Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно телефон, закупен от САЩ
#1

Привет. Абсолютно нов съм във форума, като си признавам, че регистрация си направих с цел да попитам хора, които разбират (надявам се) конкретно за моя случай. 

Взех си от САЩ телефон HTC Desire 816, но поради абсолютното ми невежество в областта на мобилните комуникации не съобразих, че телефонът не поддържа GSM (поддържат се единствено LTE и CDMA). Това, което успях да разбера от ден и половина четене е, че LTE и 4G е едно и също (пак казвам, че изобщо не съм запознат с нещата, така че може и да бъркам). Сега съм изправен пред дилемата дали да продам телефона на някаква доста по-ниска цена от тази, която съм го купил или да чакам българските оператори да въведат 4G технологията, което уж щяло да стане скоро (включително преди 10 дни Telenor отново са говорили за надеждите си това да се случи през 2016г.). Дали при евентуално въвеждане на 4G в България ще мога да ползвам телефона за разговори и мобилен интернет, или дори тогава телефонът ще е напълно неизползваем като такъв? Предварително ви благодаря за отговорите, бих се зарадвал и на мненията ви какво бихте направили на мое място Big Grin
 Като цяло засега май просто ще пия една студена вода и ще се примиря, че съм се минал, но търся някакъв последен лъч надежда, че бих могъл да използвам телефончето в някакво недалечно бъдеще.
Цитирай
Аксесоари
#2

За Момента Max telecom и май частично Булсатком имат LTE, но то е само за DATA/. Ще можеш да изпозлваш например viber и skype, но не телефония.

Другите оператори обещават за догодина, но те бяха обещали и за тази, а не стана. Така, че никой реално не знае, кога ще стане. Моят съвет е да го продадеш. По-добре го пусни в ebay, така, че да го види някой в чужбина.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)