Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грешно отчитане на батерията
#1

Здравейте, имам следния проблем имам Runbo X5 king телефона си бачкаше нормално до преди една седмица, докато нещо се обърка и започна да се държи странно с батерията зареждам го на 100% и за десет минути ми пада и телефона изключва...Като извадя и сложа батерията обратно отчиташе правилинте проценти, и след около час имам същия проблем...Но сега вече започна да се влошава, като го сложа на зарядното си стой на едни и същи проценти вече 12 часа въобще няма промяна (на телефона ясно се вижда, че апарата е свързан с зарядно устройство)...мених зарядните устройства нищо, правих хард ресет и калибрация на батерията нищо... някой може ли да ми каже как да се справя с този проблем..Телефона е роотнат.
Цитирай
Аксесоари
#2

@belia955, може и да е от батерията, с друга такава пробвано ли е?

 
Цитирай
#3

Честно казано нямам друга батерия за този телефон.
Цитирай
#4

belia955, ами дано да е от батерията, иначе ако е от буксата, нещата вече ще са други.Smile

 
Цитирай
#5

Батерията не изглежда да е подута, аз си мисля, че проблема е софтуерен.
Цитирай
#6

(2015-10-09, 23:08:15)belia955 написа:  ...Като извадя и сложа батерията обратно

(2015-10-09, 23:50:24)belia955 написа:  Батерията не изглежда да е подута, аз си мисля, че проблема е софтуерен.
Това със слагането на обратно не съм сигурен дали правилно разбирам, но дали пък така софта на батерията не е прецакан?
Цитирай
#7

Вчера вечерта флашнах друг ром бръмчеше си нормално и беше със заряд 81%.Към 11 часа инсталирах baterry calibration и го оставих за се зарежда, сутринта станах към 6 часа заряда не е мръднал още си е на 81%...Чудно ми е какъв е проблема... софтуерен или трябва да купя нова батерия..?
Цитирай
#8

Според мен трябва да си купиш нов телефон. Не искам да се заяждам, но проблема не е software очевидно. И нова батерия да вземеш, според мен няма да се оправи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Гледам и в xda форума има хора, който се оплакват от същия проблем, а решение до момента не намирам...Ние българите сме упорит народ все от някъде с общи съвети бихме могли да се справим с тоя проблем...Най лесно е да си купя нов апарат, но бюджета ми е малко ограничен скоро идват и празници..
Цитирай
#10

Проблема на всички евтини китайски телефоние един. Продава се нещо без никакъв support, което дори не е тествано както трябва, а е направено за да работи, колкото да се продаде. И после дори части за него , няма от къде да си купиш. Затова ти дадох този съвет.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Това може би е един от най големите ми засечки с Андроид до сега..Обърнах почти всеки възможен форум, карах апарата даже и на сервиз..От форумите разбрах че на galaxy S3 е доста често срещан този проблем и на iphone..Има ли някаква възможност да се портне карнел и тоя номер да поработи...Хора само ще ви помоля без тъпи коментари, защото телефона ми излезна солено и не искам да оставя всичко ей така на вятъра...
Цитирай
#12

Проблема се среща обикновено когато си замине батерията. При iPhone след смяна на батерията всичко си идва на мястото, минал съм го този път. Моят съвет е да намериш друга батерия за проба.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)