Анкета: Доволен ли съм след актуализацията - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
75.00%
9
75.00%
Не
25.00%
3
25.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1.1 Lollipop.

Как го инсталира ,през OTA или PC COMPANION ?Ако е първото,на какъв оператор си ?

XPERIA XA
Цитирай
Аксесоари

През PC Companion го инсталирах. А телефона не знам от къде е купуван точно - взех го втора употреба и си беше отключен към всички оператори и днес по обяд ми изпищя че е налична актуализация.

Off: Kаквото и да ми беше казал предният собственик щях да го поставя под въпрос понеже уж телефона не е бил отварян, а то излезе че е бил със сменен тъч, липсващи болтове по платката, бил е мокрен и т.н. Така, че и да ми беше казал за точния произход - пак нямаше да съм сигурен.
Цитирай

Още нищо няма при мен(М2 Aqua).Но много ме вълнува дали е фикснат така прословутият проблем с GPS-a.
Моля някой,ако следи този проблем,да сподели какво е положението,че нямам търпение за оправена антена Smile

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

@chopakov, Във връзка с въпроса за компилация 18.6.A.0.182, по коментари на потребители, проблема с позиционирането след актуализацията на софтуера, трябва да е отстранен.
Вариант към източник:
http://forum.xda-developers.com/xperia-m...e-t3219099

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да споделя, че с предната версия(.175) gps губеше връзката доста често, даже и в ясно време, а с тази (.182) го пробвах сутринта и веднъж даже не си загуби сигнала. Тези дни ще го тествам още няколко пъти. (Ползвам 2 софтуера за навигация - HERE и iGo Primo. И с двата преди си губеше връзката, а тази сутрин тествах само първият, който по-често си губеше връзката всъщност). За звука не знам какви проблеми е имало в предната версия. От него не се оплаквам сега, не се оплаквах и преди. Даже това за gps не го считах за голям проблем защото си мислех, че е от телефона - нещо с антената му. Чак като започнах да чета тук разбрах, че не е така само при мен и проблемите са от софта. А и нямах база за сравнение, понеже като го взех телефона си беше с .175 версия.
Цитирай

Ъпдейта вече го има и през ОТА,камерата май е по-добре,за батерията немога да преценя още.

XPERIA XA
Цитирай

Ооооо камерата е в най-добрата си форма от всички варианти досега. Сега вече се доближава до истинските 8 МП

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Колкото и да се опъвах, накрая и аз пуснах ъпдейта през PC. Всичко мина добре, като преди Ъ-па имах 2,2 Гб свободни, а след него останаха1,5 Гб. Камерата е по-добре, звука му е някак си променен, по-скоро имам чувството че е леко заглъхнал, т.е. няма острота - това е защото ползвам стандартния рингтон на Sony, а знаете какъв е пронизителен! Батерията от понеделник досега е на 78% ; GPS-а не съм го пробвал още. Не могат да се добавят мелодии към контактите от SD-картата.

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай

Здравейте, за да не отварям нова тема реших да попитам тук.
Някой знае ли дали на оригиналната клавиатура на Сонито има опция за писане винаги с малка буква, примерно в Messenger, търсих, търсих, никъде не намирам, а ме дразни това с главната буква?

П.П. С лолипоп-а съм..
Цитирай

Настройки-> въвеждане и клавиатура->клавиатура XPERIA->Предложения за думи
Маркираш там където пише, че не искаш предложения и поправки

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Маркирал съм го отдавна, но пак си е с главни..
Цитирай

Колеги без роот си с новата версия на камерата Експерия М2


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте!
Балдъзата ми подари Sony Xperia M2 (Lollipop 5.5.1), който е на няколко месеца, с "найлончетата" по него още,  ... има проблем - преди 20-ина дни го е давала в сервиз (още е в гаранция), имало е проблем с Power бутона - оправили са го, всичко си е ОК, но в момента, в който се сложи СИМ карта, не зависимо на кой оператор и няма обхват, или е една-две чертички, появи се пълен, след малко пак се загуби, при опит за разговор от телефона се чува какво ви говорят отсреща, но отсреща чуват първите ви думи само и заглъхва или прекъсва разговора ... този проблем не е съществувал преди да даде телефона си на сервиз, и понеже знае колко ще я размотават ако пак го даде, е решила да не се занимава и си е купила друг телефон ...
Дали ако се флашне със стоковия ром проблемът би могъл да се изчисти или може би е по-сложен? Лошото е, че до момента съм флашвал само веднъж през живота си, и то моя Samsung и не смея да се пробвам на Sony на този етап ... 150лв дали бих могъл да му взема с тоя проблем?

Samsung Galaxy Note II N7100
Android 4.2.2 Samsung Galaxy J5 (2016) Android 6.0.1
Цитирай

Колега това е хардуерен проблем. Флаша е лесен има си тема за него
Цитирай

(2016-01-28, 13:52:53)gogolisec написа:  ...Камерата е по-добре, .... 
Да, ама не е по-добре. Отново си влезе в тоя гадния режим, дето снима все едно през мрежа за комари! Бледи снимки, липса на контраст, а за вечерно-нощни да не говорим! Уж всичко беше добре, какво му стана, че пак се прецака камерата?
Някой друг с подобен проблем, или съответно решение му?

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай

Аз нямам такъв. Снима точно като за 8 мп

Sent from my D2303 using Tapatalk

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

НЕ съм доволна от 5.1.1

как да спра извстията за актуализация на приложенията?
Цитирай

Не си уточнила за известията на кои приложения става въпрос.
За тези от Плей Стор ли става дума?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-07-07, 16:26:49)Monipeev написа:  Не си уточнила за известията на кои приложения става въпрос.
За тези от Плей Стор ли става дума?
Да. Приложенията от Google Play, че дори и за нова актуализация на версията android (отново ме пита, вероятно за 6.0 ако са пуснали)
Искам да изключа всички ъпдейти, но преди това да се върна към стара android версия, а по темата вече писах другаде.
Цитирай
Big Grin 

С известията за актуализация на приложенита се справих  Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)