Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на RedMi Note 2
#76

Това с маркиране за 35$ НЕ гарантира минаване безпрепятствено митницата, просто няма да събуди (на теория и ако не си от София) толкова подозрения. Митница ако ще минава ще е за тая цена - ~ 16 лв. Аз за това рискувах с 37$, мина си през митницата. Но доставчикът беше topmall (154$ + singapore post = 14 days)
Цитирай
Аксесоари
#77

(2015-10-23, 17:27:14)coco.loco написа:  И освен 2,2 евро за доставка, които ми начисляват друго ще има ли по трасето. Т.е цената на апарата+тези 2,2евро и направо с Интерлогистика в къщи или ще има още такси за доставка?
Не са 2.20 Евро до България, а 8.90 както го е писал milstan.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#78

Някак си за нещо по-дребно и по-евтино бих рискувал със Сингапурските пощи, но за телефона над $100 не ми се мисли ако се забатачи нейде по пътя, ако някой пощальон го метне по-сериозно или пък ако спре на митница и ме тряснат не по обявена стойност, а както тук на един приятел - отваряне в митница, сверяване на цена и ддс по цената, която той е платил на китайците... Не. Някак си не ми е интересно. Предпочитам или с топ уан да играя или изобщо да не играя... 5 телефона ми дойдоха от там и всичките дойдоха до мен без проблеми в рамките на 7 дни.
Цитирай
#79

(2015-10-23, 17:27:14)coco.loco написа:  А в Xiaomicorsale ако не е наличен на склад Redmi Note Prime-grey(черен ...или както се води) доставката става около 15тина дни или...? В момента само белия е In Stock.
И освен 2,2 евро за доставка, които ми начисляват друго ще има ли по трасето. Т.е цената на апарата+тези 2,2евро и направо с Интерлогистика в къщи или ще има още такси за доставка?

Когато писах съобщението, черния беше наличен, явно някой те е изпреварил. А чакането от Китай може да стигне и месец, има тема в раздела (или на ****). Иначе, след като се регистрираш, доставката става 8.90, както са писали по-горе.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#80

Колега,когато прочетох поста ти вече и бял нямашеSmile Като се регистрирах наистина изписа 8.9евро, а без рег. пишеше 2,2евро. Само не разбрах пак...това крайната цена ли се получава. Без допълнителни таксички за транспорт или др. Плащам си 194.90 тотал.И благодаря за инфото. Май ще сменяме Redmi Note 3G.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#81

Няма други плащания.
Цитирай
#82

От 10 тина дни има някаква акция за събираемост по митниците ...дори стоки с 18$ цена ги пращат там ...явно им трябва пара за коледни )) Почти всичко минава митница - даже и за малки суми - така че бъдете внимателни с поръчките вече ...може би след празниците пак ще се поуспокоят нещата , но до тогава май ще тарашат яко ...Лошото е и че направо почнаха да разпечатват пакетите и да сравняват цени ...луда работа
Цитирай
#83

Деклариране за 35 долара си отива за митница, всичко над 30 лв отива. Наскоро имах случай с пратка от Щатите, която с транспорта струва 32 лв и ходих на митница. Там на гишето си е разпечатано, че над 30 лв си е за там. Аз като поръчвах от TopOne изрично проверих каква е далаверата, той дефакто при мен идва от Англия. В Англия идва от Китай, но вероятно е някаква безмитна зона или китаеца знае някаква далавера. От Пандата на жената телефона дойде за 4 дни в пощата, но го бяха декларирали за няколко долара. Това пак е на късмет, ако усетят че в пакета има телефон пак ще отиде на митница. Та в този смисъл предпочитам да платя малко повече и да дойде до вратата.
Цитирай
#84

От ТопУан пратката не отива сама в Англия - отиват поне няколко кашончета в по-голям кашон. Там негови хора (текущо виждам 2ма да се разписват) получават пратката, оправят се с митниците (явно за това е по-високата цена за DHL) и след това препращат по-малките пратки до крайното назначение. По този начин всички европейски получатели (от Еврозоната) си получават пакетите от Еврозоната и не дължат ДДС (защо не плащате ДДС можете да прочетете в ЗДДС). Ако аз бях китайски търговец и имах подобни обороти с европейски клиенти - също щях да измисля подобен начин да направя хората доволни. Както вече нееднократно пиша - аз съм доволен от точно този търговец в Али-то.
Цитирай
#85

Някой дали знае телефоните от ТопУан идват със сложен скрин протектор, понеже ми се струва, че има, но е доста добре сложен и трудно се познава.
Цитирай
#86

Е чак скрийн протектор надали ще ни сложат,нямаш ли 2 броя отделни в пратката.аз направо ги хвърлям тези боклуци.
Цитирай
#87

Днес разглеждах aliexpress.com и ми направи впечатление, че Top one са намалили малко цената. В момента без допълнителни неща телефона е 166,99 $ за FDD версията + 21.05$ DHL . Версия TDD също е с намалена цена.Smile
Цитирай
#88

Да ви предупредя като пазарите от Алиекспрес, четете фийдбека на магазина. Аз се набутах и ми изпратиха телефон с инсталиран malware. Искайте изрично да е неразпечатана кутията, а вие после сами ще си сложите езици и там каквото ви трябва. Магазина от който аз се набутах беше Шенжен ТопТек, очевидно имитация на Шенжен Топ Уан, има го и като Шенжен ТомТоп.
Цитирай
#89

Сложи му нов ром през fastboot и си готов.
Цитирай
#90

@oxy2
Ами колегата си взе седмица по-рано пак от TopOne и като се опита да сложи screen протектора, който идва, като подарък се разлепи долния. И за това мисля, че има на него, но пък е много труден за забелязване ако има Big Grin
Цитирай
#91

Телефона, който идва от ТопУан е с фабричен МАТОВ протектор. Комплекта, който подарява е една прозрачна дъвка, дето за първо време става + 2 протектора, дето не стават за нищо, защото се дерат дори от пръстите. Виждал съм снимки с протектор на задната камера, но до момента аз не съм получавал телефон с такава.
Цитирай
#92

Моя го закупих от Aliexpress не от TopOne продавач. Дойде за 19 дни и не беше спрян на митницата. Един приятел също имаше късмет, действайки по същия начин.
Цитирай
#93

Е, сподели малко от къде го купи и каква доставка използва. И каква цена пише на пакета, който получи? Защото най - вероятно така си успял да минеш - с ниска цена от порядъка на 5 - 10 долара.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#94

@bgbore_96, посочената цена на пакета отдавна вече няма никакво значение, може и пратка на стойност $3 да бъде проверена на митницата, стига да имат основание за това.

 
Цитирай
#95

Привет,

Интересно ми е така като обсъждаме от къде да си вземем апаратите, точно от кой продавач и точно какво да пише на пакета, така не улесняваме ли максимално митниците?
То на тях им трябва да видят само как масово се купува от най-споменавания търговец там и да се разпоредят всички пратки да се преглеждат.
Или бъркам ? Или разчитаме на това, че митничарите ползват служебни нокии за по 15 лв. и не ползват апарати с андроид ? Smile

Поздрави,
А.

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
#96

През TopOne със сигурност не минава митница.
Цитирай
#97

@wils0n, със сигурност минава, ако не го поръчаш с DHL.Smile

 
Цитирай
#98

(2015-10-28, 19:41:14)bgbore_96 написа:  Е, сподели малко от къде го купи и каква доставка използва. И каква цена пише на пакета, който получи? Защото най - вероятно така си успял да минеш - с ниска цена от порядъка на 5 - 10 долара.

Поръчах до от Goldway и доставката е със сингапурските пощи.
На пратката беше написано, че стоката си е телефон, като обяваната цена беше 20$, но това както споменаха по-долу вече не е чак такъв фактор.
Цитирай
#99

@NoMaD, точно така, забравих да напиша, че се отнася за DHL Smile
Цитирай

Последно да разбирам ли ,че няма разлика между европейската версия :

Model Number:Xiaomi Redmi Note 2 FDD
Xiaomi Model :2015051
Която е с 10 $ по - скъпа

и Китайската :

Model Number:Xiaomi Redmi Note 2 ТD
Xiaomi Model :2015052

Питам защото не виждам смисъла от всички тези версии,освен погледнато от чисто търговска страна.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)