Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z2 получи Android 6.0 Marshmallow
#76

Хех, разбира се, но това според мен бъг в софта за камерата, понеже и на 5.1.1 бях флсшвал тази камера и там се получаваше така...

Sent from my D6503 using Tapatalk

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
Аксесоари
#77

Да разбирам, че не се получава с приплъзване?
Иначе не съм срещал този проблем до момента с всички версии на камерите, които съм слагал, който действително трябвя да е проблем в софтуера й.
Не съм слагал още тази актуализация, въпреки, че ме информира за това, но вероятно ще се появят още мнения на потребители около този бъг.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#78

Хмм...и аз го имам този бъг. Как ли не приплъзвах,не се появяват, изскачат чак когато се спре записът на видеото.

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#79

Според мен не е бъг ми просто идеята е да ти е по-голяма използваемата част от дисплея по време на видео. Ако се покажат софт бутоните ще скрият някаква част от дисплея. Защо са ви софт бутоните, искате да пуснете да се снима видео и да излезнете до хоум скрийн ли? Идеята на видеото е постоянно да е с приоритет и да не може да работи на бекграунд /според мен/ и за това в момента, в който спреш видеото веднага ти се появяват бутоните. Wink
Цитирай
#80

Няма и логика да се появяват докато снимаш видео. Ако снимаш видео и излезеш в хоум скрийн например, автоматично се изключва снимането на видео така или иначе.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#81

Z2 - работи перфектно само и единственно с 4.4.2. Kit Kat.
(2016-04-30, 14:32:52)neardark написа:  Втори ден съм с 6.0.1 и на първо време съм доста доволен Smile Стамина-та наистина липсва, но аз лично и преди това не съм го ползвал Smile Телефона върви наистина по-гладко, някак си как да кажя по чисто, по плавно, Има лека промяна по интерфейса която също ми допада, има промени за сигурността. Камерата има доста нови функции, по-бърза е като че ли. Батерията като, че ли е по-издръжлива, но за това е твърде рано да го кажа Smile

В заблуждение си , а и подвеждаш останалите!!!...
Цитирай
#82

На мен пък ми е чудно, защо още се бави 6.0 за виваком и теленор? Мтел го пуснаха отдавна...
Цитирай
#83

Добър вечер на всички!
Колеги, някой от вас все още да не е с Андроид 6? Освен мен, разбира се. Как се държи телефонът с новия Андроид?
Някакви отзиви и наблюдения?
Аз все още си чакам ъпдейта, ама той не иска да идва, и това е! :-D
Дали да не флашна с мтелския??  Но ме е страх да не се прецака нещо, че вече не е в гаранция.
Цитирай
#84

@qnkooo, Действително има още региони или оператори, за които не е освободена тази актуализация.
Относно мнението за версия на Андроид 6, определено попадам на потребители, които са доволни, аз също, но има и много отрицателно настроени такива.
Както бях споделил и по-рано, има какво още да се желае от към функционалности, някои от които налични в предходни версии, но в Маршмалоу липсват. От Сони запълват тези пропуски със всяка изминала компилация, та било то и бета.
По въпроса за това дали да флашнеш операторски фърмуер, то нищо те ти пречи, а ако последствие не ти допадне или намериш недостатъци, винаги можеш да се върнеш на същия, с който си и в момента.
Също така, когато разбереш, че софтуера за конкретно твоето устройство вече е наличен, би могъл по същия начин да сложиш него, стига да те устройва новия софтуер, ако все пак си се решил на флашване сега.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#85

Сложих мтел-ския 6.0.1. Направих repair и 2 пъти възстанових заводските настройки, за всеки случай.

За няколко часа употреба не намирам нещо различно от 5.1.1. Освен, че горе на обхвата пише 4G, вместо предишното LTE, което е едно и също. 
Има и едно приложение, абсолютно безсмислено, App Center, което не може да се деинсталира без руут. 
В камерата забелязах, че вече са ги отделили снимките и видео, а преди бяха заедно.  
Ако мога да обобщя с няколко думи, 6.0.1 е малко освежена и доста орязана версия на 5.1.1
:-)
Цитирай
#86

Здравейте, от седмица съм с ъпдеит 23.5.А.0.575 и от начало нямаше видими проблеми, но след връщане на фабричните настойки батерията не може да издържи повече от 12 часа с пуснат мобилен интернет. Локацията е изключена. Някой ако мойе да помогне да реша проблема ще съм много благодарен.
Цитирай
#87

При мен е точно обратното, откакто съм с .575 батерията издържа доста повече 
[img][Изображение: 242a9f7d09df51ee.png][/img]  [img][Изображение: e3fc5d63fd86f9e8.png][/img]

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#88

Здравейте...Странно и аз съм с xperia z2.,но до момента нямам аактуализация до Андроид 6.
Не знам дали има значение, но съм към Теленор. Поздрави.
Цитирай
#89

@toshko83, Не е странно, че не си го получил, а е странно, че оператора явно не си дава зор да освободи тази актуализация за потребителите си.
Имай в предвид също, че не е само този оператор или регион, който не е получил тази версия и при който има забавяне. Други също не могат да се похвалят с това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#90

Колега, ако ти се занимава, можеш да флашнеш мтелски 5.1 от https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=67165 и после ще получиш известие за 6.0. Самото флашване става по следния начин: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=11937

Аз съм с 6.0 мтелски, бива като цяло. 

Само едно ме дразни. Има инсталирано едно App Center,  което не може да се махне без руут. В началото имах проблем с лампичката за известия. Не мигаше при пропуснати повиквания и при батерия под 15 процента. Но след 2-3 възстановявания на фабрични настройки и рестарти, засега няма проблеми. Има все пак някои липси спрямо 5.1, добавени са други неща. Като цяло става. Успех!
Цитирай
#91

Е аз защо го нямам това приложение, как изглежда и какво му е предназначението? С руския фърмуер съм, ако има някакво значение.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#92

Някаква тъпня от ментел!
Нещо като Google play store, ама доста по-тъпо и безполезно! При мтел го има само, не заема почти никакви ресурси, ама не ме кефи. А сложих мтелски фърм, понеже от бг операторите само те пуснаха Андроид 6, и намерих готовия
FTF, флашнах и така. Тъпотия е да налагат по този начин глупостите си, и да няма опция за деинсталиране.
Цитирай
#93

Трябва да има опция за Деактивиране / Disable.
Цитирай
#94

Да, деактивирах го.
Цитирай
#95

Здравейте! Има пусната нова актуализация, 23.5.A.1.291!
Добавени са СТАМИНА режимите и това основно ми направи впечатление. Финален ъпдейт е и изглежда обещаващо! Smile
Засега е пуснат за 18 региона, чакаме го и при нас в скоро време!
Цитирай
#96

Въпроса е, че под стамина, не се разбира онази стамина, която имаше възможност за манипулация с опции в менюто й, както бе до версия на Андроид 5.1.1, а е опростена до така нареченото оптимизиране на приложения, което както споменах и преди, е далеч от първоизточника, Стамиина.
В тази компилация описват, че е добавена опция Soft Charging, която възможност е за удължаване на живота на батерията в общ план, за сметка може би на моментния / дневен разход.
Опцията ще може да се активира от:
Настройки/ Всичко за телефона / Статус/ Оптимизиране при зареждане

П.п. Добавена е възможност за прехвърляне на приложенията към сд картата, което е видно от снимката по-долу.
Въпроса е дали ще прехвърля всички приложения или ще има опция за избор, кое от приложенията да бъде прехвърлено към картата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#97

Здравейте! Фърмуера ми е на Теленор и все още нямам ъпдейт до 6. Питането ми е има ли някаква информация дали скоро ще има ъпдейт. И дали си заслужава да флашна 6ца от друг оператор или да карам на 5.1.1 Smile

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай
#98

За времето на освобождаване, няма кой да ти даде тази информация.
Това дали си заслужава,  зависи само от теб като потребител на софтуера.
Някои потребители са доволни,  други не са очаровани, което може да се разбере и от постовете им из различните раздели и теми за актуализацията до Андроид 6.0.1.
Вариантите са да флашнеш новата актуализация, а ако не ти допадне или не отговаря на очакванията ти, да се върнеш на предходната версия, която отговаря на нуждите ти.
Всеки има различна представа за това, кое го удовлетворява в софтуера,  какво е очаквал, но не е получил, но за друг да  е достатъчно.
Вярвам,  че твоята преценка би била най-добра за теб самия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#99

Благодаря за изчерпателния отговор! Утре ще флашна и ще споделя мнение Smile

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай

http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/s...-0-nougat/
Нулата няма да я ядем. Много съм разочарован. Мислех да прескоча 6-8, но официално андроид 7  за Z2 няма да има.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)