Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Причина за гаранция
#1

Здравейте на всички собственици на хубавото телефонче. Чета темите от време на време, защото жената е с такъв телефон и трябва да съм в крак и с него. Понеже четох доста и това което ме интересува, ще попитам конкретно.
1. При премахване на фабричния протектор отпада ли ти гаранцията?
2. Възможно ли е да е счукан екрана/тъча/дисплея под фабричния протектор?
3. При "сцепен" фабричен протектор възможно ли е да претендирам да ми го сменят (протектора)?
Благодаря ви за отговорите предварително.

Някой може ли да ми каже, как да върна телефона така че да го приемат за гаранция евентуално. В Sony PC Companion ми дава че ми е модифициран софта и не може да ъпдейтна ?
Цитирай
Аксесоари
#2

1.Не
2.Зависи
3.Един протектор е 10 лв.
Цитирай
#3

@mitkoandroid, Предполагам,  че ако е пукнат тъч-а, това би трябвало да се вижда и през фабричния протектор.
Какво искаш да кажеш със "сцепен фабричен протектор"?
Протектора е изключително здраво и гъвкаво пластмасово фолио, което няма как да се пукне, ако това си имал в предвид, а само се появяват тънки драскотини по него с течение на времето.
Този протектор от своя страна,  няма как да се поеме гаранционно за подмяна.
Относно въпросът ти за претенции свързани с гаранцията, то ако има уважителна причина, няма защо да отказват.
Иначе, за да приведеш телефона във вид за гаранционен сервиз, ако има уважителната причина, първо разбери дали ти е отключен буутлоудъра,  защото Pc Companion обикновено за това известява за модифициран софтуер, което иначе трябва да знаеш ако процедурата по отключване е направена от теб. Освен това, ако е запазена информацията от ТА партишъна, то флашваш стоков фърмуер с помощта на Флаштул и след това възстановяваш ТА архива, което ще заключи и буутлоудъра на устройството.
Ако нямаш такъв архив, флашваш стоков фърмуер и след това заключваш буутлоудъра с Флаштул.
Линк с информация за стъпките по заключване с Флаштул / последния абзац/:
http://xperiafirmware.com/8-firmware/46-...pact-d5503

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)