Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

F.A.Q. RedMI Note 2
#26

Аз слагам от втория и всичко си е наред
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-11-07, 00:35:27)sando99 написа:  Откъде предпочитате да теглите ромовете? От http://en.miui.com/download-274.html или от http://xiaomi.eu/community/forums/miui-w...eases.103/? От първия линк нямат Play Store ли? Ако някой може да обясни.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1198799
Цитирай
#28

И при нексус 4 го имах този звук,тука също,беше обяснено от какво е,но забравих
Цитирай
#29

Някой може ли да ми каже дали съм със стара версия? Всичко си работи и има бг меня. Телефонът го поръчах рутнат.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#30

Първата цифра 5 означава 2015г. Втората цифра 9 означава септември и третата 24ти което или четвъртък или петък понеже тогава излиза дев ром. Последната версия излезе днес 5.11.19/20. Ти си прецени дали си със стара версия. По препоръки на Маймуната аз съм с 5.11.5.
Цитирай
#31

Благодаря много. Ще си карам с тази. Телефонът бачка без забележки. За момента батерията пада малко бързичко, но мисля, че е нормално за първи цикъл на зареждане. Гледам, че има няква опция в батерията балансирано и производителност. За момента съм на балансирано.
Цитирай
#32

Аз съм с 5.11.5 именно заради батерията. С него държала повече. Вчера след заряд изкара 3 часа и 20 мин (6 мин разговори, 10 мин екран и няколко получени и прочетени мейла) докато падне на 99%. Като го напънеш обаче си папка точец Smile
Цитирай
#33

Седмичните ъпдейти се инсталират с TWRP. Седмичните не могат да се обновяват OTA . Правилно ли съм разбрал? Кой ром се обновява OTA и има ли български език?
Цитирай
#34

Седмичните мултиезични ъпдейти (с включен български език) не могат да се обновяват ОТА и трябва да се флашнат. Китайските седмични ъпдейти (с включени единствено 2 вида китайски и английски език) се обновяват ОТА, може и чрез флаш, въпрос на избор.
Цитирай
#35

Така, ако си сложил development multi.hermes, който е седмичен (по-скоро двуседмичен) се обновява ОТА без проблем. Вече няколко такива минаха.
Ако си сложил стабилен (х-месечен) multi.hermes, който е стабилна версия, обновяваща се при следваща стабилна - се обновява по ОТА също. Няма такова нещо да си слагаш сам ъпдейтите. Е, освен ако не си някое диво садо-мазо падащо си по такива изпълнения
Цитирай
#36

Здравейте, наложително ли е да се прави ъпдейт на ОС на телефона? Как да проверя дали е бъгав и има нужда от ъпдейтване?
Поздрави и весели празници.
Живот и здраве довечера ще се радвам на нов телефон :-)

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай
#37

Някой пробвал ли е последния ъпдейт?
http://****/community/threads/2090/
Цитирай
#38

(2016-01-06, 18:43:11)1124 написа:  Някой пробвал ли е последния ъпдейт?
http://****/community/threads/2090/

Аз съм с него. Нямам оплаквания. Всичко е на 6.

Lenovo ZUK Z2 Black
Цитирай
#39

(2016-01-07, 22:06:17)koko76 написа:  Аз съм с него. Нямам оплаквания. Всичко е на 6.

Здравейте, а тази версия позволява ли автоматично обновяване? В момента съм след ръчна смяна на версията с 5.11.5_v7-5.0 по описания начин в темите. Но нещо не ми харесва тази версия. Като натисна бутона за включване/ изключване нещо се бави и бозее, когато му кефне сработва и светва екрана. Надявам се само да е софтуерен проблема.

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай
#40

(2016-01-08, 18:57:51)nakatasan написа:  Здравейте, а тази версия позволява ли автоматично обновяване? В момента съм след ръчна смяна на версията с 5.11.5_v7-5.0 по описания начин в темите. Но нещо не ми харесва тази версия. Като натисна бутона за включване/ изключване нещо се бави и бозее, когато му кефне сработва и светва екрана. Надявам се само да е софтуерен проблема.

По принцип има вграден ъпдейтър. Аз лично винаги ъпдейтвам чрез флаш през TWRP, предпочитам чистата инсталация.

Lenovo ZUK Z2 Black
Цитирай
#41

(2016-01-07, 22:06:17)koko76 написа:  Аз съм с него. Нямам оплаквания. Всичко е на 6.
А имах големи проблеми с батерията. Едва ли да е било от ромаПроблемът най-вероятно е бил, че не направих ресет. Сложих предния по погрешка и 5.12.24. Направих пълен ресет. Сега батерията ми кара по два дни.Предимно ползвам wifi и правя дисплей по над 5ч. Това са близа 2ч повече от преди. Засега оставам с него, защото съм много доволен и е безмислено да го сменям. Някой след ъпдейт ако му пада батерията,  д направи пълен ресет,  зщото при мене от това беше проблема.
Цитирай
#42

Здравейте, бих желал да попитам на какво може да се дължи свързването с блутуут между телефона и лаптопа, да е успешно и мога да си пращам файлове, а между телефона и блутуут диагностичния кабел за диагностика на автомобила, след работа на програмата около 10 секунди, тя да забива. Същата програма доволно си върви на Андроид 2.2.3 и не е забивала на стария ми телефон.
Поздрави

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай
#43

2.2.3 и 5.0.2 е огромна разлика ... Ъпдейтни програмата и пиши.
Цитирай
#44

(2016-01-12, 12:59:10)bodonance написа:  2.2.3 и 5.0.2 е огромна разлика ... Ъпдейтни програмата и пиши.


Не го обясних коректно, за което се извинявам
Стария ми телефон Самсунг от подписа ми е с 2.2.3 на него тази програма работи коректно и не създава проблеми.
Новия ми телефон Ксиаоми от подписа ми дойде с някаква китайска версия на андроид, с нея се инсталира програмата, но като я стартирам, позволява да се ползва около 10 с. После научих как да инсталирам рековери и да си сменя версията на андроид с 5.11.3 (нещо такова мисля, че беше). С нея също около 10 с. работи. По други причини не ме накефи и сложих последната за 2015 или първата за 2016 г. С нея също толкова работи. Снощи като си пуснах интернета, пожела да се ъпдейтне телефона и го изчаках да видя какво ще инсталира. Сега съм с версия 6.1.7. С тази версия още не съм пробвал да проверя колко ще работи прословутата програма.
Когато съм се опитвал да инсталирам нещо, което ми трябва, а телефона не го харесва, ме отхвърля и не позволява инсталация на самата програма. С тази, това не се получи, коректно се инсталира, но до там.
Въпросът ми е възможно ли е самия блутуут да не е както трябва на телефона, или да са нещо несъвместими?
Не съм нито електротехник или програмист, извинете ме ако задавам тъпи въпроси.
Кофти ми е, че си купих нов телефон, а на практика не мога да го използвам по предназначение. Не е болка за умиране, просто си е удобство с телефона да си правя диагностиката.
Леле, много дълго стана. Поздрави

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай
#45

6.1.7 и 5.11.3. все са си 5.0.2 на един език ли говорим/пишем?
Пробвай по нова версия на програмата ако има. Понеже от това което пишеш разбирам, че става въпрос за една и съща "стара" версия от времето на 2.2.3 ...
Цитирай
#46

(2016-01-12, 14:52:25)bodonance написа:  6.1.7 и 5.11.3. все са си 5.0.2 на един език ли говорим/пишем?
Пробвай по нова версия на програмата ако има. Понеже от това което пишеш разбирам, че става въпрос за една и съща "стара" версия от времето на 2.2.3 ...

Аз пък се опитах да обясня, че не разбирам много, много от версии, инсталиране, програмиране, електроника, затова задавам тъпи въпроси, за да си реша проблема. Самите цифри на мен нищо не ми звучи. 
Благодаря все пак за съдействието, поздрави

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай
#47

Няма да е от версията на софтуера или андроида , по скоро е от програмата или от настройки. Тази програмка от маркрта ли я дърпаш или си я имаш с БТ устройството. Ако е стара, вероятно не е съвместима. Или виж си настройките на тела за БТ свързването и пробвай различни варианти.
Цитирай
#48

С риск да бъда наказан, това е програмата, която ползвам.
https://play.google.com/store/apps/detai...om.Consult
Тегля и инсталирам от маркета и директно на телефона се инсталира. Разработчикът си е написал над 2.2.2 версия на андроид е съвместима. По-нова версия май няма. Програмата е руска с която стандартен диагностичен кабел за диагностика на Нисан и блутуут приемник/ предавател се осъществява връзката с телефона-кабела-автомобила. Руснаците са си направили цяла тема как да се направи блутуут кабела.

Гледах настройките за блутуута на телефона, там си въвеждам кода на устройството, с което искам да се сдвои. Направих го това телефон-лаптоп, сдвоиха се, но телефон с този кабел нещо не иска. Може би и аз правя някаква грешка.
Поздрави

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай
#49

Защо блутуут кабел??? Нещо не си разбрал или не обясняваш правилно!
Блутут връзката не става с кабел, тя е безжична , а устройството за което говориш не потдържа блутуут ...

http://www.dx.com/p/nissan-consult-14pin...pV1cbaLRdg - ако за това говорим
Цитирай
#50

Колега моля прати малко снимки на кое и как, че аз съвсем се обърках каква е тази кабелна блутут връзка. Нещо не се разбираме. Вероятно проблема е елементарен и решим ама комуникационния проблем пречи за това.

Аз ползвам такова и никъде няма кабели ... http://www.aliexpress.com/item/Mini-V1-5...61165.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)