Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем в андроид inew v7A
#1

Здравейте,преди два месеца си купих телефон inew v7A, Китайско производство но на мен ми хареса..,работеше безупречно,докато един ден ми изписа някаква грешка и по никакъв начин не можех да го използвам,занесох го в сервиз,където го преинсталираха.. и всичко изглеждаше наред,но се оказа че след преинсталацията нямам връзка с оператора..,тоест,вижда се сим картата,но няма покритие в къщи,(а преди това си имаше идеално покритие) човека от сервиза ми казва че е от сим картата и да сменя оператора,смених оператора,но проблема си остана,по някога като изляза в квартала,се появява някакъв сигнал,но това не ме устройва,защото като съм в къщи никой не може да ми се обади..,та мисълта ми е,имал ли е някой такъв проблем и ако да,как го е решил. Благодаря предварително..
Цитирай
Аксесоари
#2

Много си доволен ама виж сега че вече не работи. Китайска работа...
Върви в сервиза пак. Питай ги дали само са го ресетнали или са го пре-флашнали!
Съмнява ме, че в сервиза са объркали нящо със Софта...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

Да,наистина си работеше добре телефончето,тук във тоя форум,намерих решение на проблема с вируса,но вече беше късно,защото го бях занесъл в сервиза и вече го бяха .. скопосали..,"тия майстори" в сервиза според мен само техниката им е добра,не са направили дори и резервно копие,за да го възстановят при нужда,така че те не могат повече да ми помогнат с нищо..,само за уточнение..,аз съм в Испания,затова търся помощ в български форум.
Цитирай
#4

Ако е гаранционен, обратно в сервиза. Ако не, ще е добре да се префлашне. Погледнете ТАЗИ инструкция. А от ТУК можете да си изтеглите последната версия КитКат за вашия телефон. Успех! 

ПС: Ето мнение за КитКат:
Цитат:Приобрел INew V7A. Прошивка INEW_V7A_4.4_v1.0.5. Однако под батареей написано Inew V7. 
Гоняю телефон уже 2 недели, нареканий нет, wi-fi стабильно работает, мобильный инет тоже. 3G у нас правда так себе, но в аналогичных условиях Lenovo не видел 3G, а этот ловил сеть. Камера обыкновенная, цветопередача так себе, но в целом что-то изредка сфоткать сойдет.
Батарейки на день хватает. В играх тяжелых при долгой игре начинает греться в районе камеры, это немного напрягает. А так в целом впечатления только позитивные. Работает шустро.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#5

Да не са му свили антената в сервиза...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

Не,не са му свили антената..,отворих го и я видях че е там но явно нещо не са направили както трябва. Значи са ми сложили последна версия INEW_V7A_4.4_v1.1.0 ,както и да е,ще опирам както ме посъветва момчето в по предния пост.Ходих до сервиза няколко пъти,но те вдигат ръце и казват че нищо повече не могат да направят,затова и потърсих помощ тук в български форум.
Цитирай
#7

Може mobile да не се е флашнал. Префлашни го както колегата е описал.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#8

Точно това се опитвам да направя,но нещо не се получава,а и във форума който ми даде.. руския,и там имат същия проблем. Не може да се свърже телефона с компютъра,не може да се инсталира драйвера за връзка с компютъра. А за РОМА който трябва да изтегля е от китайски сайт и там ми искат китайски телефон,на който да ми изпратят код за потвърждение за регистрация.. абе каръшка работа.Днес ще го мъча пак,ще почета и по други форуми и дано успея.
Цитирай
#9

Чакай де я виж да не е изгубил IMEI - най вероятно . Провери с това https://play.google.com/store/apps/detai...rter&hl=bg   На кутията на телефона или под батерията са ти IMEI. Сложи ги така https://www.youtube.com/watch?v=B40C2hoxn8U

Xiaomi MI NOTE 3
Цитирай
#10

Има си имейл, съмнява ме да не би да е от новата версия.., но не мога да намеря от къде да си дръпна старата версия която е била преди,а именно inew_v7A_4.4_v1.0.5
Цитирай
#11

http://www.needrom.com/download/inew-v7a/

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#12

Благодаря ти,изтеглих РОМа сега остава да видя как да свържа телефона с компютъра че това е вече проблем. Почетох във много форуми но не се получава това което показват и във клиповете..,просто.. компютъра не може да намери драйвер за да се свърже с телефона. Но не се отказвам и продължавам до като разреша проблема.
Цитирай
#13

С каква операционна система е компютъра? Драйвъра е стандартния за МТК и можете да го изтеглите от ТУК. Първо инсталирате драйвъра от архива "driver for service-2012-11-27.rar". След като приключи инсталацията, инсталирайте драйвъра от архива "usb_vcom_auto_installer_v1.1236.00.rar". За целта стартирайте Install.bat и изчакайте докато процеса завърши. Би трябвало да ви зададе въпроси дали да инсталира неподписани драйвъри, съгласете се. След това с помощта на SP Flash Tool се флашва рома. Телефона трябва да е изключен и с премахната батерия(има изключения, като моя, който се флашва с поставена батерия). Стартирате Флаштуул като администратор, зареждате scatter файла, проверявате всички отметки дали са поставени и натискате Firmware/Update. Чак тогава включвате кабела на телефона към USB порта. Добре е да ползвате някой от портовете, които не сте ги употребявали много  често, примерно някой заден порт. Накрая изчаквате да се появи зеления кръг, изключвате кабела, слагате батерията и стартирате телефона. Първоначално може да отнеме минута-две докато се пусне. Това е. Успех!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#14

Благодаря много за обстойното обяснение. Значи направих всичко както сте описали,първо инсталирах драйвера от "driver for service-2012-11-27.rar" после инсталирах другия драйвер "usb_vcom_auto_installer_v1.1236.00.rar" и ми излезна черния прозорец,не ме пита дали да инсталира непроверен драйвер,но не можах да разбера.. дали завърши инсталацията правилно. В края ми изписа Press any key to continue..  Не зная дали така е правилно. Но в крайна сметка успях да сменя ROMа като върнах старата версия inew_v7A_4.4_v1.0.5 ,но проблема с оператора не се оправи а много се надявах,като върна старата версия,всичко да се оправи. Значи вижда ми сим картара, но няма покритие в къщи,а преди си имаше пълно покритие в къщи.
Цитирай
#15

Наберете в дайлъра(там където се набират телефонните номера) следната комбинация: *#*#3646633#*#*
Така би трябвало да Ви пусне в инженерното меню. Ако Ви пусне вътре, отидете на Telephony --> Band mode
Там проверете какви честоти има отметнати за СИМ картите. Необходими са Ви следните честоти: GSM Mode: 900 и 1800; UMTS Mode: 2000 и 900
Ако ги няма, опитайте да ги отметнете, след това натиснете SET и накрая ОК. Останалите честоти не са Ви необходими и можете да им махнете отметките. Дано да стане така, че в противен случай ще се наложи да търсим драйвър за радио модема. Пишете какво е станало.

ПП: Когато наберете в дайлъра *#06# показва ли ви се IMEI номера?

ПП2: ТУК има качен нов ром от 27.08.2015

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#16

Здравей,значи в по-предните постове едно момче ми даде един линк,от където да си изтегля от магазина една програмка с която се влиза директно в това меню. Програмката се казва "MTK Engineering Mode"  има я в гоогле плей. Влезнах в менюто с честотите и точно на 900 нямам отметка,но най лошото е,че не ми дава да поставя отметка,предполагам че ако има отметка,проблема ще се реши.. А за имейла.. да има го дори два имейла има,защото телефона е със две сим карти..
 
ПП: За новите драйвери,не мога да ги изтегля,иска ми регистрация и телефон но в Китай,на който да ми изпратят код и да го впиша..,но аз бях с по нов РОМ но именно тогава ми изчезна поктитието след преинсталацията с по новия РОМ.
Цитирай
#17

Телефона не поддържа 900MHz 3G, но това не би трябвало да е проблем за в града. В градовете и в по-големите населени места се ползва втората честота от 2100 MHz. А в GSM Mode какви са честотите?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#18

Ами от горе надоло EGSM900,DCS1800,PCS1900,GSM850,следва разделителна линия и : UMTS Mode и WCDMA-IMT-2000,WCDMA-PCS-1900  и по на доло има още две отметки на :WCDMA-CLR-850,WCDMA-800 и това е което има отметки..,а по на доло има WCDMA-IMT-E-2600 WCDMA-GSM-900 и още има на доло на които няма отметки но и не може да се постави..,не зная.. ако сменя с по-нов РОМ дали няма да ми даде да сложа отметка..???
Цитирай
#19

За GSM са ти нужни EGSM900 и DCS1800, а за 3G са WCDMA-IMT-2000 и WCDMA-GSM-900. На тези четирите, ако има отметки, не би трябвало да имаш проблеми нито с разговорите, нито с мобилния интернет. Колко черти е обхвата  на телефона и провеждат ли се нормално разговори? Интересува ме дали само с 3G-то е проблема или също и с разговорите. Ако е само с мобилния интернет, може да има нужда да се въведат ръчно настройките на APN-а за съответния оператор.

Така трябва да бъде:

[Изображение: 5cca01a95608.jpg]



Ако долната WCDMA-GSM-900 не може да се отметне, ще имате интернет, но само в градовете.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#20

Ами в къщи нямам никакво покритие..,като излезна из квартала,се появяват една две чертички и може да говоря и да ме търсят. А за това.. нямам само WCDMA-GSM-900 ,тоест го има,но няма отметка и не мога да му сложа,а другите ги има..,за мобилен интернет използвам домашния от рутера и се лови супер. Явно само на 850 работи което е много слаб сигнал и в къщи не се лови..

Значи по снимката,точно на последното нямам отметка а именно на 900 Мх.
Цитирай
#21

Ами колега опитай да зададеш от настройки телефона да бъде само в 2G режим на мрежата. Там би трябвало да имаш добър обхват

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#22

Не става..,китайците са заключили всичко,просто не са активни менютата,намерих в един форум обесняват как се отключват менютата но не съм сигурен дали ще се справя.,но ще пусна линка тук,може на някой да му свърши работа,само че е на Испански. Тук.
Цитирай
#23

Хммм много странно. На мен ми заприличва на хардуерен проблем, все повече и повече. Линка, който си дал е за Куалком процесори, а твоя е за Медиатек.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#24

И на мен ми се види, че не е проблема в софтуера.
В друг сервиз ходи ли?
Цитирай
#25

Не е хардуерен проблема,просто линка е за да се види че нарочно се заключват честотите в различните райони..,разрешено е само за Европа например..,а другите честоти са заключени,и се казва как да се отключат. Затова го качих,ако на някой му свърши работа,а при мен проблема е че WCDMA-GSM-900 е заключена и не мога да поставя отметка. Като го купих телефона си работеше нормално,но след преинсталация или смяна на РОМа се получи това..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)