Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След започване на разговор дисплея гасне и повече не светва
#1

Здравейте. Имам следния проблем с телефона на жена ми. Ако човъркаш в нета или фейсбук няма никакъв проблем, но щом се започне разговор се задейства датчик/сензор който кара дисплея да гасне. Може да се говори, но дисплея не светва при махане на телефона от ухото по време на разговори и след него. НЕ светва с натискане на копчето за пускане и не остава нищо друго освен вадене на батерията. След новото зареждане си работи без проблем до следващото обаждане. Няма значение дали обаждането е входящо или изходящо.  Това го прави от 2-3 дни и не мога да открия решение. Телефона е китайче, но за парите си е супер и за 8 месеца ползване това му е единствения проблем. Жената казва, че не го е изтървала или заливала с нещо. Пробвах с връщане на заводските настройки, но няма ефект. Днес пробвах 1-2 приложения с който се управляват сензорите и имаше резултат, но след 3-4 обаждания пак се случи същото. Идеята ми е има ли начин софтуерно да се спре този сензор да гаси дисплея. Знам, че така ще пада батерията по-бързо, но не се сещам какво друго може да се направи. Другия вариант е да го нося в някой сервиз и да му спрат/изключат този сензор. Все още е в гаранция, но това е един много краен вариант.

Телефона е този http://www.pandawill.com/cloudfone-excit...90815.html , но на 31 декември беше много намален на 120лв + 16гб допълнителна карта и жената много си го харесва (червеничък е Smile )


П.С. извинявам се предварително ако съм допуснал някаква грешка при пускането на темата или съм в разрез с някое от правилата тук.
Цитирай
Аксесоари
#2

Почетох малко чуждестранни форуми и в няколко от тях попаднах на случай с прашинка в/около сензора. Махайки задния капак просто духнах няколко пъти към сензора и той заработи. Няколкото програми който до сега го отчитаха като FAR и веднага щом доближа пръста до него NEAR, но никога не показваше FAR след продухването това вече си показваха FAR. Пичовете споменаваха почистване със сгъстен въздух или прахосмукачка, но при мен сработи с просто духване. Ако пак се случи ще пробвам направо с прахосмукачката и компресор Smile))

П.С. може да локвате темата Smile
Цитирай
#3

Има флакони с въздух, по-добрия вариант от подухване или прахосмукачка са Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)