Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TWRP за RedMI Note 2
#1

Ако не знаете какво е Recovery, съветвам ви да прочетете тази тема. 
   
Има 2 начина за инсталация:
  • 1. Сваля се TWRP от втори пост. Преименува се файла на update.zip и се инсталира през Updater приложението на телефона
  • 2. Трябва ви компютър. Стъпките са:

Може да свалите драйвери за Flashtool от тук
Може да свалите SP-Flash Tool за този модел от тук

Отворете SP-Flash Tool as Administrator и на мястото на Scatter loading файл заредете това:

[Изображение: 143550ybf6yf6bs99fic23.jpg.thumb.jpg]

Файла се намира вътре в папката на Flashtool.
Натиснете Download. Сега изключете телефона и вече на изключен телефон свържете телефона с PC. Ако имате драйверите, ще започне инсталацията:

[Изображение: 152449kjkazou1u9umxdmj.jpg.thumb.jpg]

При изключен телефон задържате Vol Up + Power за да влезете в Recovery

[Изображение: 152756rtib2u2f2fl3ibi3.png.thumb.jpg]

Оригиналната тема, може да бъде видяна тук

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ползвах това TWRP, без да ми е нужен компютър. Флашва се направо през вградената програма за ъпдейт или през стоковото рекавари. Може директно файла да се изтегли на телефона.
https://www.youtube.com/watch?v=0rnAAODa...e=youtu.be
Оригинална тема:
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...1&mobile=2
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry42646290
Цитирай
#3

Страхотно, не ми е попадало това. Ще го добавя в първи пост.  Androidbg

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Изивнявам се, че се меся в темата, но телефона нали си има инструмент подобен на това TWRP? Smile
Цитирай
#5

Вграденото Recovery ти служа за доста малко неща. Само за китайски ROМ общо взето и рестартиране в другият partition.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Тук май не можеш да избираш система.

[Изображение: IMG_20151006_163148.jpg]  [Изображение: IMG_20151006_163025.jpg]  [Изображение: IMG_20151006_163058.jpg]
Цитирай
#7

Може би този е модел е с един дял, моля да бъда извинен. Но в общи линии са малко нещата които могат да се правят с него. Не е задълбително да се слага TWRP, но и не пречи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

При мен на стоковото рекавъри си беше много орязан.многог полезна тема
Цитирай
#9

Здравейте! Не знам дали това е правилната тема, но въпроса ми е свързан с TWRP. Поръчах си телефона и казах да ми изпратят Sealed Box - т.е. няма да е отварян и няма да има китайски РОМ инсталиран (трябва да дойде със stock ROM). Ще ми трябва ли TWRP за изтриване на стария ROM и слагане на седмичните ъпдейти или мога просто през вграденото приложение да инсталирам?
Цитирай
#10

Аз лично TWRP го флашнах само за да мога да си направя копие на nvram (http://lenovo-forums.ru/topic/2771-%D0%B...%B8%D0%B5/) .
Не е лошо да го имаш, но не е задължително. Новия ROM може да го инсталираш и без него. Не съм специалист, но мисля, че не е зле преди флаша и след него да направиш Wipe All, има го и в стоковото рекавари.
Цитирай
#11

Как може да се направи twrp да изглежда като на тази снимка? При мен изглежда като на видеото. Не ми пречи да се ползва и така но ми стана интересно.Smile
[Изображение: 152756rtib2u2f2fl3ibi3.png.thumb.jpg]
Цитирай
#12

Това, което искаш трябва да до инсталираш, не е само да смениш външен вид. Може да го свалиш от тук. Преименуваш го на update.zip и го инсталираш от стоковото приложение за ъпдейт. Ето и линк или линк2 към оригиналната тема. На мен лично ми заби два пъти при работа с него (не знам защо) и го махнах.
Цитирай
#13

Аз го инсталирах точно от втория пост. Изглежда както е на видеото, а като гледам в оригиналната тема пак е така. Исках да е като на снимката.
Цитирай
#14

На картинката е така нареченото bilingual edition TWRP, от тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=42912301
Инсталира се с SP Flash Tool. Телефонът се включва с извадена батерия към компютъра.
Цитирай
#15

Ще направя един full wipe и ще пробвам. Без това имам проблем с регистриране на сим картата. Благодаря.
Цитирай
#16

Не съм прочел както трябва (явно съм бил още сънен) и съм дал инструкции за обратното на това, което искаш Smile  Ето и тема на английски език за TWRP 2.8.7.0 Bilingual Edition
Цитирай
#17

След като маркирах всички опции във wipe очаквах да се премахне twrp което инсталирах през вграденото приложение за ъпдейт, но не се получи. Единственото което стана е, че телефона при пускане стои на началното лого mi и не иска да зареди. Качих последния ъпдейт от днес във вътрешната памет и обнових през twrp което си беше останало след което телефона си тръгна. Регистрирах сим картата която не искаше преди това и всичко заработи както трябва. Заех се с качване на bilingual edition TWRP. Имах много голям проблем с драйверите понеже съм с windows 10 и се наложи доста да почета по чуждите форуми как се инсталират.Инсталирах драйвера, но се получи една жълта питанка на портовете в диспечера на устройства. Въпреки това SP_Flash_Tool инсталира twrp и сега всичко е както трябва. Само не разбрах защо когато свържа телефона без батерията преди и след инсталиране на драйвера постоянно се свързва и разкача през 5 сек. Когато пуснах SP_Flash_Tool разскачането спря. Притеснява ме, че ако се наложи да флашна нещо друго по голямо може да се разкачи точно в най неподходящия момент. Благодаря на всички за помощта.
Цитирай
#18

Здравейте.Инсталирах TWRP от телефона,направих бекъп и сега искам да сменя рома.Телефона е при мен от два дена.Дойде с Андроид-5.0.2 LRX22G,MIUI 7.0 стабилен 7.0.6.0(LHMCNCI).ОТ MIUI БГ  дръпнах MIUI 7 милтиезичен xiaomi.eu_mulii_hermes_5.11.19_v7-5.0.Въпроса ми е -инсталира се директно с TWRP или има други манипулации които да се направят.В момента телефона е с рут.Това пречи ли на нова инсталация.И ще мога ли пак да сложа рут на мултиезичния 5.11.19.Не мога да се ориентирам с толкова много версии на MIUI.Приемам предложение за ром с който батерията на телефона се представя най добре.Телефона е за подарък на жена,така че искам само да работи нормално,с възможно най малко проблеми и батерията да се държи що годе добре.
Цитирай
#19

Имам един въпрос - 7.0.6 има ли българско меню?
Ромът, с който е дошъл, е стабилен - обновява се ПО-ЛЕСНО (OTA - цък ъпдейт, цък изтегли, цък обнови, цък рестартирай) отколкото тоя, дето ще го слагаш. Тъй като е за жена, тя хакерка ли е ? 5.11.19 е ром за разработчици (седмичен). След него може да излязат 5 за един месец
Стабилният се предполага, че е по-изчистен от бъгове спрямо Dev рома
Цитирай
#20

Разбрах намека.Не съм наясно с тази операционна система и за това пиша тук.И да има бг,но мен ме интересува най вече живота на батерията.С тази цел съм и задал въпросите си.Благодаря за отговора.
Цитирай
#21

В момента съм с xiaomi.eu 5.12.3 с качено TWRP. Мога ли да кача направо през TWRP global stable V7.0.12.0.LHMMICI (MIUI7)? Или задължително през фастбут само става? Шубе ме е да пробвам през TWRP направо, а фастбут е сложен и не знам дали няма да омотая нещо и да скапя телефона. Smile

|nexus4| |redmi note2|
Цитирай
#22

Зависи кой ром имаш - дали fastboot или recovery

Респективно единия го качваш през едно, другия през друго Wink
Цитирай
#23

Т.е. ром-а V7.0.12.0.LHMMICI от http://en.miui.com/download-274.html може спокойно да се флашне през TWRP? Нищо, че съм с ром на xiaomi.eu в момента? Естествено ще дам пълен wipe при качването на новия ром.

|nexus4| |redmi note2|
Цитирай
#24

Да,колегата искаше да каже че флашваш zip файла преспокойно.изпробвано е .
Цитирай
#25

Най накрая се появи global stable дето не е бета. С прайм модела до сега макс 2:10 съм правил с едно зареждане и всички ромове имаха поне по няколко ако не сериозни то досадни бъгове. С тоя ром след 3:30 екран ми остават 49% батерия и всичко върви точно и без проблемно.
[Изображение: b7382f64c68bd8971e32f4d9acf6f050.jpg]

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)