажат мнението (според мен Cyanogenmod е по-добър) синът ми използва Cyanogenmod 10.1 и не се е оплаквал.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#5

(2015-09-28, 05:46:25)niun01 написа:  По 2-ри въпрос: 
Не е задължително да си рутнеш тела. 

Ами то нали точно рутването е слагането на новия РОМ, т.е. дали ще е CyanogenMod, Paranoid или някой друг...?
Няма ли някой колега който е пробвал да каже кой точно РОМ е добър?
Цитирай
#6

Руутването няма нищо общо с флашването на софтуер . Руутването представлява предоставяне на един вид Администраторски права в системата ,била тя стокова или CyanogenMod . А флашването на самата система е съвсем различно нещо .

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)