Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем в андроид inew v7A
#26

Да не е на 4G настроен? Или в сервиза да са ти сложили китайска версия платка... след сервиза IMEI същия ли е?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

Не е бе..,не се бях занимавал с GSM и но покрай тоя случай понаучих доста а и има друг андроид,който е също андроид,и в радио менюто ги сравних по всичко и единственната разлика беше в честотата 900 мх. където при моя телефон не е активна..,което ме навежда на мисълта,че това е проблема,ако мога по някакъв начин да отключа тая честота и да сложа отметка, смятам че ще си разреша проблема..
Цитирай
#28

Честотите не са заключени, а самия радио модул не ги поддържа физически. Има вариант, в който се сменя т.н. модем, това е драйвър за радио модула, но не успях да го намеря, а и руснаците не са го публикували, което означава, че най-вероятно няма такъв. WCDMA-GSM-900 ти е само и единствено за интернета и то извън града. В градовете се излъчва на WCDMA-IMT-2000. Това обаче, не оправдава липсата на сигнал за гласовите повиквания. Там не трябва да има проблем, защото китайския стандарт е същия като нашия. За това започвам да си мисля, дали не е нещо хардуерно. Добре е да се отвори и да се види дали антената контактува добре с платката и ако трябва да се почисти. Освен това, може да се свържеш с човека, който ти го в продал и да го попиташ дали може да ти изпрати рома, с който си го купил.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#29

Телефона го поръчах от Китай,писах им и те ми отговориха да им го пратя и ще преценят дали може да се оправи,или да ми изпратят нов,но след като е преинсталиран,мисля че няма да мога да го върна..,а и няма гаранция дали ще ми изпратят друг..,а за антената,го отворих,и всичко си е наред..,не зная..,дали може да му сложа друг РОМ за друга марка телефон?
Цитирай
#30

Не можеш да сложиш ром за друг телефон, освен ако не са един и същи модел с различни имена. В такъв случай пак има риск

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#31

Явно трябва да мисля за нов телефон,но ми се искаше да опитам да оправя тоя.
Цитирай
#32

(2015-10-04, 01:04:42)mitkoiv написа:  Телефона го поръчах от Китай,писах им и те ми отговориха да им го пратя и ще преценят дали може да се оправи,или да ми изпратят нов,но след като е преинсталиран,мисля че няма да мога да го върна..,а и няма гаранция дали ще ми изпратят друг..,а за антената,го отворих,и всичко си е наред..,не зная..,дали може да му сложа друг РОМ за друга марка телефон?

Не можеш да му сложиш телефон с друг ром, ще го убиеш тотално. Прати им го с "Български пощи" като "малък пакет"(до 2 кг). Преди това увий добре кутията с бъбъл фолио. Вземи и тракинг номер. Няма да ти излезе повече от 12-13 лв. Миналата седмица пращах до Щатите и ми взеха 12 лв. На сайта има можеш да си калкулираш цената. Най-много да ти го оправят, не губиш кой знае колко. Лично аз, така бих постъпил.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#33

Аз съм в Испания,само да попитам..,има нова версия V8 на iNEW,дали мога да сложа нея..? ако не..,трябва да го изпратя до Китай и да приключа с тоя телефон.Не съм мислил че толкова ще излезне сложно да се отвори 900мх честотата,явно е от нея,защото имам друг телефон,пак китайски,и той си има отметка на 900мх. честотата,като махна отметката,нямам обхват също като на стария,но понеже е активна честотата и сам си се обновява и не след дълго се появява покритието,и като отворя радиото,отметката си е там..
Цитирай
#34

Цитат:Не съм мислил че толкова ще излезне сложно да се отвори 900мх честотата
А аз не знам по какъв начин трябва да ти обясня, за да ме разбереш, че когато радио модула не поддържа дадена честота ФИЗИЧЕСКИ, няма как да я "отвориш", освен ако не седнеш да научиш малко електроника и електротехника и да смениш няколко елемента от радио модула на платката на телефона! Все едно да превърнеш оловото в злато, толкова нелепо звучи. Освен това, 500 пъти ти обяснявах, че тези 900MHZ не играят никаква роля за обхвата! Виж си спецификациите на телефона ТУК
Цитат:Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz <---- тук има ли някъде 900?
Телефона ти няма и никога не е поддържал тази честота! Разбери, че са му разказали играта в сервиза! И не можеш да инсталираш ром от друг телефон! И няма значение къде се намираш на земното кълбо, защото телефона поддържа всички налични честоти за гласови повиквания - Band 2G, познати на човечеството и използвани по света. А другия китайски телефон просто не може да запамети настройките в инженерното меню. Не е единствения случай! А за пощите, Корреосите ще ти вземат 10-11 евра.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#35

Кой ще му признае гаранция при това, че телефона е отварян дори от него? Ти на китаеца обясни ли му, че си отварял телефона?
Цитирай
#36

Честно казано забрави да взимаш ,, световно" неизвестни китайски марки телефони... Има вече добри и наложили се китайски марки... И наистина спри да сравняваш различни телефони и да търсиш невъзможни технически решения... Едно и също ти говорят, но ти пак държиш на своето за отключване на честоти, ромове от други телефони и т. н. Smile Smile Smile
Цитирай
#37

Добре,нека модератора да затвори темата,благодаря все пак за помощта която ми оказахте..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)