Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бутон за изключване и включване на Sony Xperie E4
#1

Здравейте!
Извинявам се ако темата е в грешния раздел. Имам следния проблем със смартфона. При натискане на страничния Power бутон, телефона не светва. След няколко минути като пробвам пак светва, и след като го загася, при натискане отново не светва. Отварях го да проверя дали е от самия бутон или от мембраната вътре, натиснах я само нея и проблема е налице, т.е. той може би не е в самия бутон. Пробвах да рестартирам телефона, също нямаше ефект. Пробвах и да си звънна от друг телефон когато не иска да светне, телефона звъни, но екрана не светва и следователно не мога да отговоря на обаждането. При включване на телефона да зарежда знаете всички телефони светват, в този случай от както го има проблема екрана си стои тъмен. Проблема е налица от 1 ден, но е много досаден. Телефона е Sony Xperia E4, взех го преди 1 месец.
Цитирай
Аксесоари
#2

Днес взех на майка ми такъв Sony E4, от оператор с договор на изплащане.
Няма ядове, бутона си работи.
Мога да ти предложа, ако искаш..нещо което няма да ти оправи бутона, но като алтернатива за въпросния бутон, може да ползваш приложение, което използва светлинния сензор на телефона и акселерометъра.
Примерно аз съм с друг модел телефон, но съм свикнал да не ползвам въобще въпросния бутон, като приложението ми е много по удобно, само трябва да си го настроиш добре - да си поиграеш и после нямаш грижи.. и за отключване и заключване няма да ти трябва бутона.
Приложението, което ползвам e Gravity Screen - On/Off
Smile

Редми ноте 7 - 6/64
Цитирай
#3

@soccerav, при такъв проблем и щом е в гаранция, може да опита опция за смяна с друг такъв. Но след като вече е отварян... Wink

 
Цитирай
#4

Ако и след заводски е така си ползвай гаранцията.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#5

Благодаря ви за отговорите! Върнах фабричните и всичко е ок, поне за сега. Ако пак ми го направи този проблем ще се възползвам от съвета на georev и ще пробвам приложението или ще използвам гаранцията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)