Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бавна работа на таблета
#1

Здравейте,таблета ми е модел 2012 .Преди известно време започна да работи много бавно-изчаква се доста докато отвори страница или приложение.Сега след като се инсталира новия ОС 6 на Гугъл мислих,че проблемът ще се оправи ,но не би.
Веднъж го преинсталирах ,но и това не помогна.
Дайте съвети или мнения на какво може да се дължи тая бавна работа!
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо се бъркаш. Няма как да си получил ъпдейт до Android 6 Marshmallow на модела от 2012-та
За него ъпдейт до Marshmallow няма да има. Таблета след ъпдейтите до Lollipop стана ужасно бавен. Имаш два варианта - връщаш се на по-стара версия на Android или слагаш CM.

D_coffee
Цитирай
#3

Един ресет за начало можеш да пробваш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

И аз имах подобен проблем. Беше ужасно, чаках дори да ми отвори браузъра повече от минута, да не говорим за приложение. Понякога се рестартираше сам, а друг път екрана замръзваше за около минута и не реагираше на нищо. Тегленето и инсталирането на ъпдейти също беше мъчение. И то при положение, че си останах на КитКет. Не разбирам много, но при мен, в момента, когато деинсталирах Clean master, тъй като исках да го заменя с друго подобно приложение, таблета отново стана бърз и вече не забива. Предполагам, че някои приложения повече пречат, отколкото помагат.
Цитирай
#5

Всякакви Task Manager-и и cleaner-и трябва да се махнат, само вредят на устройството!
Относно версията на ОС - при мен най-добре се движи с 4.3, няма никакви проблеми там. По стара версия не съм пробвал, но с KitKat и Lollipop е голямо мазало. С CM 12 е средно положението - по-добре от стоков KK и Lollipop, но по-зле от 4.3.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#6

Моля за помощ, някой който може да ми върне таблета на Android 4.4.4 или 4.3 Живея във Варна, Шумен, Ловеч и Свищов.. Ако има колега, който може да ми го оправи да ми пише Smile
Цитирай
#7

RoboCop потърси в Google nexus root tool. Аз над 9 месеца с lollipop до вчера.. Изнерви ме до няма и къде,бавно зареждане ,греене,всичко беше меко казано бавно. Сега Nexus-а е с 4.4.2 стоков ром ,рутнат и с adblock и си работи повече от добре. Бях забравил колко бързо може да работи и да не грее като печка.
Цитирай
#8

Здравей,аз този месец купих 2 nexusa wifi 2012.С 5.1 лагава работа върнах ги с тула на 4.4.4сега летят.Връшай смело на 4, после ако искаш и рутвай има перфектна програма за това .
Цитирай
#9

Както колегата ти е казал да направиш Hard Reset на таблета, препоръчително е след ъпдейт(лично аз го правя винаги).
Малко извън темата да споделя и моето мнение:
До преди месец и аз бях с Lolipop от OTA, от началото(2014 ноември-декември до 20-ти ноември 2015г.) след като го обнових спря да ми върви играта(DarkAvenger) и като че ли леко лагваше при работа, направих компромис, така около година. Таблета започна да бави, ползвам го основно за игри. Използвайки тази тема качих последния CyanogenMod замествайки loader-a и Rom-a 12.1 от Stable версията от 17.11.2015г.

Резултата:  [Изображение: Screenshot_2015_12_11_19_03_49.jpg]   и в AnTuTu 6   [Изображение: Screenshot_2015_12_11_19_16_05.jpg]
Цитирай
#10

Може ли да обясните как точно да върна стоковия ром 4,3 или 4,4,2 ? Има ли някоя тема където е обяснено възможно най-елементарно? Как да разбера кой точно ром да изтегля - "nakasig" for Nexus 7 (Mobile) или нещо друго?
Благодаря предварително!

Преди да съм забравил всичко което открих до момента да го запиша, пък може и някой друг да го използва

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2044297
Цитирай
#11

Дърпаш Wugfresh Nexus Root Toolkit.

Слагаш драйверите.

Избираш си модела от списъка с устройства и текущата версия на андроида. (или правиш аутодетект)

Ако таблетът не е отключен - отключваш го.

След това Flash Stock + Unroot. От менюто избираш коя сток версия искаш да сложиш.

Изпълняваш указанията.

След това рутваш по желание.

Толкова.

Днес забелязвам че когато таблетът не е рутнат работи много по-добре с 5.1 ...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай
#12

Моя си беше напълно стоков, не рутнат, само децата го ползват и беше адски бавен. Върнах по трудния начин - с команди в дос прозорец към 4.4.2 и сега просто лети. За нищо на света не бих го ъпдейтнал към 5 или нещо по-високо. Единствено се чудя дали да не сложа 4,3, че съм забравил как се държи с него
На всичко отгоре с 5,1 батерията падаше страшно бързо. А колко съм псувал тия от гугъл, където не са измисли по-лесен начин за даунгрейд... 2 дни съм инсталирал драйвери и съм се чудил къде греша, че не се свързва. 
То за това никога няма да си купя андроид телефон
Цитирай
#13

На приятел слагах 4.3 преди 2 седмици, защото наистина му лагваше много.

Пробвай да изключиш swype на клавиатурата + избор на Holo тема за клавиатурата (ne Material Design)

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай
#14

Колега @Machiavelli от 2-3 месеца съм с 4.3 и руут благодарение на колега от форума, сега всичко е постарому, без никакви грижи Smile
Цитирай
#15

Аз минах на 4.2.2 с 5.1.1 мислех, че таблета е бърз, но сега направо лети...

Чудя се на 4.2.2 ли да остана или на 4.3 да мина?
Цитирай
#16

4.3 е последната бърза версия. след това вече променят някакви неща по четенето на паметта и за това таблета става бавен Smile
Цитирай
#17

Значи оставам на 4.2.2, една стъпка нагоре май няма смисъл
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)