Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Впечатления за живота на батерията
#51

Ето и моите скромни наблюдения от вчера качения ром Global Stabile V7.2.3.0


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Xiaomi RedMI Note 2 Prime
Цитирай
Аксесоари
#52

Ползвам го и аз 7.2.3 от няколко дни. Много доволен от батерията. Телефона се държи повече от отлично.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Цитирай
#53

При второто ми зареждане след инсталирането на Global Stabile V7.2.3.0 телефона издържа почти една седмица с 2:35 часа екран и 1:53 часа разговори.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Xiaomi RedMI Note 2 Prime
Цитирай
#54

Напълни нормална консумация,на фона на потреблението. Пробвай с включени мобилни данни и БТ .Все пак имаш смартфон........... с 2 СИМ
Цитирай
#55

@g_katzarov, не разбрах смисъла да се разрежда батерията до такава степен, какво се цели с това?

 
Цитирай
#56

redsys
За мен такава консумация е напълно неочаквана на фона на оригиналния ром с който бях до сега, а доста по-натоварен беше телефонът в първото ми зареждане споделил съм го по-горе



 NoMaD

Smile "Целта" е да споделя Впечатления за живота на батерията 

Да си призная не очаквах да изкара толкова и в двата случая. От поста на  Anastasia12 реших да сменя рома и  съм...  доста изненадан дори изкара повече от това което е по характеристики 144 часа и не е бил в стендбай, а си е използван  2:35 часа екран и 1:53 часа разговори, дори известно време беше с включен wi-fi ( но не мога да кажа колко една нощ и малко от вечерта)

Xiaomi RedMI Note 2 Prime
Цитирай
#57

Купих си една джаджа която показва с какво напрежение и ток се зарежда телефона и изчислява капацитета който е вкаран. Та при теста се оказа, че Редми нот 2  при вкарани 2438 Ah  показва, че е зареден на 100% . А батерията е 3060 mAh и телефона беше включен, което ще рече, че поне 0.5 Ah са отишли за поддържане на работата му.  Защо се получава така? Някой правил ли е подобни експерименти. Трябва да повторя измерването на изключен телефон.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#58

Ето при мен как е, говоря сравнително малко, предимно си пиша по вайбъра, ровичкам по фейсбоклука и от там - по разни сайтове, като ми стане интересна някоя статия. За по няколко минути влизам в 2 игри да си събера доматите и жълтиците, по 1/2 час на ден се бия и с едни чудовища в друга игра. Ви-Фи е с настройка да се изключва при спящ телефон, не знам защо постоянно го показва включено, но не е. Като се изключи - включват се мобилни данни на 3Г. Специално на тези картинки е издържал доста на светнат екран, иначе издържа по 3.5 - 4 часа, а ако слушам и музика в колата, като пътувам от/до работа - около 3 часа екран. Плъзгача на яркостта е на около 45 / 100 и е  на автоматично.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#59

Напоследък батерията ми започна да пада наистина много бързо, без видимо нищо да съм променял в начина на ползване и приложенията. Изглежда и нещо не съм внимавал, и съм я прегрял сигурно повече от веднъж, защото беше доста подута. Толкова, че задния капак едва успяваше да стои затворен, а като е затворен - усукваше целия телефон и изглеждаше като бадем.

Поръчах си батерия от али-то, от първия търговец като ги сортирам по "най-много поръчки". Пристигна за 2.5 седмици и още с поставянето веднага се усети чувствително подобрение. Вече съм с 1.5 часа екран, а е паднала само до 70 %. С оригиналната вчера за 2 часа екран беше паднала на 35 %. Като се вземе предвид и това, че е малко по-лека и е на първо зареждане - мисля, че е доста добра като за резервна неоригинална.

Още с първото зареждане и направи от раз точно 5 часа светнат екран. Толкова много не съм си ползвал телефона за един ден от не знам кога.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)