Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z2 получи Android 6.0 Marshmallow
#26

Здравейте! Някой има ли идея защо се бави толкова разпространението и все още е за толкова малко страни?
Нещо бъгаво има в цялата работа, май.
Цитирай
Аксесоари
#27

Закаляват ни търпението, колега Big Grin Angry
Цитирай
#28

Пуснат е ъпдейта само за страните от бета програмата. Бета програмата щяла да продължи до лятото и евентуално след това ще пристъпят към разпращане за всички останали страни и оператори.

Сиреч ъпдейт все още няма, но може да се флашне без проблем.
Цитирай
#29

Явно искат да доизпипат нещата и да направят напълно функционален ром,но дано не ни разочароват.В XDA вече има добри къстъм ромове на базата на 6.0.1.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#30

Квото иска да се бъгва, стига ми да има API2, но уви.. Няма да има..
Цитирай
#31

Колеги, гледам в XperiFirm, че разпространението се разширява. Скоро може да ни огрее и нас. Wink
Цитирай
#32

    R4 4640 от въздуха тръгна да се ъпдейтва

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#33

Да, то е за Германия. Аз ще изчакам да го пуснат за CE1, че не ми се играе с флашвания и такива истории.
Преди от теленорски, флашнах CE1 и на другия ден излезе за Теленор. Smile С всеки изминал ден разпространението нараства, скоро ще е наличен, надявам се.
Цитирай
#34

http://support.sonymobile.com/bg/xperiaz2/software/

Пише, че вече е пуснат 6.0, само че в XperiFirm още го няма. Дано да излезе в близките дни.
Весели празници на всички!
Цитирай
#35

Моя за Z3 си го изтеглих от xpericheck

https://xpericheck.com/device/D6503
Мисля, че това е за вашия модел, не съм сигурен за номера на модела (всеки да си провери и потърси съответно за неговия)
Има богат избор за flashtool
Цитирай
#36

Втори ден съм с 6.0.1 и на първо време съм доста доволен Smile Стамина-та наистина липсва, но аз лично и преди това не съм го ползвал Smile Телефона върви наистина по-гладко, някак си как да кажя по чисто, по плавно, Има лека промяна по интерфейса която също ми допада, има промени за сигурността. Камерата има доста нови функции, по-бърза е като че ли. Батерията като, че ли е по-издръжлива, но за това е твърде рано да го кажа Smile

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#37

@neardark, Някакъв коментар около качеството на звука при разговор?
За кой регион е версията, с която си в момента?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#38

@Monipeev, с теб сме с еднакви, R4 4640 - Немския, Качеството на разговорите е по-добо от 5.1.1. И като, че ли звука от говорителчетата е по-силен, не много, но се усеща с просто ухо, че е по-силен.

Лага при влизане в настройките и рязкото скролване на менюто също липсва.

Според мен е по-добър за 2та дена които го ползвам... рано е да се каже окончателно все пак.

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#39

Smile Качих за два дни софтуер за друг регион, но излязоха някои неща, които натрупаха малко негативи у мен и за това попитах за кой регион е твоят, като се учудвам на позитивните коментари.
Чета вече доста различни такива отзиви, но отново се навивам да инсталирам някоя подобна версия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#40

Какви са твоите впечетления от другият регион ?

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#41

Именно, появиха се някои сривове на системни приложения, като и част от хората, с които говорех през телефона, дали случайно или съвпадение не съм сигурен, отбелязваха недобър звук при разговор с мен. Звука от говорителите също бе по-тих, не съм фен на силния звук, но щом ми направи впечатление, явно е имало нещо.
Ще отделя време за инсталиране отново на някой прерутнат и ще видя възможните варианти за звука.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#42

Батерията при първото пълно зареждане и нормално ползване издържа с около 1 час и 10-20 мин над 5.1.1 (4:45 мин при 6.0.1. и 3:30 мин при 5.1.1.)

Един доста досаден бъг е при отварянето на Телефония указател, хората с които съм разговарям последно изкачат само като GSM номера, трябва му около 1 секунда за да се покажат Имената ...

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#43

Ето това е нещо,  което не ми бе правило впечатление, освен споменатите по-горе от мен недостатъци, докато бях с . 570 за Австралия.
Вероятно въпреки еднаквите номера на компилацията, все пак има софтуерни проблемни различия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#44

(2016-05-01, 20:33:32)neardark написа:  .......Един доста досаден бъг е при отварянето на Телефония указател, хората с които съм разговарям последно изкачат само като GSM номера, трябва му около 1 секунда за да се покажат Имената ...

Мммм.... да, сега забелязах... нямаше да обърна внимание, ако не бях прочел коментара ти. И на Z3 с 23.5.A.0.570 със стоков от М–Тел е така.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#45

(2016-05-01, 21:35:15)Monipeev написа:  Ето това е нещо,  което не ми бе правило впечатление, освен споменатите по-горе от мен недостатъци, докато бях с . 570 за Австралия.
Вероятно въпреки еднаквите номера на компилацията, все пак има софтуерни проблемни различия.

Явно за различните региони ще излизат различни бъгове. Съответно и различни плюсове. Аз лично за сега съм по-доволен от колкото с 5.1.1

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#46

Сони подготвят нова актуализация за бета версията на Андроид 6.0.1, Маршамалоу, с която ще изчистят софтуерните проблеми и ще бъде добавен така желания от много потребители, Стамина режим.
Вероятно тези нововъведения ще съпътстват и обещаната актуализация на официалната компилация за Андроид 6.
Добавки и подобрения в бета версията:
1. Добавяне на Стамина режим.
2. Добавяне на Ултра стамина режим.
3. Подобрения във Блутут възпроизвеждането на аудио поток.
4. Подобрения в работата с паметта ( включително и мултитаскинга)
5. Подобрения в действието и свързаността при безжична мрежа
6. Актуализация около сигурността в софтуера.
7. Добавена е лиспваща опция / бързо меню за регулиране на допълнителните звуци.
8. Добавена опция за понижаване на околния шум, която бе налична до версия на Андроид 5.1.1, но липсва при официалната версия 6.
9. Корекция в превода на софтуера при някои езици.
Източник:
Източник, Xperia Blog


Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#47

Тоест, сегашната компилация 23.5.A.0.570, ще бъде заменена с по-голям номер, примерно 23.5.A.1.500, да кажем. Така ли?
И сигурно затова не е пуснат още масово ъпдейтът, заради бъговете, които се срещат сега.
Цитирай
#48

Не съм на мнение, че за това не е пусната "масово", имайки в предвид, че ако в началото бе освободена актуализацията .570 за един или два региона, то вече са над 30.
Вероятно някои от неполучилите конкретната компилация .570 до момента, може да получат направо тази със споменатите добавки и подобрения.
Вярвам, че няма да чакаме много време, докато се убедим в това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#49

Аз още съм на Android 4.4.4. Струва ли си да ъпдейтвам към Marshmallow ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#50

Обикновено актуализациите са за ДА си струва, но всеки преценява за себе си според мненията на потребителите.
При положение, че винаги може да се върнеш към текущата си версия на Андроид, то бих препоръчал да се възползваш от тази си възможност за актуализиране до 6.0.1 и сам да прецениш дали си заслужава.
За мен поне, актуализацията от 4.4.2, си заслужава само към 6.0.1, защото с 4.4.2 съм имал най-добрата батерия, което е приоритет след условие камера разбира се, които показания ми допадат при двете версии на Андроид.
Като потребител на Андроид, бих ти препоръчал да се възползваш от всяка актуализация, за да оцениш положително или отхвърлиш нейните нововъведения.
Бих ги степенувал така по критерии за мен:
1. 4.4.2 - причина, батерия и камера.
2. 6.0.1 - причина, батерия и камера.
Междувременно актуализациите то 4.4.4 и 5.5.1, ако сега можех да избирам, поне аз бих ги пропуснал директно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)