Анкета: Доволен ли съм след актуализацията - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
75.00%
9
75.00%
Не
25.00%
3
25.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1.1 Lollipop.
#76

Здравейте, колеги! От онзи ден съм с "близалката" от Мтел, но никак не съм доволен от поведението на батерията. Пада за 24 часа, и причината в това е, че нещо държи телефона постоянно буден. След инсталацията на ъпдейта му направих резет и инсталирах същите приложения, които ползвах преди това.
Някой да има идея как да установя приложението, което ми буди телефона без да правя ROOT?

Sony Experia M2 Aqua -> Huawei P8
Цитирай
Аксесоари
#77

Пробвай Setings -> Power Management -> Battery usage
Там пише кое приложение колко харчи.
Цитирай
#78

(2015-10-24, 07:54:50)slavundo написа:  Здравейте, колеги! От онзи ден съм с "близалката" от Мтел, но никак не съм доволен от поведението на батерията. Пада за 24 часа, и причината в това е, че нещо държи телефона постоянно буден. След инсталацията на ъпдейта му направих резет и инсталирах същите приложения, които ползвах преди това.
Някой да има идея как да установя приложението, което ми буди телефона без да правя ROOT?
И при мен пада бързо. Преди при същата употреба държеше 3 дни, сега държи 2.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#79

За батерията не бих се оплакал,дори има малко подобрение както бях написал в един от другите ми постове, но това вероятно се дължи на факта че направих пълен ресет на тела при ъпдейта фактори плюс ресет от бутона при сим...
А относно камерата -ужасна е след ъпдейта особено при слаба светлина тя че и преди беше зле беше, но сега е непоносима

Sony™ Xperia M5
Цитирай
#80

Е то и аз направих ресет по тези начини, но.....

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#81

Здравейте, на всички. След ъпдейта до 5.1.1 имам голям проблем с GPS. Няколко приложения инсталирах и всичките правят един и същи проблем. Намират спътниците, работи няколко секунди и се започва отново сканиране, като през това време приложението не работи. Говоря за приложения, които измерват скорост и навигация. До версия 4.4.4 такъв проблем не съм имал. Ако някой може, моля да помогне.
Цитирай
#82

Направи ли ресет след ъпдейта с 5.1.1,ако си направил може да свалиш от маркета gps fix,инсталираш,излизаш навън да те позиционира,рестарт.При мен така се оправи.При igo primo само имаше проблем,при garmin-2.37 всичко беше наред.

Sony Xperia Z2,Sony Xperia M2,Samsung Galaxy Tab 3 10.1, Lenovo s60

Цитирай
#83

Направих ресет, пробвах и с gps fix. Никакъв ефект. igo primo, igo may way, speedometer - lysse и др. не работят. garmin не съм пробвал. На съпорта на сайта на Sony има докладван същия проблем, но отговор няма. Направих рекламация на телефона и като ми го върнат ще споделя резултата. Благодаря за съвета.
Цитирай
#84

Тези вивакомци почват да ме нервят. Колко време се бавят за сега, а колко ли ще се бавят за напред ??? ...

Sony Xperia XZ Premium
Цитирай
#85

Ем ще си чакаме..... Може да са се хванали сами да оправят бъговете в Lollipop-a Big Grin
Цитирай
#86

@Klimentov,5.1.1 флашнат ли е,или ОТА

Sony Xperia Z2,Sony Xperia M2,Samsung Galaxy Tab 3 10.1, Lenovo s60

Цитирай
#87

Здравейте! След 3 резета проблема с батерията се подобри. Като цяло съм доволен. Само тази камера...но както и да  е. Иначе работи по-добре. Имам повече свободен рам и процесора работи по-бързо. Явно са го клокнали в сравнение с по-старите версии. Това от мен, очаквам ъпдейти с фикс за камерата.

Sony Experia M2 Aqua -> Huawei P8
Цитирай
#88

(2015-10-27, 11:16:02)Klimentov написа:  Здравейте, на всички. След ъпдейта до 5.1.1 имам голям проблем с GPS. Няколко приложения инсталирах и всичките правят един и същи проблем. Намират спътниците, работи няколко секунди и се започва отново сканиране, като през това време приложението не работи. Говоря за приложения, които измерват скорост и навигация. До версия 4.4.4 такъв проблем не съм имал. Ако някой може, моля да помогне.

И при мен случая е аналогичен.Всички приложения които ползват GPS не могат работят поради същата причина която изтъква колегата.Решението при мен беше връщане на android 4.4.4.По друг начин не успях да реша проблема.
Цитирай
#89

Връщам се и аз. Това е непоносимо. Батерията ми заминава за два дни при експеримент само с 4 проведени разговора от по 3 мин., gps- а не работи. Като го пооправят ще го сложа пак.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#90

Върнах се и аз!Отключих си буутлоадера и даунгрейднах до КитКат.Имам нужда от навигация а със Лолипоп-а е невъзможно.WiFi изпитва проблеми при свързване след събуждане на телефона.За в бъдеще ще следя съпорт-форума и когато пуснат фикс за проблемите които всички изпитват всички ще ъпгрейдна до Лолипоп.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#91

Как сте инсталирали 5.1.1? С флаштул или ОТА ,с новата версия на флаштул се сваля ftf файла чрез xperifirm и според мен не разопакова правилно самия файл.Аз флашнах моя с по стара версия на флаштул 0.9.18.5 Теленорскя ,хард ресет и всичко е ок.[/IMG][Изображение: 85cd30ce83346f18881acf8274575f8b.jpg][Изображение: a9d6db9db43e022c0d57bafe0966c97d.jpg][Изображение: 62de701097aa3b06707a0976e87f82be.jpg][Изображение: 126e593e68ed8bdec71e2b91d2f89b28.jpg][Изображение: 20f7a6a32a9156d2bd4beec3de4fbbb8.jpg]

Sony Xperia Z2,Sony Xperia M2,Samsung Galaxy Tab 3 10.1, Lenovo s60

Цитирай
#92

Колега, това за версиите на флаштуул сме го коментирали вече.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#93

@radoslav_n
Ok,Колега,не всеки чете назад и никой не кара другите да правят нещо насила в този форум.Това е лично моя констатация и тя може да помогне на някой,на друг не.

Sony Xperia Z2,Sony Xperia M2,Samsung Galaxy Tab 3 10.1, Lenovo s60

Цитирай
#94

Колега как отключу буутлоудъра. Аз го бях отключвал. Но след повторното заключване вече нестава да се отключи отново. А искам да руутна телефона.
Цитирай
#95

(2015-11-01, 13:13:57)cekyrata92 написа:  Колега как отключу буутлоудъра. Аз го бях отключвал. Но след повторното заключване вече нестава да се отключи отново. А искам да руутна телефона.

За пръв път го правя и сигурно съм следвал възможно най-трудния начин.Сума ти глупости инсталирах като изискуеми към процедурата,която всъщност е 2-3 минутки.Но стана.Посочен като официален от Сони...
http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/
На имейла който подаваш,ти пращат линк за цялата прцедура.Отваряш линка,вписваш ИМЕЙ номера на апарата и следваш стъпките.
Android SDK;JAVA JDK...драйвъри...абе...филм си е-нямах нищо инсталирно от тези шитни на компа и чакането и инсталването ме изнерви доста.Метода ми се стори безкрайно сложен,но после,с 2 команди през cmd на компа отключваш буутлоадера.За една вечер отключих и двете М2-ки у дома,моя(Аква) и на жената.
         
Линк
Видеоурок
Сега вече съм подготвен(лаптопа тоест).Процедурата я правя за минутка Smile
Информацията е полезна и нека някой от модераторите направи урок в отделна тема.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#96

Днес и аз актуализирах,на първо време тела се държи нормално,не забелязвам никакви нередности освен камерата.За инфо:Виваком
Цитирай
#97

Колега,тествай GPS-a.големи проблеми създаваше при мен(както и на масата хора,писали във съпорт-форума на Сони).Проблем ми беше и свързването с безжична мрежа след събуждане на телефона.Трябваше да вляза ръчно в менюто на WiFi модула,за да започне да се свързва с рутера.Батерията...ами все едно има дупка в резервоара...
Това са проблемите при мен,които ме накараха да даунгрейдна-GPS;WiFi и батерия.Другите неща си бяха наред.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#98

Точно това направих в началото,тествах GPS-а и нямаше проблеми.Докато ръчках телефона ми направи впечатление,че батерията не пада бързо.С безжичната мрежа също съм нямал проблеми,за цяла нощ с включен WiFi батерията не падна и с процент.Както казах за сега съм доволен с изключение на камерата,която и на светло продължава да разочарова,но може би след бъдеща актуализация нещата да се оправят.
Цитирай
#99

Късметлия!С кои приложения си тествал GPS-a?
Kак ъпдейтна?През компютъра с РС Companion или ОТА?
Защото когато аз ъпдейтвах,можеше само с РС,ОТА не беше възможно...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Пробвах със Strava днес със колелото,а вчера изпробвах с една навигация.Ъпдейтнах през компа с PC Companion.Сега вече няма значение,важното е че си го оправил Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)